UPC Cyfrowe a Analogowe

actchris

New member
Posiadam UPC pakiet MAX cyfrowy z nagrywarką i zdecydowanie widać różnicę w sygnale, na razie w sumie nie warto dopłacać do HD choć teraz żałuję że nie wziąłem (różnica w cenie przy MAX a MAX HD to 10zł).

Zalety cyfry to:
Program na dziś i na chyba tydzień do przodu z możliwością ustawienia przypominajek o interesujących nas programach.
Nagrywanie programów, jak dla mnie rewelacja. Szkoda tylko że nie można tego potem zgrać na płytę albo na komputer.
Programy nadawane w różnych wersjach językowych albo z napisami, mało ale są takie.
Większa oferta programowa, zdecydowałem się na UPC z powody pakietu programów BBS
Mediabox cyfrowy HD za to ma od niedawna fajne opcje jak nagrywanie dwóch programów na raz a nie tylko jednego jak ma zwykły.


Ogólnie mogę polecić, mi się podoba :) Jak by były pytania to piszcie.
 

sebooh44

New member
a moim zdaniem zmiana z analoga na cyfrową bez HD nie ma sensu, no chyba, że tylko dla nagrywarki; poprawa jest, ale niepowalająca
pomimo małej ilości kanałów HD, naprawdę warto to mieć no i nagrywarka często się przydaje
teraz nie mam ochoty oglądać SD
powiem tak:
polsat sport HD - jakość bdb
tvn hd - mogłoby być więcej i lepiej, ale i tak jest dobrze
history channel HD - miłe zaskoczenie tym kanałem, jakość super
ng HD - bdb
C+film HD i C+sport HD - chociażby tylko dla tych kanałów warto brać HD
canal + (nie HD) - jakość bije na głowę inne stacje SD, jednak można nadawać świetny sygnał SD, momentami mam wrażenie że obraz jest skalowany do 720

jak brać cyfrową to z nagrywarką i HD i C+ - polecam, mimo mojej nienawiści do UPC
 

yacek _b

New member
hmm ,

To może ja cosik skrobnę , od miesiąca mam pakiet max z oferty UPC , sprzęt na jakim ogladam to telewizor panasonika TX-29PX10P czyli " kineskopową bańkę " , niestety domowy minister finansów za bardzo się burzy na wymianę sprzętu pamiętając że 5 lat temu daliśmy ponad 3 tys. dzisiaj sprzedając dostalibysmy grosiki .
Co do jakości obrazu i różnicy między analogiem a cyfrą . Naprawdę podchodząc bardzo krytycznie to platformy cyfrowej trzeba być ślepym by nie widzieć różnicy w jakości a właściwie OSTROŚCI obrazu . Widać to na " zwykłej bańce " to tym bardziej na LCD-ku .
Byłem u paru znajomych którzy mają już LCD-ki podłaczone do zwykłego sygnału , koledzy nie żebym się czepiał , ale obraz jest lekko mówiąc nie-tegez . Troszkę się dziwię że nie montują sobie jakiegoś pakietu cyfrowego ( obojętnie ) bo dla mnie wydane pieniadze na nowy telewizor nie przekładają się jakość obrazu . Nawet moja żonka po wyjściu z domu znajomych zauważyła że obraz jest gorszy od " naszego " .
Dlatego uważam że warto dołożyć te 10 zł i wziąć najtańszy pakiet ( UPC ) by mieć dobry obraz . Pozdr.
 

xiexie

New member
Czy to naprawdę jest cyfrowa?

