UPC Cyfrowe a Analogowe

MarioM74

New member
Witam
Od lat jestem abonentem kablówki UPC i nie narzekam za bardzo na nich :)
Od paru dni mam plazmę i chociaż jakość obrazu jest dobra lub bardzo dobra (zależnie od kanału - chociaż moja kobieta uważa, że stary CRT daje ładniejszy obraz), to się zastanawiam co zyskam przechodząc na UPC Cyfrowe. Bo co stracę to wiem - więcej kasy :)
Czy jakość obrazu na cyfrowej UPC jest znacząco lepsza od tej analogowej?
Czy te ich Mediaboxy mają wyjście HDMI?
I czy warto dopłacać za Mediabox z HD dla 2-4 programów HD w ich ofercie?
Widać znaczną różnicę w obrazie między programem cyfrowym SD a HD przesyłaną przez UPC?

Z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam
Mario
 

henryk kowalski

New member
kiedy sygnał cyfrowy

juz wsciekły jestem na reklamy upc o wyższości cyfry i hd nad analogiem skoro w moim rejonie w Zabrzu jeszcze sygnału cyfrowego nie ma i nie wiadomo kiedy będzie ,czy znajdą się inni oczekujący lub mający coś do gatki w tym temacie...cześc, a to pierwszy post i widzisz porównań miec nie mogę
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Programy HD

ernane a ile kanałów HD można znaleźć za free kupując tuner satelitarny FTA? Bo jeżeli są takowe to byłbym zainteresowany...
 

Sugar_beet

New member
Witam. Podepne sie z pytaniem bo temat tez dotyczy UPC. Otóż stałem się właścicielem mieszkaniaw którym poprzedni właściciel posiadał UPC i kable są rozprowadzone fajnie w ścianach do 2 pokoi. Ja nie chciałbym za bardzo kuć teraz ścian i chciałbym zostawić wszystko jak jest. I teraz pytanie. Skąd mam wiedzieć czy tam są kable do podłączenia analogowego czy też cyfrowego? Może do HD? Instalacja tego UPC domyślam się ze była może rok temu a może nawet i 5 lat temu. Nie mam zielonego pojęcia!
Chyba że nie ma to rzadnej różnicy bo róznice dopiero widać w rodzaju dekodera a nie w rodzaju kabli jakie sa w mieszkaniu?
 

robertw3d

New member
Witajcie,

Mam podobny problem - mam mieszkanie, w którym już są poprowadzone kable do kablówki analogowej i niestety idą one prawdopodobnie z centralnej rozdzielni w mieszkaniu - czy ktoś się orientuje czy da się zrobić tak, żeby po jednym przewodzie szła kablówka analogowa, a po drugim cyfrowa?

Dzięki.

Pozdrawiam,
Robert
 

sonaro

New member
Sugar_beet napisał:
Witam. Podepne sie z pytaniem bo temat tez dotyczy UPC. Otóż stałem się właścicielem mieszkaniaw którym poprzedni właściciel posiadał UPC i kable są rozprowadzone fajnie w ścianach do 2 pokoi. Ja nie chciałbym za bardzo kuć teraz ścian i chciałbym zostawić wszystko jak jest. I teraz pytanie. Skąd mam wiedzieć czy tam są kable do podłączenia analogowego czy też cyfrowego? Może do HD? Instalacja tego UPC domyślam się ze była może rok temu a może nawet i 5 lat temu. Nie mam zielonego pojęcia!
Chyba że nie ma to rzadnej różnicy bo róznice dopiero widać w rodzaju dekodera a nie w rodzaju kabli jakie sa w mieszkaniu?

...no dokładnie - kable są takie same :) tylko w przypadku "cyfrówki" kabel podłączany jest do dekodera "mediabox" który następnie przekazuje sygnał cyfrowy do telewizora kablem SCART (w przypadku dekodera standardowego) lub HDMI (dekoder HD). Z gniazda koncentrycznego dekodera można wyprowadzić kabel do kolejnych odbiorników telewizyjnych (sygnał taki będzie już niestety "analogowy").
 

sonaro

New member
Sugar_beet napisał:
Witam. Podepne sie z pytaniem bo temat tez dotyczy UPC. Otóż stałem się właścicielem mieszkaniaw którym poprzedni właściciel posiadał UPC i kable są rozprowadzone fajnie w ścianach do 2 pokoi. Ja nie chciałbym za bardzo kuć teraz ścian i chciałbym zostawić wszystko jak jest. I teraz pytanie. Skąd mam wiedzieć czy tam są kable do podłączenia analogowego czy też cyfrowego? Może do HD? Instalacja tego UPC domyślam się ze była może rok temu a może nawet i 5 lat temu. Nie mam zielonego pojęcia!
Chyba że nie ma to rzadnej różnicy bo róznice dopiero widać w rodzaju dekodera a nie w rodzaju kabli jakie sa w mieszkaniu?

