Upscaler

Razgriz

New member
Witam
Mam odtwarzacz DVD z Euro RGB i planuję kupno telewizora HDready. I mam pytanie - czy istnieje sprzęt który upscaluje sygnał z euro na HD (tzn. z jednej strony wpinasz euro z DVD a z drugiej wychodzi component/hdmi już z sygnałem podniesionym do 720p/1080i ? Do PlayStation2 coś takiego podobno powstało (że gry 576i po componencie wyostrza i podnosi do 720p) za jakieś 50$. Widziałem taki konwerter za 7k a mnie chodzi o coś z ceną do 200-300zł żeby po prostu podnosiło jakość rozdzielczość obrazu...
 

Mazoku

New member
Skaler wideo znajduje się już we wnętrzu każdego telewizora matrycowego. Za 200-300 zł raczej nie kupisz niczego, co by go pobiło jakością.
 

Razgriz

New member
a za ile można dostać coś co lepiej przeskanuje obraz z SD na rozdzielczość HD (puszczany z DVD) niż skalery w telewizorach ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Skalery zewnętrzne koszt kilku tyś zł, potrafią skalować praktycznie z każdego źródła, np cinemateq.

Dodatkowo takie klocki potrafią przerobić sygnał na progresywny, czy wygładzić krawędzie.


Lub może to być np DVD z wbudowanym skalerem, ew. amplituner :)
 

Mazoku

New member
Zauważalnie lepiej? Jeśli kupisz profesjonalny skaler wideo np. DVDO iScan VP30 za 6,5 tysiąca, to na pewno zobaczysz różnicę ;)

W innym przypadku wiele zależy od TV. Np. Sharpy mają bardzo dobre skalery wbudowane i różne magiczne upscalujące odtwarzacze DVD czy amplitunery niewiele im pomagają.
 
Do góry