Witam,

i jak w temacie, bo coś mi tutaj nie pasuje. Kilka dni temu przesiadłam się z tzw. analoga na cyfrowy (w końcu KDL 40W4500 do czegoś zobowiązuje :grin: ). Operator to UPC. Z różnych powodów z oferty CYFROWEJ (podkreślam) wybrałam opcję bez nagrywarki i bez HD. Chciałam mieć tylko lepszy obraz i tyla. Przyszedł pan, postawił pudełko, dodał dwa kabelki i miało być super-hiper. Nie jest. Obraz do kitu. Twarze jakby w maskach, w dodatku krzywo założonych, na sportowych jakieś dziwne paski (bynajmniej nie są to paski na koszulkach zawodników, wyglądają tak jakby ktoś porozlewał farby i cienkim narzędziem porobił takie kreseczki wychodzące z tych plam). Wszelkie próby regulacji ustawień obrazu w telewizorze nie dają nic, co by powyższe poprawić.
W dodatku dekoder wciąż na "standby", co w dobie sporych opłat za energię uważam za totalną głupotę, ale ponoć bez tego zmniejszam szanse na aktualizację oprogramowania. Całkowite wyłączenie tylko za wyciągnięciem wtyczki. Przydałby się jakiś guziczek, jak w telewizorze.
Grzeje to cholerstwo strasznie.
Dwa "piloty", jakby nie można było zaprogramować na jednym. Ten od mediaboxu okropny. Małe guziczki, co nawet mnie sprawia problem, a co dopiero starszej osobie. Mama ze złości już parę razy omal nie gwizdnęła nim i ścianę.
Kolejna rzecz to format obrazu. Otóż na dekoderze mam dwie opcje: 14:9 oraz Letterbox (to chyba jest 4:3, ale chyba), natomiast telewizor ma: smart, wide, zoom, 16:9 oraz 4:3. 4:3 mnie nie bawi, bo nie po to kupowałam duży ekran, żeby mieć po dwa paski z boku.
Co najlepiej ustawić?
I wreszcie zasadnicze pytanie gdzie tu jest cyfrowa, bo
a) kabel z gniazdka ściennego mam dokładnie ten sam, co przy analogu (jaki był taki pozostał)
b) dekoder nie ma żadnego wyjścia cyfrowego tylko do kabla Scart, który jest kablem "analogowym"
c) kabel łączący dekoder z telewizorem to właśnie Scart
i d) telewizor z full HD
tyle tylko, że telewizor jest mój i nie ma nic wspólnego z UPC.
Jak mam mieć cyfrowy obraz skoro wszystko po za telewizorem to w sumie analog? A jeśli wystarczy tylko telewizor to po co mi te wszystkie mediaboxy, Scarty. Czy to nie jest robienie w bambuko i próba wyłudzenia kasy za zainstalowanie dekodera (szczęściem od starych pacjentów nie biorą dużej kasy za instalację, ale to się nazywa szumnie promocją i ma spowodować szeroki uśmiech na mojej twarzy w poczuciu bycia hołubioną przez UPC)? Czy naprawdę aż trzeba wciskać ludziom dodatkowe pudło, żeby wrzucić kilka kanałów więcej? Dokładnie to chyba 7 więcej niż w pakiecie pełnym w analogowej.
Dlaczego oferta, którą w dobrej wierze wzięłam za cyfrową, w rzeczywistości wcale nią nie jest i dopiero wybulenie prawie podwójnej kasy (opcja z dekoderem z wyjściem HDMI - czyli cyfrowym kosztuje w zależności od pakietu 90 lub sto zeta i nie jestem pewna czy aby w pełni skorzystać z oferty nie musiałabym podłączyć internetu - dodatkowy koszt) zapewnia mi oglądanie TV w jakości cyfrowej.
I ostatnie pytania w tym poście: kto wymyślił, żeby na kanały od chyba 7 do 114 czy 115 wtryniać jakieś techniczne kwestie. Nie można by tego dać na koniec? I łatwiej znaleźć i łatwiej zapamiętać. I te oznakowania: 333, 868 zamiast góra dwa razy kliknąć pilotem - dziub po kilka razy. A kanałów 333 nie ma, przynajmniej w tej wersji jaką ja posiadam.
Jedno co mnie trzyma to drugi telewizor i możliwość darmowego oglądania analogowej.
Za kilka dni przychodzi ponownie technik i ma coś tam poprawić. Na co zwrócić uwagę? Czy kupno lepszego kabla Scart niż ten dołączony do mediaboxu poprawi jakość obrazu?
I do czego służy drugi kabelek obok euroalącza łączący TV z dekoderem (nie biały)?
Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość :twisted:
 

4pac

New member
xiexie - monter spieprzył sprawę skoro obraz masz taki jak opisałeś. U mnie (nowa instalacja kablowa przygotowana przez developera) miałem trójniczek który rozbijał sygnał na radio i tv. Monter go wywalił bo sygnał tłumiło toto sygnał.
Każdy kanał z dekodera wygląda lepiej niż po analogu.
Po co Ci hdmi jak nie masz dekodera HD. W innym wątku kolega napisał że obraz SD po SCARCie lepiej wygląda niż po HDMI. Tym sie nie przejmuj.
Co do kanałów technicznych wciśniętych po kilku podstawowych kanałach to też mnie to wkurza.
Można brać tv cyfrową bez internetu
Kabel z gniazdka jest taki sam - a jakiego się spodziewałeś?
Nie ma czegoś takiego jak obraz cyfrowy... ;) Oczy to chemia i nerwy a nie procesor.
Obraz cyfrowy to marketingowa ściema.
 
