Ustawianie kolumn na szafce rtv

yoz

New member
Witam
Mam taki pomysł i zastanawiam się nad skutkiem. Chciałem kupić wysokie kolumny i ustawić je na szafce RTV. Szafka ma 2 m szerokości. Zastanawiam się jakie będą konsekwencje ustawienia takich kolumn które mają metr wysokości.
 

piechu

Member
Bez reklam
nie stawia się kolumn podłogowych na szafce, jak sama nazwa wskazuje to sa kolumny, które stawia się - uwaga - na podłodze.
Na szafkę możesz postawić monitory.
 

yoz

New member
Tak też myślałem.
Więc zostają mi montowane do ściany.
A możesz coś polecić na ścianę do salonu o powierzchni 22 m2 budżet tak w okolicach 2 tysiaków. Głównie zestaw miałby służyć do kina domowego.
Amplituner yamaha RX-V600D
 

piechu

Member
Bez reklam
ale dlaczego montowane do ściany? Kolumny podstawkowe możesz spokojnie na tej szafce postawić.
Chcesz zestaw 5.0 czy stereo?
 

yoz

New member
Chętnie zestaw 5.0. Zastanawiałem się nad zestawem taga harmony z kolumnami Platinum b-40. Tylko pytanie czy do takiego pomieszczenia będą wystarczające
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
nie stawia się kolumn podłogowych na szafce, jak sama nazwa wskazuje to sa kolumny, które stawia się - uwaga - na podłodze.

Taka ciekawostka .W jednym ze sklepów w Przemyślu ,kolumny podłogowe są powieszone na ścianie co prawda maja bas reflexy z przodu ale nie zmienia to faktu ,że dźwięk jest fatalny
To jest przykład aby tego absolutnie nie robić w domu
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu np. wiszące RF82 :)

rf82.jpg
 

yoz

New member
Dlatego wolałem się dopytać. Czy coś z podstawkowych lub ściennych możecie polecić?
Słuchałem Bowers & Wilkins CM1 S2 - Miazga Ale nie ta półka cenowa.
 

yoz

New member
Chciałbym się dopytać o jedną rzecz. Czy jest sens i czy tak się praktykuje aby dokładnie takie same głośniki załóżmy podstawkowe montować na front i tył w pomieszczeniu.
Rozumiem że inną kolumnę stosuje się jako centralną ponieważ ma inne pasmo przenoszenia.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Chciałbym się dopytać o jedną rzecz. Czy jest sens i czy tak się praktykuje aby dokładnie takie same głośniki załóżmy podstawkowe montować na front i tył w pomieszczeniu.
Rozumiem że inną kolumnę stosuje się jako centralną ponieważ ma inne pasmo przenoszenia.

Oczywiście, że tak. Zobacz sobie choćby fabryczne HKTS35 cz HKTS65
 
Do góry