UPC Który dekoder HD z nagrywarką wybrać?

droopy

New member
Witam, przepraszam jeśli to nieodpowiednie miejsce,
przeszukałem forum i (sam się dziwie) nie znalazłem wypowiedzi które mnie interesują stąd pytanie.
We wtorek przychodzi monter muszę wybrać dekoder bo pewnie przyniosą co będzie na magazynie. Na stronie widzę że mam możliwość wybrania dwóch dekoderów (nie było u mnie Aster)

Dysk 250 GB, szer. 37,5 cm, wys. 6,5 cm, głęb. 24 cm
Dysk 320 GB, szer. 41,5 cm, wys. 4,5 cm, głęb. 24,5 cm

Poza rozmiarem dysku i wymiarami niewiele mogę znaleźć o tych dekoderach.
Na podstawie tylko tych danych 320 jest lepszy niż 250 :)

Ktoś może mi powiedzieć o nich coś więcej? Który jest lepszy? Mniej awaryjny, szybciej działający, sprawniejszy? Będę wdzięczny za wasze opinie.

Jeśli miejsce publikacji jest złe to proszę o przeniesienie w odpowiednie.
 
Ostatnia edycja:

miaucoon

New member
Prawdę powiedziawszy raczej nie będziesz miał wyboru i dostaniesz ten syf od Cisco czyli ten z większym dyskiem.

Jeśli by jednak zdarzył się cud i miałbyś do wyboru, to bez zastanowienia bierz Philipsa, tego z mniejszym dyskiem.
 

droopy

New member
... a dekoder jest ci potrzebny ?
Może wystarczy moduł ? UPC MediaModuł CI+

Dekodery są dla tych co potrzebują usługi "multiroom", albo dla tych co mają starsze TV.

Dekoder jest potrzebny ponieważ bez niego nie działają wszystkie funkcje, VDO z tego co pamiętam nie działa. CI+ może wrzucę do drugiego pokoju, ale to już bez znaczenia, kluczowy jest dla mnie dekoder. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedź.

Prawdę powiedziawszy raczej nie będziesz miał wyboru i dostaniesz ten syf od Cisco czyli ten z większym dyskiem.

Jeśli by jednak zdarzył się cud i miałbyś do wyboru, to bez zastanowienia bierz Philipsa, tego z mniejszym dyskiem.

No będę miał wybór bo to nowa instalacja i pogonie człowieka jak przyniesie coś innego, już i tak powiedziałem że chce modem bez wifi, jak przyniesie thomsona to nic nie zamontuje. W zasadzie to jedyna możliwość dla mnie aby coś na nich wymóc, jak już podpiszę umowę to po zawodach.

Ale powiedz mi proszę jaka jest przewaga Philipsa nad tym większym Cisco? Cenię Twoją opinię, ale chcę być sam przekonany, że dobrze wybrałem. W czym Philips jest lepszy? Z tego co widzę to ma dwie wady (mniejszy dysk, większy rozmiar urządzenia).
 
Ostatnia edycja:

Andon13

New member
Dostaniesz dekoder Cisco.... Od okolo 2 miesięcy Philipsów juz nie montują (nawet jak ktos ma philipsa i mu sie popsuje wymieniaja go na cisco).
Swoją drogą nie wiem co wszyscy widzą w tych głośnych (chłodzenie na wiatrakach) i wieszających się philipsach......
 

miaucoon

New member
Swoją drogą nie wiem co wszyscy widzą w tych głośnych (chłodzenie na wiatrakach) i wieszających się philipsach......

Po pierwsze wieszają się również Cisco i to niejednokrotnie tak, że wywala wszystkie nagrane programy.
Wieszanie się spowodowane jest głównie nieumiejętnym grzebaniem w sofcie, ale to już inna bajka.

Jedyna korzyść Cisco to większy dysk, poza tym same wady, może nagrywać o jeden program mniej w tym samym czasie, ma problemy z programami HD i dźwiękiem na nich, nie ma wyjścia sygnału kablówki.
 

Andon13

New member
O jakich problemach piszesz na kanałach HD? Co do dzwięku problem został rozwiązany, dekodery 8586 nie mają juz problemów z dzwiękiem. Co do wyjścia analogowego z dekodera to można wyprowadzić takowe ze zwrotnicy np 306, 307, 305, 643 + separator... wiec nie widze problemu z analogiem.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Z mojego Filipa jestem zadowolony, ale od czasu do czasu problemy z synchronizacją dźwięku też się pojawiają. Nie wiem czy to wina konkretnej audycji, czy UPC, czy samego dekodera, a może to mój leciwy ampli ma opóźnienia. W każdym razie, te problemy pojawiają się sporadycznie. Podoba mi się możliwość pracy z trzema kanałami, design obudowy :) i oprogramowanie, ale to chyba jest cecha wspólna obu dekoderów. Za dużą wadę uważam pobór mocy 30W/20W. Niestety nie mam porównania do Cisco, więc moja ocena jest ściśle subiektywna.
 
Do góry