Ostatnia edycja:

xiexie

New member
Bez wątpienia spieprzył :( .
A z tymi kablami to ja tylko chciałam pokazać, że nic się nie zmieniło, ale nagle stałam się użytkownikiem cyfrowej TV. Chyba tylko na papierze :twisted: .
Mam tylko nadzieję, że nie będzie potrzebna wymiana kabla z gniazdka w ścianie.
I jak można pozbyć się tej przejściówki (podobno tutaj też następuje duża utrata sygnału), która pozwala na podłączenie drugiego TV w innym pokoju, ale tak by móc nadal oglądać kablówkę?
 

Foxxx24

New member
Ja również mam UPC tyle,że narazie analogową i jak wypytywałem jakiś czas temu technika o cyfrową to powiedział,że czasami jest potrzebna wymiana kabla głównego na nowy jeżeli np ma on już swoje lata bo mógł przez to stracic częśc swojej pojemności.
Dodał również,że sygnał cyfrowy zajmuje mniej pojemności kabla niż analogowy.

Co do przejściówki to jaką stratę ona wywołuje zależy od jej jakości,ale na pewno nie powinno byc tak aby kabel wychodzący z dekodera z sygnałem analogowym powodował jakikolwiek spadek jakości w cyfrowym obrazie.

A żebyś mogła oglądac w innym pokoju jeszcze kablówkę to niestety przejściówka już jest niezbędna.


Pozdrawiam
 

xiexie

New member
Nowy trójniczek :)

Przyszedł pan i pierwsza rzecz jaką wymienił to właśnie ten trójniczek. Z nowym jest o niebo lepiej :).
Podobno jeszcze kabel między dekoderem a TV wymienić na lepszy i będzie bdb. Tylko nie bardzo wiem co lepsze czy Scart czy komponent (czy Tomson ma wejścia na komponent? Tego nie wiem :( ). Sprawdził ktoś takie konkretne połączenie? KDL40W4500 i dekoder Tomson z UPC bez HD i nagrywarki.
 

db86

New member
xiexie napisał:
Przyszedł pan i pierwsza rzecz jaką wymienił to właśnie ten trójniczek. Z nowym jest o niebo lepiej :).
Podobno jeszcze kabel między dekoderem a TV wymienić na lepszy i będzie bdb. Tylko nie bardzo wiem co lepsze czy Scart czy komponent (czy Tomson ma wejścia na komponent? Tego nie wiem :( ). Sprawdził ktoś takie konkretne połączenie? KDL40W4500 i dekoder Tomson z UPC bez HD i nagrywarki.
:rolleyes: Z tego co ja wiem to component jest o wiele lepszy od scarta ale on prześle tylko obraz a dżwięk będzie trzeba puścić przez cincz. Pozdrawiam:)
 

xiexie

New member
db86 napisał:
:rolleyes: Z tego co ja wiem to component jest o wiele lepszy od scarta ale on prześle tylko obraz a dżwięk będzie trzeba puścić przez cincz. Pozdrawiam:)
Bardzo dziękuję za podpowiedź. Cinch... piszesz. A co to może być za kabelek, który teraz łączy telewizor z dekoderem i nie jest to z pewnością Scart (płaski, gruby) i nie antenowy (biały). Końcówkę ma właśnie podobną do cincha. Jest czarny, średniej grubości i znacznie bardziej elastyczny od antenowego i cieńszy od Scarta.
Nie jest to czasami ten osławiony "sincz" zwany "czinczem"? Czy w takim razie eurozłącze przesyła też tylko obraz i potrzebuje wspomagania do dźwięku?
Pozdrawiam
 

cl4sh

New member
xiexie

xiexie napisał:
Końcówkę ma właśnie podobną do cincha. Jest czarny, średniej grubości i znacznie bardziej elastyczny od antenowego i cieńszy od Scarta.

