Ustawienia Amplitunera

xbeer

New member
mam ustawione fronty na large i nadal mam opcje odcięcia. I tu kwestia żeby mieć dobry bas jak ustawić odcięcie na najmniej czyli 40Hz czy na najwiecej czyli 250 Hz?? bo centralny i surroundy jak na ich rozmiary są generalnie zaznaczone jako small ale one nie są wcale takie male. Mam jamo 606 i zeby miec dobry basik to jak ustawic odciecie. Powiem tylko ze w tej chwili basy boczne we frontach mam skierowane do srodka (czy dobrze?) i prawy front stoi miedzy szafką a sciana ma tam nie za duzą przestrzeń ale czy lepiej jest skierować prawy do sciany a lewy w wolną przestrzeń pokoju czy zostawić tak jak teraz i bawić sie odcięciem?
 

timbot

New member
Bez reklam
najniżej, tym bardziej, że jamo 606 teoretycznie przenosi od 40 Hz
(dodatkowo upewnij się, czy przypadkiem w ustawieniach ampli nie masz ustawionego subwoofer-Yes, jeśli tak, to ustaw na No, nie powinno być wtedy w ogóle wyboru pomiędzy Large/small dla frontów)

dodano:
jamo 606 to maja potezny bas, jesli tego nie czujesz, to musisz miec cos bardzo zle ustawione....

sprawdz jeszcze czy nie masz wlaczonej funkcji duble bas, jeśli tak, to ją wyłącz koniecznie
 
Ostatnia edycja:

xbeer

New member
Mam denona avr 1508. I niemam funkcji double bass. A subwoofer mam ustawiony na NO i nadal mam możliwość wyboru small/large dla wszystkich głośników.
Czyli mówisz żeby mieć lepszy duzy bass to odcięcie ustawić na 40Hz? bo to akurat mam ( zakres odciecia mam od 40Hz od 250Hz) lepiej caly bas rzucic na fronty czy na wszystkie głośniki?
 

xbeer

New member
pomoze mi ktos z pytanie u góry? zeby byly dobre basy odczuwalne na wszystkich głośnikach lub np tylko na frontach to mam ustawiać odcięcie bliżej 250Hz czy bliżej 40Hz?
 

anxion

New member
a wiec im nizej ustawisz hz w poszczegilnym glosniku to uzyskasz wiecej bassu . Ja ci polecam ustawic fronty na 40 hz boczne na 80 hz central 60-70hz

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

xbeer

New member
Dzięki ale nie moge ustawić na każdy głośnik oddzielnie mam tylko jedną funkcje odcięcia i mogę poprostu wybrać odcięcie od wszystkich tych które są ustawione na small w ampli czyli surraudy i central na fronty które sa ustawione na large. Czyli żeby był największy bass na frontach musze ustawić 40 Hz czy 250 hz? 40 tak?
 

