Upc - problem !!!

kris1975kris

New member
Witam mam takie problemy z kablówką upc, a konktretnie:
1. przykładowo na kanałach cyfrowych normalnie reguluje sobie pilotem od dekodera siłę głosu, lecz na kanałach HD dzwięk jest bardzo głośny i nie mam mozliwości regulacji siłą głosu ani wiecej ani mniej widac że pasek się zwiększa lub zmniejsza lecz dzwiękowo nic sie nie zmienia
2. gdy przełączam z kanałow na kanał to trzeba nieraz czekac pare sekund aby wskoczył obraz
3. po przełączenu na dany kanał obraz jest zatrzymany i jest taka jakby pikseloza kwadraty i tez trzeba troche odczekać
4. a także proszę o jakieś podstawowe ustawienia żeby wszysko grało i buczało :)

Prosze o pomoc, pozdrawiam Kris :)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam mam takie problemy z kablówką upc, a konktretnie:
1. przykładowo na kanałach cyfrowych normalnie reguluje sobie pilotem od dekodera siłę głosu, lecz na kanałach HD dzwięk jest bardzo głośny i nie mam mozliwości regulacji siłą głosu ani wiecej ani mniej widac że pasek się zwiększa lub zmniejsza lecz dzwiękowo nic sie nie zmienia
2. gdy przełączam z kanałow na kanał to trzeba nieraz czekac pare sekund aby wskoczył obraz
3. po przełączenu na dany kanał obraz jest zatrzymany i jest taka jakby pikseloza kwadraty i tez trzeba troche odczekać
4. a także proszę o jakieś podstawowe ustawienia żeby wszysko grało i buczało :)

Prosze o pomoc, pozdrawiam Kris :)

Zresetuj dekoder i sprawdź kable. Jak problem pozostanie to oczywiście telefon do UPC. Mój dekoder też od jakiegoś czasu działa jak muł.
 

KrzysztofK.

New member
do tej pory nie miałem takich problemów, ale ... miałem mały problem z nagrywaniem. Zadzwoniłem dziś do UPC i powiedzieli aby przywrócić ustawienia fabryczne bo to problem z softem.
zrobiłem co kazali.
Nagrywanie się poprawiło, ale ... mam to co w pkt. 1 i 2. - czyli coś grzebali w softach i znów skopali.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
do tej pory nie miałem takich problemów, ale ... miałem mały problem z nagrywaniem. Zadzwoniłem dziś do UPC i powiedzieli aby przywrócić ustawienia fabryczne bo to problem z softem.
zrobiłem co kazali.
Nagrywanie się poprawiło, ale ... mam to co w pkt. 1 i 2. - czyli coś grzebali w softach i znów skopali.


Witam,

Coś jest na rzeczy z UPC. U mnie z kolei (1) jest OK, ale jest problem 2 i 3.
Na drugim TV, gdzie nie mam dekodera zewnętrznego tylko moduł CI+ jest jakby wolniejsze przełączanie kanałów. Przez kilka dni w EPG brak było polskich ś i ć. Ć powróciło po kilku dniach, ś zaś brakowało trochę dłużej. Po następnych 2 czy 3 dniach problem zniknął. Inny problem to w drugim TV tj. Samsungu, gdy nie korzystam z dekodera, ale z wejścia antenowego (nie wszystkie kanały wymagają jakiegokolwiek dekodera), nie mam w ogóle polskich liter w EPG i brak jest podglądu na aktualny kanał. Kręci się tylko kółko i tyle. Co ciekawe, gdy podłączę antenę do DVB-T wszystko jest OK. Chyba wykonam dziś telefon do UPC.

Pozdr
 
Do góry