Z tego co piszeszwnioskuje, że to kabel łączący wyjście antenowe z dekodera z wejściem antenowym telewizora, jest on po to bys mógł ogląda programy analogowo normalnie bezpośrednio na telewizorze.
Ja mam tak podłączone, jestem zadowolony ponieważ mam cyfrowy pakiet Select i nie ma tam TVN CNBC Biznes, za to w standardowym analogu jest.
Możesz również ten kabel podłączyc z dekodera do drugiego telewizora i będziesz miec analogową kablówkę na innym telewizorze. Oczywiście można rozdzieli na więcej odbiorników wcześniej.:)
 

BoBig

New member
Witam,
Mam telewizor SONY z wbudowanym dekoderem cyfrowym. Próbne kanały cyfrowe jakie są w Warszawie działają super (jeden nawet HD).
Czy jak do tego telewizora podłącze kablówkę UPC to od razu będę miał programy cyfrowe, czy jeszcze muszę mieć dodatkowo ten ich dekoder?
Pozdrawiam
 

Vooyeck

New member
Niestety :( Niezbędny jest ich dekoder.
Jeśli masz wejście na kartę-klucz w TV to być może ruszy bez ich dekodera. Ale szczerze wątpię.
 

arczir2d2

New member
Witam.
Nowy jestem na forum i chciałbym się was poradzić.
Jutro wpada do mnie instalator i podłączał będzie mi TV cyfrową.

sprawa wygląda tak że nie wiem jak sobie podłączyć TV analogową do dwóch pozostałych TV ( mam trzy TV w domu ).

Wiem że dekoder ma wyjście analogowe ( ten czarny przynajmniej, bo ten zamówiłem ). I tu pytanie : czy podpiąć dwa telewizory poprzez to wyjście analogowe na dekoderze czy przed dekoderem dać np. trójnik i rozdzielić na wszystko??
Gdzieś wyczytałem że dekoder nieco osłabia sygnał analogowy.... ale czy aby trójnik i dodatkowe kable nie osłabią sygnału na cyfrówce??
No i do tego jeszcze net dochodzi...

właściwie to teraz mam już na 3 TV analogową i nie wiem czy zostawić to jak jest do przyjścia instalatora i podpiąć jedynie dekoder czy pochować kabelki??

Prosiłbym o szybką odpowiedz
 

robertw3d

New member
Wyluzuj :)
Jest opcja założenia specjalnego odpowiedniego filtra na rozdzielaczu - ja zamawiając montera (będzie w piątek) powiedziałem o takiej sytuacji (instalację pod 2 Tv zrobił mi deweloper) i za "jedyne" 30zł zamiast ciągnąć nowe przewody po całym domu będę miał sprawę elegancko załatwioną.
 

cezcs

New member
Witam,

a ja mam takie pytanie zna ktos kod do dekodera upc cyfrowego podatawowoego bez nagrywarki. Ten ich pilot jest delikatnie mówiąc nieergonomiczny. A mi wystarczy jedynie mozliwosci przelanczania kanałów innym pilotem niż dedykowanym. Chciałbym dekoder móć obsługiwać pilotem od hk255.

Pozdrawiam
 

[Tigro]

Member
A jak wygląda sprawa z niezależnym oglądaniem programów na każdym telewizorze jeśli przesiądziemy się na UPC cyfrową? Da się to zrobić? Ile to kosztuje?
 

tomek_fcb

New member
[Tigro] napisał:
A jak wygląda sprawa z niezależnym oglądaniem programów na każdym telewizorze jeśli przesiądziemy się na UPC cyfrową? Da się to zrobić? Ile to kosztuje?
oczywiście, że się da;)
opcja ta nazywa sie multiroom i sam z niej korzystam:D wygląda to tak, że dostajesz drugi dekoder, opłata za instalację 200zł + co miesiąc do rachunku doliczana odpowiednia kwota.
ceny w zależności od dekodera zaczynają się od 25zł za dekoder standard po 45zł za dekoder z HD
 
Ostatnia edycja:

kakadupl

New member
Witam!
Od piątku próbuje zamówić przez internet tv cyfrową wraz z internetem w mixpakiecie. Niby piszą że oddzwonią w 24h, ale coś się im chyba przedłużyło, zawieruszyło itp. Złożyłem wniosek drugi raz i dalej nic. Jeśli dziś nikt się ze mną nie skontaktuje, będę zmuszony zakładać sobie to wszystko klasycznie. I mam parę pytań:
- czy jak zamówię usługę telefonicznie/przez handlowca to będę miał dalej zniżkę na montaż?
- jaki jest średni czas oczekiwania na przyjście instalatora?
 

mates1988

New member
Cyfrówke mam od piątku i powiem że byłem zaskoczony poprawą jakości z analogu na cyfre... szczególni piekne sa te kanały z discovery i NG almpolskie tez się poprawiły.

Ja jeśli chodzi o obsługe klienta w UPC to masakra trzba było wykonać 10 telefonów żeby się dowiedzieć kiedy przyjdą...
 
Do góry