UPC dziwne zakłócenia sygnału HD

Mike25

New member
Witam,
Posiadam UPC z odbiornikiem mediabox bez nagrywarki. Telewizję odbieram na 40'' telewizorze full HD marki Sony. Niedawno zaobserwowałem dziwną jakość niektórych kanałów HD. Najbardziej daje się we znaki na kanale TVP1 HD oraz TVP2 HD, gdzie zakłócenia występuję co kilka minut, ale na innych HD też występuje, choć nie tak często. Czy to wina sygnału UPC, kabla, dekodera, czym to może być spowodowane? Poniżej wklejam zakłócenia.

fut1i.jpg

fut2.jpg

fut3.jpg

fut4.jpg


pozdrawiam,
Mike
 

Mike25

New member
Zobacze, niedługo mi się umowa kończy, więc może powinienem zmienić dostawce TV? :>
Chciałbym się dowiedzieć, czy tylko ja tak mam, czy też jest to samo u innych osób?
 

bodzio22

New member
Ja akurat aż tego rodzaju problemu nie mam, ale po zamontowaniu u mnie też TV cyfrowej UPC pojawia się przycinanie głosu trwa gdzieś 1,5 sekundy w czasie co kilka minut, nie wiem co może być tego przyczyną. Posiadam dekoder UPC mediabox, również bez nagrywarki, proszę o jakieś sugestie.
 

DeepSilence

New member
Zanikanie dźwięku

Ja akurat aż tego rodzaju problemu nie mam, ale po zamontowaniu u mnie też TV cyfrowej UPC pojawia się przycinanie głosu trwa gdzieś 1,5 sekundy w czasie co kilka minut, nie wiem co może być tego przyczyną. Posiadam dekoder UPC mediabox, również bez nagrywarki, proszę o jakieś sugestie.

U mnie od ok. tygodnia pojawia się podobny problem. Po kilku minutach oglądania znika.
Początkowo myślałem, że to wina dekodera. Po nagraniu fragmentu programu w czasie takiego zanikania dźwięku na zewnętrznej nagrywarce przez eurozłącze dekodera i odtworzeniu nagrania - w czasie odtwarzania występowały zaniki dźwięku. Myślałem, że w takim razie to wina dekodera.
Moje zdziwienie było duże, gdy ponownie odtworzyłem nagranie - tym razem nie było zanikania dźwięku. Może to wina telewizora ?
Zauważyłem, że problem pojawiał się u mnie, gdy oglądałem TVP1 HD lub TVP2 HD. Przełączenie na inny kanał nie rozwiązywało problemu. Ciekawe, że po kilku minutach problem znika i mogę oglądać później TV wiele godzin bez problemu.
Na razie jestem w trakcie obserwowania problemu. Od kilku dni staram się po włączeniu telewizora przez kilka minut nie włączać programów TVP1 HD i TVP2 HD i jest wszystko dobrze.
 

bodzio22

New member
Zanikanie dzwięku.

DeepSilence, z tego co już się dowiedziałem, problemem z "przycinaniem" głosu, jest właśnie telewizor, a raczej jego (oprogramowanie), od początku to podejrzewałem, ale nie miałem pewności, trzeba wgrać nowy soft, można taki soft sciągnąć ze strony producenta telewizora, będe za nie długo to robił, czy to pomoże?, o efektach napiszę, pozdrawiam ;-)
 
Ostatnia edycja:

bodzio22

New member
Zanikanie dzwięku.

Deep Silence, powiedziałem że o efektach wgrania nowego softu do TV napiszę, okazało się że jednak (przycinanie głosu), to była wina oprogramowania w moim TV.

Wgrałem nowy soft, sciągnąłem legalnie ze strony producenta Philipsa nowe oprogramowanie na pendraka, i wgrałem bezpośrednio do telewizora, i problem znikł, mam nadzieję że już się nie pojawi.

Należy pamiętać , aby sciągając nowe oprogramowanie do TV podać dokładny typ telewizora (symbol) który się posiada, spróbuj u siebie mam nadzieję że się sprawdzi, napisz o efektach, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry