usloga niedostepna z powodu zaklocen pracy sieci

Mariu

Member
Wy tez macie taki problem,ze jak TV jest dluzej wylaczony to pozniej jak go wlacze nie dziala funkcja internet tv.
Pisze w tedy usloga niedostepna z powodu zaklocen pracy sieci.
Wchodzie w menu ustawienia sieci i testuje polaczenie i 2 pierwsze przechodzi a nie przechodzi testu nr. 3 czyli "Pakiet do bramy"
Pomaga wylaczenie pilotem i wlaczenie TV ponownie.W tedy dziala poprawnie.
Wydaje mi sie ze moze to byc spowodowane wgraniem najnowszego softu bo mniej wiecej chyba w tedy pojawily sie te problemy.
 

Mariu

Member
Mam najnowszy od jakis 2 tyg.
Wyglada na to ze po dluzszym przebywaniu TV w standby po wlaczeniu nie dziala siec i trzeba jeszcze raz uruchomic TV.
Powiedzcie mi jeszcze czy u was z tylu wejscie LAN TV swieci sie jakies swiatelko, ? Bo wydaje mi sie ze wczesniej sie swiecialo xD
 
Ostatnia edycja:

Mariu

Member
Dziś rano znowu nie dziala sieciowka w TV.
JAk TV jest dlozej wylaczony,pare godzin to nie dziala siec.
Sprawdzalem na routerze i dioda od LAN nawet sie nie swieci.
Ale co dziwne wylacze TV i wlacze go ponownie i juz jest ok,siec dziala.Tylko co moze być przyczyną ? Router i kabel raczej w porzadklu,inne urzadzenia dzialaja bez problemu.
Czy moze ten najnowszy soft ma taki błą ?
Reklamowac ?
 

kshysio

New member
wina tv, a dokładnie jego kiepskiej karty sieciowej - zakładam ze masz C650... wątek przewijał się kilkakrotnie przez forum, nic się nie da z tym z robić, po prostu z niektórymi routerami pracuje normalnie, a z niektórymi 'tak sobie" albo wcale...
rozwiązania:
- pogodzić się z tym;
- kupić adapter wifi i łaczyć się bezprzewodowo;
- zmienić router (tylko ona jaki?);

pozdrawiam
 

Mariu

Member
Ale wczesniej bylo ok.Wydaje mi sie ze jak wgralem najnowszy obecniesoft problemy sie zaczely.
A są jakies niedrogie WI-FI do tego TV ?

Tak mam C650
 

Mariu

Member
Zmiana na inny jabel nie pomogla.TV wciac po dluzszym przebywaniu w standby i po wlaczeniu nie dziala siec.
Pomaga ponowne uruchomienie TV pilotem.
Jestem prawie pewein ze to ostatni soft jest sprawca tego bledu.
 

squibosh

New member
paru szczęśliwych posiadaczy c650 tak się tu wypowiada może po to by się pocieszyć

Sam zakup mnie pocieszyl, niczego wiecej nie potrzebuje.

Musisz bardzo przezywac swoja "misje", skoro po napisaniu kazdego postu edytujesz go po jakims czasie dodajac kolejne smieciowe informacje. Jak ci tak chodzi to wszystko po glowie i nie daje spac, sugerowalbym wizyte u psychoanalityka
 

Mariu

Member
Rozwiazalem ten problem.W routerze TP-LINK WR340G w zakladce DHCP Ustawilem tylko zakres adresow DHCP a zakladki Default Gateway i adresy DNS mam ustawione na defaut czyli 0.0.0.0.Teraz internet w TV dziala nawet po dlozszym wylaczeniu TV i przydzila odpowiednia brame i adresy DNS
 
Do góry