Upgrade/wymiana sprzętu w salonie

sirmike1

New member
Dzięki za zainteresowanie. Nie pisałem ostatnio bo duzo na głowie.
Wracając do mojego tematu. Moze sie nieprecyzyjnie wyraziłem.
1. Jak puszczam dźwięk z dekodera toya (dekoder podpięty do ampli hdmi, a ampli przez ARC do tv) - to dźwięk jest głośny (tym bardziej że dekoder jest na full) ale w sytuacji gdy włączam ExtStereo (czyli stereo na 5 glosnikow), ale jak dekoder toya puszcza np DD 5.1 to przy ustawieniu ampli na Auto Surround przy którym faktycznie ampli odtwarza DD 5.1 - dźwięk jest o wiele cichszy, bez wyrazu, płaski - żadnego przestrzennego dźwięku nie słyszę (tak samo jest przy DTS). Dlatego jedyne wyjście to takie nawet przy DD albo DTS włączyć ExtStereo i dźwięk jest z każdego głośnika ale to nie ma nic wspólnego z DD albo DTS.
2. Jak puszczam dźwięk z TV (np Netflix, czy z dysku podłączonego do tv) to w ustawieniach TV mam do wyboru PCM, DD, DTS:Neo5:2. Przy PCM nawet jak film jest z dźwiękiem przestrzennym to tylko znowu ExtStereo pomaga bo inaczej słychać cicho i bez żadnego wyrazu, tak samo przy ustawieniu DD. Najlepiej jest przy DTS Neo ale to nie jest przecież prawdziwy dźwięk przestrzenny.
3. Jak słucham radia na ampli to znowu podobnie: przy ustawieniu Stereo czy Stereo Alc dźwięk bez wyrazu, płaski. Znowu jedynie na ExtStereo jako tako.

Oczywiscie ustawienia takie jak PureAudio to w ogóle nie ma co pisać ale to już na pewno wina słabych kolumn i ampli. Wszystkie uprzestrzenniacze dźwięku jaka prologic movie, prologic music są ciche i trzeba bardzo podglasniac ampli zeby coś normalnie usłyszeć. Ustawienia surround tak jak pisałem wszystkie są z echem, poglosem jakby człowiek był w hangarze (poza właśnie extStereo którego uzywam): czy to Drama, action, rock wszystko brzmi tak samo jedno wielkie echo i poglos to wyklucza możliwość używania tych ustawień.

A poza tym mój subwoofer od zestawu Creative to 18W wiec samego basu tyle co nic (ale czy nawet na takim subie gra rolę grubość kabla jakim jest podpięty pod ampli?).
Gdybym chciał póki co dokupić jakiś sub do mojego sprzętu przy pokoju oK 16 m2 to czy mając obecnie te 18W wystarczy sub z 50W czy 100w. Na samym poczatku rozważałem zakup Jamo s210 ale potem przyszły inne wydatki i temat zrzuciłem czy teraz taki sub wystarczy, a może coś innego w tej cenie?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

sirmike1

New member
Czy wymiana moich Taga Harmony 306 v2 5.0 na Jamo s803 hsc 5.0 poprawi znacząco jakość dźwięku. Po ewentualnej wymianie dokupilbym do zestawu sub Jamo.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry