UPS do HC4000

prime

New member
Jestem już zdecydowany na HC4000, teraz zaczynam dobierać resztę... i dlatego mam do Was pytanie
Jaki UPS i uchwyt do sufitu polecacie?
UPS w miarę tani, taki by w razie czego wystarczał na wyłączenie projektora. A jak z umiejscowieniem UPS-a? projektor do sufitu, a UPS ma być na ziemi? czy w związku z tym potrzebuję tak długi - ok. 3m kabel zasilający? może macie jakieś inne rozwiązanie

Uchwyt to montażu jak najbliżej sifitu w pozycji odwrócone... może coś polecicie?

No i projektor? 16:9 elektryczny do zabudowy sufitowej, najlepiej z napinaczami o szerokości ok 230cm
najlepiej mat white lub white
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
A jaką dokładnie masz kwotę na UPS-a, wiesz dla jednego tanio to 300 zł, a dla drugiego 900 zł ;). Skutecznie projektor będzie chronić tzw. zasilacz OnLine, gdzie przetwornica pracuje cały czas, jednak taka zabawka jest dość droga. W tańszych UPS-ach prąd podawany jest bezpośrednio z sieci (leci przez przetwornicę), dopiero po zaniku z sieci przełącza na baterię, przez co lampa może się wyłączyć.

Bierz szarą powierzchnię, no chyba że twój pokój jest w pełni zaciemniony + ciemny ściany, sufit, meble itd.
 

prime

New member
pokój jest w pełni zaciemniony, ale bez przesady - ścian i sufitu nie mam czarnego
ups to tak dla mnie max 300zł
podajcie jak znacie jakieś konkretne modele...
 

espaniak

New member
Mojego HC4000 podpiąłem pod Ever eco cds 1200 (780 W).Przed zakupem projektora sporo czasu szukałem na forach konkretnego tematu proj+ups.Na jakimś forum ktoś porównywał dwa ups`y i właśnie ever spisywał się dobrze, drugi (APC) nie zaskakiwał w porę i gasił projektor łącznie z wiatrakiem.
Mogę potwierdzić, że Ever spisuje się bdb. podtrzymuje zarówno wiatrak jak i lampę.
Prawdę mówiąc model Ever ECO 700 CDS (prawie w Twoim budżecie)też powinien wydalać z mocą 420 W, ale nie mam 100% pewności.Możliwe, że do samego projektora mam lekko przesadzonego potworka :D ale gdy następuje awaria dostaje on też inne zadania.
 

prime

New member
dzięki za radę espaniak, 600zł jest może do przełknięcia (pod warunkiem że zakupię , powiedz mi tylko jak to wygląda gdy sie nie ma ups-a? parę nagłych zaników prądu i po lampie, czy też wystarczy tylko jeden raz?
a jaki masz ekran?
 

espaniak

New member
Różne opinie czytałem, w większości wszyscy mówią, że raczej lampa nie strzeli przy pierwszym czy nawet kolejnych zanikach prądu.Jednak często słyszy się, że taką awaria i skok temp. lampy może się odbić na jej żywotności. Kiedyś na jakimś zachodnim forum trafiłem na post, w którym gościu opisywał swoje perypetie "z bardzo krótkim żywotem lampy". Miał model który przewidywał długość życia lampy na 3 tys godzin, a padła niespodziewanie bodajże po 400 godzinach.Wysłał do serwisu a oni rzekomo z projektora ściągnęli histogram, który notował krytyczne temperatury lampy. Dostał graficzny wykresik który pokazywał dwukrotny skok temp. lampy do 255 st. C, potem on sam przyznał, że faktycznie wcześniej miał 2 zaniki prądu o których już zapomniał i za chiny by nie przypuszczał, że to załatwiło lampę. Myślę jednak, że gdy ktoś mieszka w większym mieście gdzie sieć jest pewna to może spokojnie spać.Ja niestety już miałem 4 zaniki prądu w trakcie seansów i Ever uchronił mnie przed kilkoma zawałami :lol:
Mój ekran to super równa ściana, pomalowana wielokrotnie farbą tikkurila super matt, ktoś gdzieś pisał, że nie ustępuje farbie screen goo (zapewne lekko przesadził ), jednak ja jestem super zadowolony z tego rozwiązania.Mój pokój do seansów jest dość wąski( ściany są blisko krawędzi ekranu) i do czasu gdy nie zastosowałem maksymalnego zaciemnienia, światło odbijające się od nich wręcz dewastowało kontrast :)
 

