UPC MediaBOX + Amplituner z upscallingiem

BigMike

New member
Witam,

Napiszę tutaj bo wielu z was ma zapewne podobną konfigurację.

Przymierzam się do zakupu m.in. amplitunera i chciałbym podłączyć UPC MediaBOX do TV za pośrednictwem Ampli i tu moje pytanie - z tego co wiem są problemy przynajmniej z kilkoma modelami Amplitunerów (np. Denon AVR-1910), które nie przekazują obrazu po upscallingu do TV. Czy to jest częste jakie Amplitunery macie i działają bez problemu? Przymierzam się do Harman Kardon AVR 255 (260), ONKYO TX-SR607 bo Denon AVR-1910 odpadł...

Proszę o pomoc, z góry dzięki
 

ra74

New member
mam avr255 i mediaboxa. Generalnie nie mam problemów z przekazywaniem sygnałów. Mogę tylko przypuszczać że ustawienie source/destination resolution na 1080i/1080i powoduje że sygnał nie jest w żaden sposób obrabiany ale tak mówi tylko moja logika
Ogólnie jestem trochę rozczarowany jeśli chodzi o sekcję wizyjną hk a właściwie scaler, imho ustawienie w dekoderze wyjścia na 1080i daje najlepszy obraz
Chyba że ktoś poda jakieś swoje ustawienia bo nie miałem jeszcze czasu jakoś dłużej się pobawić
 

pkomp

New member
Po co ci skaler w ampli? - przecież tv ma wbudowany skaler i to wystarcza w zupełności.Jak już potrzebujesz dobrego skalera to szukaj czegoś z Faroudaia(czy jakoś tak).Mam onkyo sr577 - skalera jeszcze nie wykorzystałem - ba nawet nie wiem czy ten ampli posiada(pewnie nie) bo i tak bym nie skorzystał
 

BigMike

New member
ra 74 masz TV i Mediaboxa wpiętego do ampli HK AVR-255 po HDMI i nie ma żadnego problemu z przejściem obrazu i dźwięku do TV? Mógłbyś potwierdzić dla mojego spokoju :) z góry dzięki
 

ra74

New member
ra 74 masz TV i Mediaboxa wpiętego do ampli HK AVR-255 po HDMI i nie ma żadnego problemu z przejściem obrazu i dźwięku do TV? Mógłbyś potwierdzić dla mojego spokoju :) z góry dzięki

tak z tym że jak chcesz mieć 5.1 to musisz dokupić coaxial. I wtedy też z pilota tv przestaje działać regulacji głośności

I jeszcze zamierzam spróbować wrócić do konfiguracji dla video dekoder->tv wtedy o ile pamiętam amplituner wogóle się nie grzeje a skoro sekcja wizyjna i tak nic nie robi to po co mam mi nabijać rachunki
 

bulek

New member
Jeśli na stałe podskalujesz obraz do 1080i to stracisz najprawdopodobniej (nie wiem jaki masz TV) funkcjonalność automatycznego dobierania proporcji obrazu. Przy takiej rozdzielczości sygnały 4:3 będą po prostu poszerzone do 16:9 i żadne "inteligentne" automatyczne formatowanie obrazu nie zadziała.
 

BigMike

New member
czyli jednym słowem nie ma sensu podłączać dekoder przez ampli do TV bo same minusy widzę z waszych wypowiedzi...:)

1. rozciągnięte proporcje
2. brak możliwości regulacji głośności dźwięku (gdy 5.1 po optyku)
3. generalnie nic to nie zmienia jeśli chodzi o jakość obrazu

Zapewne będzie miało to wpływ jedynie na jakość obrazu z DVD (ewentuialnie DivX) i z programów nadawanych w HD

Może faktycznie nie warto inwestować w ampli z sekcją video?
 

ryuuza

New member
upscaling nie dziala przy podpieciu przez HDMI.

na moim zestawie dziala ladnie. jutro tylko zmieniam na dekoder CISCO zeby dzwiek DD 5.1 szedl po HDMI - ten od philipsa tego nie ma i trzeba puszczac przez optyka ale wtedy obraz nie po HDMI wiec dupa
 

BigMike

New member
skoro upscalling nie działa przy podpięciu przez HDI to jak sugerujecie podpiąć inaczej, rozumiem że dźwięk po optyku a obraz?
 

babus

Member
Mam Philipsa z nagrywarką, obraz podpięty bezpośrednio po HDMI do TV, dźwięk do ampli Pioneera po coaxial. Upscalling w mediaboxie działa. ryuzza po co podłączać po euro?
 

ryuuza

New member
tak sie dowiedzialem od serwisu. nie mialem na tyle dlugiego coaxiala zeby wyprobowac czy tak sie da. a czy masz dzwiek DD? tzn czy ampli rozpoznaje sygnal na np. TVN HD (trzeba zmienic dzwiek na Dolby guzikiem "i")?

poza tym koledze chodzi o upscaling w ampli. a w dekoderze chyba nie ma w ogole czegos takiego.
 

babus

Member
Dźwięk DD 5.1 jest, jeśli audycja jest w nim nadawana. Amplituner rozpoznaje na auto dźwięk DD.
Po zmianie kanału trzeba niestety włączyć "info" w mediaboxie i przestawić dźwięk na DD. Nie wiem czy to wina mediaboxa czy nadawców, tylko National Geographic nadaje na stałe DD 5.1. Co do dekodera to można ustawić upscalling na: auto, 720p i 1080i.
 
Ostatnia edycja:
Do góry