audiosystem1

New member
Witam

Czy ktoś z Was ma pomysł na ustawienie głośników Jbl Studio L w składzie: Fronty L890x2,Centralny L2,Sub 8400,Tył L830x2 Amplituner Onkyo 905 Bd Onkyo 606.Pokój 27 m prostokąt. Miejsce w którym słucham znajduje się z tyłu pokoju przy ścianie.Odległość tyłów od miejsca odsłuchu licząc w bok 2.5 m głośniki na wysokości uszu zwrócone w stronę sofy
L830<<<2.5m<<<<sofa>>>>>2.5m>>>L830.Fronty stoją przy ścianach bocznych odległość między nimi wynosi ok 5m,zwrócone pod kątem do miejsca odsłuchu sub umieszczony w odległości 1m od frontowej kolumny przy ścianie bocznej .Centralny umieszczony nad Tv z racji braku miejsca jest umieszczony ok 0.8m nad frontami na wprost miejsca odsłuchu czyli jest znacznie wyżej nad głową .Sub ustawienia Vol 50% crassover max 150,faza 0 przełącznik na pozycję LFE.Po ustawieniu wejść i wyjść w amplitunerze oraz impedancji powyżej 6 Ohm dokonana została automatyczna auto kalibracja przez audyssey za pomocą mikrofonu. Kolumny ustawione w przedziale -4 do 1 dB. Następnie w amplitunerze zmieniłem opcje głośników z FULL BOND na 80 Hz [txt] wszystkich kolumn sub LFE ustawiłem na 120 Hz. Następnie opcję Audyssey wyłączyłem Equalizer też przełączyłem w ustawieniach na pozycję off. Muzyka najlepsza jest w trybie Stereo głos jest wyraźny i nie rozmyty natomiast gdy ustawiłem na tryby wbudowane w amplituner 5.1 mam wrażenie że głos jest wycofany stłumiony .Problemem są również kolumny tylne L830 pomimo podbicia w amplitunerze o 3dB względem auto kalibracji grają bardzo cicho aby były słyszalne musiałby usiąść ok 40 cm od głośnika. Ma ktoś pomysły co można by poprawić w ustawieniach amplitunera lub w rozmieszeniu kolumn choć tutaj jest małe pole manewru. Za wszystkie propozycję dziękuję​
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
ustawienia głośnikowe

Witam! Przymierzam się do wykonania automatycznych ustawień głośnikowych.Problem polega na tym,że nie wiem czy w głośnikach frontowych (Jamo S 606) zastosować połączenie bi-amp.przed ustawieniami czy dopiero w okresie późniejszym.
Sęk w tym,że nie wiem czy takie połączenie w kolumnach Jamo S606 się sprawdzi.Amplituner to Onkyo 606.
Z informacji zaczerpniętych na tym forum dowiedziałem się,że to zdaje egzamin,ale są i takie głosy ,że Jamo to " kiepskie kolumny".Tych drugich nie słucham,chociaż nie twierdzę,że ich opinie są złośliwe.
W moim przypadku zestaw powyższy będzie głównie wykorzystywany do kina,muzyka raczej sporadycznie.
Proszę osoby posiadające takie zestawy o podzielenie się swoimi opiniami na powyższy temat.
 

anxion

New member
xbeer napisał:
Dzięki ale nie moge ustawić na każdy głośnik oddzielnie mam tylko jedną funkcje odcięcia i mogę poprostu wybrać odcięcie od wszystkich tych które są ustawione na small w ampli czyli surraudy i central na fronty które sa ustawione na large. Czyli żeby był największy bass na frontach musze ustawić 40 Hz czy 250 hz? 40 tak?


Tak musisz ustawic na 40 hz wiecej bedziesz mial niskich tonow
 

anxion

New member
darcun napisał:
Witam! Przymierzam się do wykonania automatycznych ustawień głośnikowych.Problem polega na tym,że nie wiem czy w głośnikach frontowych (Jamo S 606) zastosować połączenie bi-amp.przed ustawieniami czy dopiero w okresie późniejszym.
Sęk w tym,że nie wiem czy takie połączenie w kolumnach Jamo S606 się sprawdzi.Amplituner to Onkyo 606.
Z informacji zaczerpniętych na tym forum dowiedziałem się,że to zdaje egzamin,ale są i takie głosy ,że Jamo to " kiepskie kolumny".Tych drugich nie słucham,chociaż nie twierdzę,że ich opinie są złośliwe.
W moim przypadku zestaw powyższy będzie głównie wykorzystywany do kina,muzyka raczej sporadycznie.
Proszę osoby posiadające takie zestawy o podzielenie się swoimi opiniami na powyższy temat.

