USA vs Europe vs UK

elpe

New member
Czytajac forum zauwazylem ze w usa sa inne oznaczenia modeli niz w europie czy uk.

Ktos mi powie na ile kompatybilne sa np panele z USA w UK czy pozostalej europie?
Do czego sprowadzaja sie glowne roznice?
Miedzy UK a Europa zawuazylem ze TV maja wbudowany cyfrowy tuner.

Dzieki za info.
 

-AS-

New member
Witam,
nie polecam sprowadzania TV z USA do Europy. W USA mają NTSC (60Hz), tutaj PAL (50Hz). TV z USA nie mają tunera PAL, więc przy sygnale SD będziesz miał problem. Są one też podobno trochę inaczej skonstuowane (czytałem gdzieś, że trochę gorzej, ale nie jestem pewien). Poza tym w Stanach mają 110V, w Polsce 220, w UK chyba 240V.

Pozdrawiam
 

ralfk

New member
elpe napisał:
Czytajac forum zauwazylem ze w usa sa inne oznaczenia modeli niz w europie czy uk.

Hello
wlasnie znacie moze miejsce gdzie mozna poczytac o odpowiednikach modeli w roznych krajach?
czytajac np. zagraniczne serwisy trudno sie polapac jakie odpowiedniki tych modeli sa w PL. np. bardzo dobrze oceniany panasonic th42ph10uk:
http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/panasonic-th42ph10uk.html

czy jest jego odpowiednik w PL? itp. przydalalaby sie jakas matryca tych modeli :)
pozdrowienia
Rafal
 

samson

New member
-AS- napisał:
Witam,
nie polecam sprowadzania TV z USA do Europy. W USA mają NTSC (60Hz), tutaj PAL (50Hz). TV z USA nie mają tunera PAL, więc przy sygnale SD będziesz miał problem. Są one też podobno trochę inaczej skonstuowane (czytałem gdzieś, że trochę gorzej, ale nie jestem pewien). Poza tym w Stanach mają 110V, w Polsce 220, w UK chyba 240V.

Pozdrawiam
Sprostowanie:
od 2003 w Polsce , tak jak w całej UE, napięcie wynosi 230 V.
(link: http://www.sep.com.pl/opracowania/opracowania_zmiana_napiecia_2002.htm)
 

elpe

New member
No z napieciem to standard obecnie w UE. Choc zapewne jak wszystko jest z tylu przelacznik gdzies do zmiany napiecia.

A jak sprawa wyglada z NTSC i PAL? Czy te TV nie sa juz 2 systemowe?

Odnosnie tunera TV to mysle ze za 6000 PLN (ponad tyle bym zaooszczedzil pewnie) dam sobie rade :D Zreszta w moim indywidualnym przypadku posiadam tuner zewn z kablowki.

Zostaje tylko poprawne obsluzenie obu tych systemow. jeden ma 23.xx klatki na sekunde a drugi ma 25 klatek.
 

Koperfild

New member
A ja mam pytanie z innej beczki: dlaczego na amerykańskiej stronie hitachi znajdują się jakieś kozackie telewizorki, prawie wszystkie z roździałką 1080p, a na polskiej stronie same syfy (do tego z wyczesanymi roździałkami np. 1024 x 1080 :confused: )
 
Do góry