Upgrade 5.1 BX6

radekwojt

New member
Witam,

jako, że będę wymieniał kapryśnego suba BXW10 na "lepszy model" myślę o docelowym upgrade całego systemu. BXW10 będzie zmieniany na GXW15 (jest jeszcze opcja zmiany na sub z serii silver - różnica w cenie 1500zł stąd decyzja o zmianie na ten z serii GOLD). W związku z tym myślę o aktualizacji reszty sprzętu na serię SILVER10 lub GX200/300, z tym zapewne wiąże się również zmiana X3000 na coś mocniejszego. Miejsce odsłuchowe ma 20m2 a całe pomieszczenie 42m2. Aktualny zestaw gra zadowalająco, ale czasem brakuje mi centralnego i tyłu. Pytanie czy docelowo iść w serię GOLD czy SILVER? - stawiam na MA jako, że wiem jak to gra. Czy seria GOLD dla kina to nie przyrost formy nad treścią? Sprzęt to 90% kino i 10% reszta. A może zmiana w ogóle nie przyniesie konkretnej różnicy w kinie?
 

lobos

New member
Bez reklam
Myślę, że jak w 90% do filmów to nie ma co szaleć :)
Silver 10 w Secie 5.1 będą wystarczające. Seria Gold spoooro by Cię kosztowała. Ja bym został przy Silver, ale... kto bogatemu zabroni ;-)
 

radekwojt

New member
Właśnie dlatego pytam czy w kinie będzie różnica przy silver a gold warta tej dodatkowej kwoty. Akurat obecnie gold jest na wyprzedaży i ceny są stosunkowo atrakcyjne
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
To zupełnie inne kolumny i inna klasa grania
GX200 będą za małe do 40m i troszkę i szkoda do samego kina
 

radekwojt

New member
Skłaniałem się bardziej do GX300 (można je dostać za 10k podczas gdy silver10 koło 7k obecnie). Zatem SILVER10 będzie optymalnie? Czy mogę połączyć dwie serie,np SILVER10 + GXC350
 

Ramlesa

New member
Jeżeli te kilka tysięcy nie stanowi dla ciebie problemu inwestuj w Golda.
Osobiście gram na silwerach i pełne zadowolenie od początku.
Pomyśl tylko czym i z czym chcesz zestaw spiąć. Bo przy inwestycji w ok. 25 kawałków warto pomyśleć o czymś lepszym.
Od siebie polecam silvera i ampka z wyższej półki.
 

radekwojt

New member
Bardzo kuszący jest denon x7200w(a) a jeśli chodzi o kable mam obecnie na front i central Chord Carnival Silverscreen i raczej bym przy tym został. Tyły są na zwykłych kablach
 
Ostatnia edycja:

radekwojt

New member
Blueray leci aktualnie z PS3, nie wiem czy zmiana na dedykowany odtwarzacz przyniosłaby korzyści? CD nie słucham. Co do wzmaka z denona zostaje pma-2020ae ale na razie jego zakup jest poza możliwościami finansowymi - max 20k na front, centralny, ampli
 

radekwojt

New member
Walnut... Widzę na allegro że cały czas jeszcze wisi właśnie ten kolor od [cenzura] za 10k z ekspozycji. Nie wiem czy u dystrybutora jeszcze coś zostało w tym kolorze
 

radekwojt

New member
OK, a jak z centralnym bo w kinie on sporo gra - silver center, gxc150, gxc350. Jaka będzie różnica między silver center a gxc350? Oraz dalej gdybym poszedł w serię silver to czy sub zostawić gold czy też seria silver?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Tego mi brakuje w filmach w obecnym bx center
Hmmm, a kalibrację prawidłowo robiłeś?
U mnie na 25m2 seria BX (fronty 6) w kinie sprawdzała się znakomicie...
Zmiana na Goldy z racji wyższych oczekiwań w stereo (wyłącznie).
Faktem jest jednak, (w moim przypadku) lepsza przejrzystość dźwięku dialogów w kinie centralki Gold 150 w stosunku do Bronze BX Center.
Pytanie zasadnicze, jak w Twoim przypadku wypadnie kombinacja Silver/ Gold ?
Nie ma rady, radzę wypożyczyć i posłuchać różnic...
 

radekwojt

New member
Tak kalibracja zrobiona, po niej jeszcze dodałem +2db do centralnego bo dialogi jakieś słabe były. Nie mówię, że bronze bx gra źle, ale brakuje trochę do imaxa;)

Jeszcze się zastanawiam czy nie osiągnąłbym lepszego efektu przy przejściu na 7.1.4 z bronze niż 5.1 z silver/gold
 
Do góry