...no dokładnie - kable są takie same :) tylko w przypadku "cyfrówki" kabel podłączany jest do dekodera "mediabox" który następnie przekazuje sygnał cyfrowy do telewizora kablem SCART (w przypadku dekodera standardowego) lub HDMI (dekoder HD). Z gniazda koncentrycznego dekodera można wyprowadzić kabel do kolejnych odbiorników telewizyjnych (sygnał taki będzie już niestety "analogowy").

P.S. a co do różnicy między jakością odbioru telewizji analogowej i cyfrowej - jest zauważalna :twisted: a zwłaszcza na dużych ekranach LCD
 
Ostatnia edycja:

Vooyeck

New member
podłączenie dekodera UPC

sonaro napisał:
...no dokładnie - kable są takie same :) tylko w przypadku "cyfrówki" kabel podłączany jest do dekodera "mediabox" który następnie przekazuje sygnał cyfrowy do telewizora kablem SCART (w przypadku dekodera standardowego) lub HDMI (dekoder HD). Z gniazda koncentrycznego dekodera można wyprowadzić kabel do kolejnych odbiorników telewizyjnych (sygnał taki będzie już niestety "analogowy").

P.S. a co do różnicy między jakością odbioru telewizji analogowej i cyfrowej - jest zauważalna :twisted: a zwłaszcza na dużych ekranach LCD

Jest to mój pierwszy post wiec serdecznie witam Wszystkich!

Mam pytanie do fachowców (dzięki temu forum nabyłem, już w pełni świadomie, Panasa TH-42PV80PA). Stoję przed wyborem dostawcy sygnału cyfrowego. Myślę o UPC lecz nurtuje mnie taki problem. Jeśli w jednym pokoju monter podłączy i ustawi mi dekoder to czy można później (w zależności od potrzeby) przenieść dekoder do drugiego pokoju i podłączyć do gniazdka i cieszyć się nadal cyfrową jakością obrazu.
UPC oferuje założenie drugiego gniazdka w innej lokalizacji mieszkania dla analogowego odbioru. Pan na info UPC stwierdził że nie odbiorę sygnału cyfrowego. :confused:
Proszę osoby mające wiedzę na ten temat o informację. Pozdrawiam
 

portrop

New member
Witam, mam pytanie blisko związane z tematem dotychczasowych postów...
ale odpowiedź na nie jednoznacznie nie padła.

Czy WSZYSTKIE programy w upc cyfrowej będą wyglądało lepiej na telewizorze HD (w porównaniu do analogowej), czy tylko i wyłącznie tylko te które są nadawane właśnie w HD, a jest ich nie wiele.

Innymi słowy, czy jest sens kupować i płacić więcej za cyfrową telewizje upc, jeżeli zaledwie kilka programów jest nadawane w HD?

no właśnie jak to jest... np TVP1 w UPC cyfrowej nie jest nadawana w HD - tzn, że na telewizorze HD uzyskamy taką samą jakość TVP1 bez wzgledu czy podłaczymy upc cyfrowe czy analogowe? Czy ta cyfrowość coś zmienia, oczywiście poza 4 programami :confused: które są w HD w podstawowym pakiecie?
 
Ostatnia edycja:

zsoi3

New member
Bez reklam
wez dekoder z HD - nie rozdrabniaj sie. kanalow HD z czasem bedzie coraz wiecej. u mnie jakosc kanalow SD sie troche poprawila - pisalem juz o tym: sa ostrzejsze, brak zaklocen typu lekkie odbicia krawediz, brak zaklocen kabla typu falowanie, etc...
 

MarioM74

New member
Dokładnie Zsoi3 ma rację... od paru dni zmieniłem UPC Analogową na Cyfrową z nagrywarką HD i jest lepiej niż dobrze. Kanały SD się wygładziły, straciły falowanie i mróweczki jakie zdarzało im się mieć, niektóre zyskały lepszy kontrast... fakt kanałów HD jest malutko, ale (oprócz TVN HD) to co pokazują na mojej plazmie to szczęka opada.

