UPS zamiast listwy antyprzepięciowej do kina domowego.

Szym3k

Member
Witam,

Nie wiem czy w dobrym dziale - nie wiedziałem, gdzie go wcisnąć.
Co myślicie o takim pomyśle jak w temacie i podłączeniu do niego kina domowego? Znajomy informatyk powiedział, że UPS będzie prawdziwym zabezpieczeniem sprzętu przed przepięciami.
Podobno listwy, nawet te z warystorami to ściema.

Pozdrawiam,
Szymon
 
A powiedział ci ile taki UPS kosztuje?
Policz sobie ile pobierają prądu pod pełnym obciążeniem wszystkie urządzenia które chcesz podłączyć pod UPS-a, dodaj z 10% zapasu i wtedy dobierz sobie awaryjne zasilanie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja używam APC700 - dzisiaj to koszt ok kilku stówek. Musiałem kupić, bo swego czasu mój dostawca uwielbiał wyłączać prąd na kilka minut. 2-3 razy przekonałem się, ze było warto. Przy pełnym obciążeniu (telewizor, ampli, wzmak, odtwarzacz) wytrzymał kilkanaście minut.
 

cezary69

New member
Bez reklam
No ale kto.... używa sprzętu na full gdy nie ma prądu? Ups jest do tego żeby skończyć zadanie i spokojnie wyłączyć komputer jeśli chce się pracować to nie ups, a generator prądu potrzebny :D
 
Tu nie chodzi o to by jechać na zasilaczu, chodzi o to by zasilacz wytrzymał obciążenie. Ja u siebie jakbym włączył wszystkie urządzenie to wątpię bym zamknął się w 800 wattach poboru prądu.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Praktycznie teraz każdy sprzęt umożliwia upgrade oprogramowania i w takim momencie jeśli coś się dzieje z zasilaniem no to mamy pozamiatane. W takich momentach ups jest jak lekarstwo na całe zło :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepszy jest kondycjoner ,ewentualnie dedykowana listwa do audio np. Sonus Oliva ,Oehlbach ,Neel ,PAL ,Sun Audio ,Ansae ....itp
 

cezary69

New member
Bez reklam
Na temat niezwykłych mocy listw przepięciowych audio można sporo poczytać :D Żeby było wszystko ok trzeba zmienić przewód zasilający później samo gniazdo w urządzeniu i takim sposobem za blisko 1000,- mamy krystalicznie czysty dźwięk.
 

Szym3k

Member
Chyba trochę niejasno napisałem o co mi chodzi. UPS nie ma być "akumulatorem" - ta jego funkcja mnie średnio interesuje. Znajomy powiedział, że jest to najlepsze zabezpieczenie przeciwprzepięciowe dostępne do zastosowań domowych. Co o ty sądzicie?

Co do ceny UPS'ów.... wydając kilka - kilkanaście tysięcy złotych na sprzęt myślę, że znajdzie się w portfelu 500 zł na taki UPS, aby sprzęt był bezpieczny.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najlepszym sposobem jest poprowadzenie osobnej linii z licznika - nie ma lepszego sposobu na wyeliminowanie przepięć
 

Stefek79

New member
Troche stary temat ale dodam.
Nabylem ups 1800w on line i nie tylko sie nie boje o sprzet ale też pozbylem sie szumów nawet przy rozkreconym wzmaku na max nie slychac nic tylko prace silniczka od galki ... O poprawie dzwieku tez moge cos napisać wydaje mi sie ze bass sie troche ustawil nie jest taki rozmyty jak byl wczesniej .
 
Ostatnia edycja:
Do góry