Upscaling to 1080p w Pioneer BDP-160

Lemil

Banned
W teście zrobionym przez trustedreviews można przeczytać: DVDs also look terrific upscaled to 1080p, expertly suppressing artefacts from the conversion process while keeping a healthy amount of detail and colour subtlety in the picture. Co się tłumaczy: DVD również wyglądają wspaniale przeskalowane do 1080p, artefakty z procesu konwersji są stłumione przy zachowaniu rozsądnej ilości szczegółów i subtelności barw w obrazie.

Ale ja głowy nie daję;-) W każdym razie odtwarzanie BD w 1080p24 jest gwarantowane w bardzo dobrej jakości.
 

collider

New member
Bez reklam
Witam.

Czy model Pioneer BDP-160 posiada "Upscaling to 1080p"? Stronka producenta nie mówi o tym:

Pioneer: Compare products BDP-450-K, BDP-160-K


a wszystkie portale podają, że jednak ma. Czy ktoś mógłby to wyjaśnić ?

A co ty tak będziesz upscalował? Powiem ci, że często się zdarza, żę przeciętny widz nawet nie zauważy różnicy przed i po. Więcej w tym marketingu niż realnej poprawy.
 

Lemil

Banned
Ja nie uważam się za przeciętnego widza ;).
Tak trzymać!

Jeśli chodzi o przeskalowanie DVD do 1080p to według pewnego portalu najlepiej to robi PS3 SONY. Jeśli chodzi o odtwarzacze Blu-ray, dalej przytaczam opinię tego portalu, to wszystkie robią to mniej więcej tak samo. To się tyczy tych trochę nowszych modeli, bo te pierwsze nie potrafiły tego robić wcale i stąd była taka przepaść pomiędzy DVD i BD. Teraz jest inaczej i skalowanie jest bardzo dobre. Ponieważ mam właśnie odtwarzacz takiej już nowszej generacji, to mogę powiedzieć, że to przeskalowanie jest naprawdę świetne. Problem polega bardziej na tym, że aczkolwiek skalowanie jest bezbłędne, to tych DVD, które mają naprawdę dobry obraz, to nie ma aż tak dużo. Wydania do gazet to z reguły jakość słaba lub wręcz zła. Z wydaniami "pełnymi" też bywa różnie, choć przeważnie jest dobrze. Z tych dobrych, to Władca Pierścieni oczywiście. A z tych słabszych to A.I. sztuczna inteligencja.

W każdym razie jeśli masz jakąś pokaźną kolekcję DVD, to Blu-ray przeskaluje ci je do takiej jakości, że nie będziesz mieć jakichkolwiek zastrzeżeń. No a włączenie jakiegoś filmu na BD to już będzie uczta. Życzę udanego zakupu i miłego oglądania:)
 

collider

New member
Bez reklam
Tak trzymać!

Jeśli chodzi o przeskalowanie DVD do 1080p to według pewnego portalu najlepiej to robi PS3 SONY. Jeśli chodzi o odtwarzacze Blu-ray, dalej przytaczam opinię tego portalu, to wszystkie robią to mniej więcej tak samo. To się tyczy tych trochę nowszych modeli, bo te pierwsze nie potrafiły tego robić wcale i stąd była taka przepaść pomiędzy DVD i BD. Teraz jest inaczej i skalowanie jest bardzo dobre. Ponieważ mam właśnie odtwarzacz takiej już nowszej generacji, to mogę powiedzieć, że to przeskalowanie jest naprawdę świetne. Problem polega bardziej na tym, że aczkolwiek skalowanie jest bezbłędne, to tych DVD, które mają naprawdę dobry obraz, to nie ma aż tak dużo. Wydania do gazet to z reguły jakość słaba lub wręcz zła. Z wydaniami "pełnymi" też bywa różnie, choć przeważnie jest dobrze. Z tych dobrych, to Władca Pierścieni oczywiście. A z tych słabszych to A.I. sztuczna inteligencja.

W każdym razie jeśli masz jakąś pokaźną kolekcję DVD, to Blu-ray przeskaluje ci je do takiej jakości, że nie będziesz mieć jakichkolwiek zastrzeżeń. No a włączenie jakiegoś filmu na BD to już będzie uczta. Życzę udanego zakupu i miłego oglądania:)

Jak to mówią, z gówna bata nie ukrecisz :-o. Przy dobrym materiale źródłowym jeszcze coś widać, natomiast cudów nie ma i być nie może. Brakujących elementów najlepszy algorytm nie zastąpi.
 
Do góry