prime

New member
mam jeszcze pytanie o kabel zasilający... czy można kupić bardzo długi kabel zasilający do podłączenia UPS z projektorem?
pytam bo ups będzie stał w pokoju obok na podłodze, a dodatkowo projektor będzie na suficie,
kabel będę chciał utopić w ścianie....
macie jakieś propozycje?
 

espaniak

New member
Też miałem dylemat z tzw. przedłużaczem.Dzwoniłem do serwisu Ever w Swarzędzu, powiedziano mi, że można takowy stosować, ale jeśli jest możliwość wyboru to lepiej na odcinku( gniazdko-ups), z tym że odcinek (ups-projektor) też jest dozwolony. Jednak ja pytałem o przedłużacz max 3m długości, Ty zapewne potrzebujesz sporo dłuższy. Zadzwoń tam i zapytaj się jak ma się sprawa z taką długością, czy to coś zmienia.
 

prime

New member
odnawiam temat: a czy ups może być obudowany: tzn położony w rogu pokoju i dociśnięty kanapą? ma wymaga on wentylacji?
 

prime

New member
no to może tak zapytam: co byście wybrali?
ActiveJet ACP-1021 z mocą 600W
czy
UPS Ever Eco 700 CDS z mocą 420W

projektor to HC4000 z mocą 340W
 

prime

New member
no to może tak zapytam: co byście wybrali?

ActiveJet ACP-1021 z mocą 600W
czy
UPS Ever Eco 700 CDS z mocą 420W

projektor to HC4000 z mocą 340W
 

espaniak

New member
Jeśli chodzi o wentylacje Ups`a, to np Ever ma na bocznych ściankach otwory wentylacyjne i zapewne nie można ich "zatkać" szczelną zabudową. Pierwszy egzemplarz miałem walnięty podczas transportu- ten nagrzewał się znacznie podczas pracy. Obecny egz. nie wykazuje żadnych oznak nagrzewania się obudowy.Jednak IMO trzeba ustawić go tak, aby miał minimalnie koło 5 cm przewiewu z każdej strony.
Jeszcze mała podpowiedź dla kupujących UPS przez internet. Prz odbiorze należy go rozpakować i dokładnie obejrzeć. Niewielki rozmiar i duża waga przesyłki nie zachęca kurierów do delikatności- sam się o tym przekonałem 2 razy :-o I tylko jeszcze zacytuję przeczytaną kiedyś wypowiedź anonimowego kuriera "Gdy czuję że mała paczka waży więcej niż 5 kg. a chyba nie ma tam szkła- wtedy nie schylam się "kładąc" ją na podłodze" :smile:
 

prime

New member
Prime na co się zdecydowałeś ??
Bo też rozważam zakup UPS

Jeszcze nie wiem.... mam pewną informację iż Ever Eco 1200 na bank zadziała z hc4000
na chwilę obecną działam bez UPS-a, jednak napewno muszę takowy zakupić.
Firma Ever gdy pytałem o "700" nie gwarantowała czy zadziała z tym projektorem... obawiam się że mogą być problemy ze względu na 420W a projektor ma 340 więc dość mały zapas
ECO 1200 ma 780 to już nawet za dużo...
czyli pośrodku pozostaje ActiveJet ACP-1021 z mocą 600W lub Sweex PP210 także z 600W
tyle znalazłem...
 
Do góry