USB Sony Bravia - odtwarzanie niemożliwe.

Tsuu

New member
Witam

Posiadam telewizor Sony Bravia KDL-40R455C. Telewizor nówka, kupiony niedawno. Problem polega na tym, że niektóre filmy (mp4 i mkv) nie otwierają się, pokazuje się komunikat "odtwarzanie niemożliwe". Wiem, że mój TV obsługuje te formaty. Dziwne jest to, że niektóre filmy w danych formatach działają, a niektóre po prostu nie. Co może być przyczyną takiego problemu i jak to naprawić? Do USB podłączam dysk zewnętrzny toshiba 500 GB (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie).

Z góry dziękuję za pomoc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pisali o tym Koledzy trzeba pobrać jakiś odtwarzacz z Google play i będzie ok .. poczytaj wątki z sobą na tym forum choćby o modelu 8509 c ...tam o tym pisali ...
 

Tsuu

New member
Przejrzałam ten temat, ale nie za bardzo się ogarniam o co chodzi. Hmm... Google Play? Ale to nie jest Android TV, ani Smart.
 

prezy

New member
Bez reklam
Głównie to chodzi o kodeki. Co do dysku zew. sprawdz jaki masz amperarz na wyjsciu USB powinno byc 5 A
 

Tsuu

New member
Sprawdziłam z czego złożony jest niedziałający MKV. I składa się on z:

video: H264 (High 10 @L5.0)
audio: AAC 2.0

Oba wg instrukcji obsługiwane przez mój TV, jednak u mnie nie działają.

A poniżej, dla porównania, działający plik MKV:

video: H264 (Main @L4.1)
audio: AAC 2.0

Jak widać, jedyną różnicą w tych dwóch formatach jest to, co znajduje się w nawiasie po formacie video. Jednak nie mam pojęcia czy to może być przyczyną oraz czy da się to jakoś rozwiązać...

Dodam jeszcze, że TV mam zaktualizowane.
 
Do góry