Upgrade zestawu

marceliszpak

New member
Witam.
Mam taki zestaw kolumny Quadral Quintas 500 zestaw 5.0 amplituner Teac AG D8850. Do tego podłączony jest tv Sony xf9005 i Blueray Sony BD 5100.
Mam pytanie czy wymiana amplitunera na jakiś nowszy obsługujący przynajmniej DD+ jest w stanie przynieść jakieś pozytywny efekt w graniu tego zestawu czy jako inna opcja dołożenie jakiegoś subwoofera? Użycie to głównie filmy i muzyka online 60/40 %. Za wymianą amplitunera jest pogorszenie działania radia (nie trzyma ustawień stacji) i brak współpracy z nowym tv. Obecnie mam tv podłączony optykiem do amplitunera. W stereo zestaw gra przyzwoicie ale brak czegoś w filmach. Dlatego mną dylemat czy zainwestować w jakiś lepszy amplituner czy dołożyć jakiś subwoofer. Planuję wydać +/- 1000 zł. Może ktoś podpowie jakiś pomysł.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
 

marceliszpak

New member
Chyba jednak zainwesyuję w subwoofer a amplituner kupię używany albo uzbieram na przynajmniej Yamaha rx-v485. Pytanie co będzie lepiej grało KODA sw1000mk2 czy Jamo 210?

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
 

marceliszpak

New member
Salon ok 25m2 otwarty na kuchnię dodatkowe 8-10 m2. Zestaw Quadral 5.0 rozstawiony na kwadracie 5x5m. Do frontów mam ok 3m

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z wymienionych subwooferów ,trochę lepszy będzie Jamo .Ewentualnie jest jeszcze jedna opcja - kup lepszego używanego suba np. JBL, Klipsch
Bardzo dużą poprawę przyniesie wymiana amplitunera , ten Teac jest już leciwy wiekiem ,za 700 - 800zł kupisz znacznie lepszy amplituner używany który obecnie masz ,a to oczywiście się przełoży na lepszy dźwięk i to nie tylko w kinie, a także podczas odsłuchów stereo
 

marceliszpak

New member
Znalazłam na sub nowy wyprzedaż na gwarancji JBL DIGITAL 10 599zl i taki sam Digital 12 za 749 warte to swojej ceny jest?

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry