USB a USB Host - jakie różnice

MaCher

New member
witajcie,
i z góry przepraszam za pytanie pewnie z poziomu przedszkola, ale...
jaka jest różnica między USB a USB host w urządzeniach video? Tzn. co daje jedno a co drugie? Jakie są przykładowe zastosowania?

I pytanie dodatkowe - czy opisywana szumnie możliwość odtwarzania plików multimedialnych z urządzeń przenośnych (w odniesieniu to tychże USB) ogranicza się do muzyki z empetrójki, czy obejmuje tez np. filmy z przenośnego dysku twardego po usb?

Z góry dziękuję wszystkim (albo choć jednemu z Was), którzy poświęcą chwilkę na douczenie "nowego" i nie spuszczą go na drzewo...
 

MaCher

New member
No cóż.. smutne, nawet dziękować nie ma za co..:(
Jesli to wina durnego pytania, też warto by napisać, przynajmniej drugi raz bym go nie zadał.
Pozdrowienia.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
MaCher napisał:
No cóż.. smutne, nawet dziękować nie ma za co..:(
Jesli to wina durnego pytania, też warto by napisać, przynajmniej drugi raz bym go nie zadał.
Pozdrowienia.

Cóż, nie jestem zawodowcem w tej materii, ale z tego co wiem, jeśli urządzenie ma funkcję host, to np. może funkcjonować jako data bank bez pośrednictwa komputera a tym samym można wgrywać do niego pliki mulitimedialne prosto z urządzeń typu aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe (chociaż chyba tylko te na HDD i karty pamięci oraz DVD).

Co do drugiego pytania to z pewnością takie możliwości mają odtwarzacze np opisywany tu Tvix i być może Snazio czy Kiss.
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
trochę późno, ale.. co tam.. dopiero tu zajrzałem :)

host usb różni się od usb tym, że jeden może być hostem, a drugi nie :) i to wcale nie jest złośliwość, tylko taka jest prawda.. a teraz semantyka:

host - oznacza, że coś moze być urządzeniem obsługującym, czyli coś można podłączyć na usb do tego urządzenia, które jest hostem.. jeśli coś nie jest hostem, może być co najwyżej podłączone do innego urządzenia, które JEST hostem.. np. dysk usb podłaczysz do odtwarzacza, który jest hostem usb.. jaki byłby sens towrzenia usb w odtwarzaczu stacjonarnym ? chciałbyś go później podłaczyć do komputera ? w jakim celu ?

odpowiedź na drugie pytanie nasuwa się więc sama - odtwarzacze posiadające usb SĄ hostami usb (nie znam innego przypadku) i można do nich podłączyć różnego rodzaju dyski przenośne.. ja np. mam 80GB dysk na usb podłaczony do Wiwy (odtwarzacz dvd za niecałe 200 PLN).. nie nagrywam już divx-ów na płyty, tylko podłaczam dysk z nimi do Wiwy i oglądam.. :)
 

MaCher

New member
Dzięki

cóż nie ma rzeczy prostszych, od tych które znamy i rzeczy trudniejszych, od tych których nie znamy ...

ot czasem człowiek doszukuje się pułapek tam gdzie ich pewnie nie ma (ale dzięki temu nie usłyszę potem np. że "każdy głupi wie, że potrzebuje hosta a nie 'samo' USB"


jaki byłby sens towrzenia usb w odtwarzaczu stacjonarnym
nie wiem, ale różnych bzdur człowiek się naoglądał w życiu ;)

dziękuję za odpowiedzi! jakby trochę jaśniej wokół się zrobiło :)
 
Do góry