Upgrade zestawu Amplituner Harman Kardon AVR 255 + głośniki Jamo HCS 606 + sub jamo200

konkonik

New member
Hej!


mam zestaw jak w temacie, podłączony pod tv Sony KD55XG9505 służy głownie do słuchania muzyki plus do filmów. Podłączony kablem optycznym pod telewizor.

Amplituner mam problem, jeśli ze źródła typu netflix, HBO, kodi geforce now mam dźwięk dolby lub dts nie odtwarza go poprawnie, mam to ustawione w amplitunerze na auto , wykrywa dolby ale nie słychać praktycznie dialogów musze to ręcznie przełączyć na stereo 5 głośników docelowo ustawiłem na stale stereo 5 i tak tego używam

Dodatkowo po wywaleniu bezpieczników popsuł mi się skub, najpierw buczał tylko teraz w ogóle się nie włącza zachowuje się jakby nie miał prądu

Oglądam seriale, filmy ale nie jestem kinomaniakiem fajnie byłoby mieć dźwięk przestrzenny ale bardziej zależy mi na dobrej jakości dźwięku

Jakie powinienem podjąć działania - czy dać Amplituner do naprawy ( czy to może być jakaś poważna/kosztowna ) awaria + skub tez do naprawy

rozważam upgrade i tu pytanie - myślałem o jakimś sondaże z dolby Amos np. Samsung 930b - czy audio z takiej belki ma szanse być na zbliżonym poziomie do tego co mam teraz ?

czy wymienić Amplituner ( chciałbym żeby dźwięk mógł być sterowany z pilota tego tv sony, żeby miał spotify i mógł wykorzystać potencjał tych głośników które mam

ewentualnie czy pozbyć się tego co mam i kupić jakiś fajny nowy setup ampli + głośniki - jesli tak to co ewentulanie rozwązyc tak żeby ta cała operacja miała sens ?

dzieki!
 

konkonik

New member
swoja droga ten zestaw HK avr255 + jamo HCS to moj pierwszy sprzet kupiony po poleceniu z tego forum byc moze od Ciebie nawet :) Służył swietenie latami i w sumie sluzy nadal dobrze :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To miałeś jak na tamte czasy dobry sprzęt.

Tak, jest opcja ratalna - to masz już dobre soundbary.
  • Fidelio 97
  • LG sc9s
  • Harman Citation

Sprawdź i daj znać.
 
Do góry