Ja jak najbardziej polecam Bi ampi w tych kolumnach. W kinie to nie bedzie duzo zauwazalne ale w muzyce stereo, direct daje duzo przynajmniej u mnie
 

darcun

New member
Bez reklam
anxion-cyt:"Ja jak najbardziej polecam Bi ampi w tych kolumnach. W kinie to nie bedzie duzo zauwazalne ale w muzyce stereo, direct daje duzo przynajmniej u mnie"

Chodzi mi jeszcze o to,czy połączenie bi-amp.wykonać przed automatycznym ustawieniem głośnikowym z wykorzystaniem funkcji Audyssey2EQ czy dopiero po upływie jakiegoś czasu?
 

anxion

New member
darcun napisał:
anxion-cyt:"Ja jak najbardziej polecam Bi ampi w tych kolumnach. W kinie to nie bedzie duzo zauwazalne ale w muzyce stereo, direct daje duzo przynajmniej u mnie"

Chodzi mi jeszcze o to,czy połączenie bi-amp.wykonać przed automatycznym ustawieniem głośnikowym z wykorzystaniem funkcji Audyssey2EQ czy dopiero po upływie jakiegoś czasu?

tak wykorzystaj przed jak najbardziej

Pozdrawiam
Anx..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie skoro kanal 0.1 zawiera pasmo do 120hz to crossover suba w ampli nalezy ustawic na 120? Bo jesli ustawimy np na standardowe 80hz to tracimi pasmo tak ?

Druga kwestia ,posiadajac zestaw 5.0 czyli bez suba ustawiamy fronty na large a reszte? Bo z moich testow wynika ze najczesciej najwiecej basu jest w ustawieniu wszytkie na large a duzo osob zaleca ustawienie centrum i tylu na small i crossover na np 80-100hz.
 

pkomp

New member
large small medium kompletnie nic nie mówi - wszelkie kolumny okreslane maja pasmo przenoszenia i jeśli producent nie da ciała to w zakresie -3dB czyli powiedzmy 55Hz-22kHz
to będzie large czy smal czy co?
w onkyo ustawia sie odcięcie więc dać można 80 i dolne pasmo przekierowac na suba

i tak to sie powinno konfigurować
póki nie wiesz jakie odcięcia są dla large medium small to strzelasz w ciemno na słuch i nic tu nie pomoże "ustaw small" bo na to olbrzymi wpływ ma akustyka pomieszczenia jak i pasmo przenoszenia kolumn


co do suba to ustawiasz pod wzgledem akustyki pomieszczenia - moje stereo na satelitach ma odcięcie przy 110 a sub kończy na 70 - w środku mam dziurę bo akustyka pomieszczenia tego wymaga
z kolei KD na satelitach ma 120 a sub na 80(i nie da sie wyżej a sub w połączeniu cinchem nie ma mozliwości regulacji odcięcia przez co jest lipa bo powinien kończyć w moim ustawieniu na jakiś 65Hz)


co do kolumn jeszcze - jak fronty masz podłogowe duże czyli do stereo a satelitki tylne małe do kina to large na front a small na satelitki - pewnie tak to będzie
obecne prawidłowe graty do samego kd musza zawierac 4 identyczne satelity wtedy nie ma problemu większego ale wiekszość zestawów to takie połączenie stereo z KD - wygląda to jak klasyczny zestaw do dolby surround - duzy front i efektowe byle co z tyłu
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Moje ustawienie
Fronty na Large
-Center/Back na 250Hz wiec max.
W takim ustawieniu mamy najwiecej basu, suba nie posiadam.
 

pkomp

New member
ale bas generują ci fronty więc ustawienie odcięcia na tył nie ma żadnego wpływu na bas(bo on i tak rozdzielany jest tylko na front)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Przeciez przy takim usawieniu wszytko ponizej 250hz jest kierowane do frontow. Kiedy ustawie np center i tyly na 80hz basu jest mniej, i nie jest on taki gleboki i miekki jak w przypadku ust. na 250hz
 

pkomp

New member
nie wszystko - w przypadku braku subwoofera tylko kanał subwoofera jest kierowany tylko na fronty....takie są podstawy dekodowania wielokanałowego
nic z tyłów nie idzie na front jesli nie korzystasz z jakiś systemów prologic
sprrawdź dokładnie ustawienia
 
Do góry