IMO warto zmienić, a i nagrywarka się przydała już następnego dnia :)

pozdrawiam
Mario
 

sonaro

New member
portrop napisał:
Witam, mam pytanie blisko związane z tematem dotychczasowych postów...
ale odpowiedź na nie jednoznacznie nie padła.

Czy WSZYSTKIE programy w upc cyfrowej będą wyglądało lepiej na telewizorze HD (w porównaniu do analogowej), czy tylko i wyłącznie tylko te które są nadawane właśnie w HD, a jest ich nie wiele.

Innymi słowy, czy jest sens kupować i płacić więcej za cyfrową telewizje upc, jeżeli zaledwie kilka programów jest nadawane w HD?

no właśnie jak to jest... np TVP1 w UPC cyfrowej nie jest nadawana w HD - tzn, że na telewizorze HD uzyskamy taką samą jakość TVP1 bez wzgledu czy podłaczymy upc cyfrowe czy analogowe? Czy ta cyfrowość coś zmienia, oczywiście poza 4 programami :confused: które są w HD w podstawowym pakiecie?

odpowiedź na pierwszą część twojego posta brzmi: tak - odbiór na wszystkich kanałach będzie wyglądał lepiej niż analogówce (a o ile lepiej - to już zależy od kilku czynników, m.in. siły emitowanego sygnału, rodzaju odbiornika, itp.). Moim zdaniem - warto.
Natomiast odbiór w wysokiej rozdzielczości HD - to zupełnienie inna bajka. Tutaj trochę mylisz pojęcia stawiając znak równości pomiędzy "cyfrówką" a "HD". HD - to telewizja cyfrowa emitowana w wysokiej rozdzielczości. Obraz będzie o "niebo" lepszy, ale czy warto dla tych 4 kanłów ? to już wybór pozostawiam tobie... wiem, że za parę miesięcy oferta się wzbogaci - więc na pewno będą promocje. Konkurencja też nie śpi :)
 

Sugar_beet

New member
MarioM74 napisał:
Dokładnie Zsoi3 ma rację... od paru dni zmieniłem UPC Analogową na Cyfrową z nagrywarką HD i jest lepiej niż dobrze. Kanały SD się wygładziły, straciły falowanie i mróweczki jakie zdarzało im się mieć, niektóre zyskały lepszy kontrast... fakt kanałów HD jest malutko, ale (oprócz TVN HD) to co pokazują na mojej plazmie to szczęka opada.

IMO warto zmienić, a i nagrywarka się przydała już następnego dnia :)

pozdrawiam
Mario

Moim zdaniem lepiej wziąść dekoder cyfrowy w UPC bez HD niż z HD. Cyfrówka w UPC kosztuje 75zł a z HD jakoś 100zł bez dodatków więc płacisz 25 złotych ekstra za bodajże 4 kanały w HD. Zastanów się czy warto.
 

lepp

New member
Bez reklam
Vooyeck napisał:
Jest to mój pierwszy post wiec serdecznie witam Wszystkich!

Mam pytanie do fachowców (dzięki temu forum nabyłem, już w pełni świadomie, Panasa TH-42PV80PA). Stoję przed wyborem dostawcy sygnału cyfrowego. Myślę o UPC lecz nurtuje mnie taki problem. Jeśli w jednym pokoju monter podłączy i ustawi mi dekoder to czy można później (w zależności od potrzeby) przenieść dekoder do drugiego pokoju i podłączyć do gniazdka i cieszyć się nadal cyfrową jakością obrazu.
UPC oferuje założenie drugiego gniazdka w innej lokalizacji mieszkania dla analogowego odbioru. Pan na info UPC stwierdził że nie odbiorę sygnału cyfrowego. :confused:
Proszę osoby mające wiedzę na ten temat o informację. Pozdrawiam

Powinno działać. może się okazać, że sygnał będzie za słaby ale wątpię.
 

robertw3d

New member
A ja póki co odpuściłem sobie UPC zarówno cyfrową SD i jak HD i zamontowałem analogową - za 40zł / m-c mam naprawdę b.dobry odbiór - jak oglądam z 2,5-3 nie mam na co narzekać. Za rok jak skończy mi się umowa, to może pojawią się na moim osiedlu nowi operatorzy / nowe oferty i wtedy przeskoczę na HD - póki co te 720zł różnicy w cenie mogę lepiej ulokować (to 1/2 PS3 :) )
 

premo81

New member
właśnie podpiąłem upc cyfrowe i na moim sharpiku widać ogromną różnicę w stosunku do sd....

polecam każdemu!
a hd WYMIATA szczególnie mecze na Calal+HD i do tego nagrywanie na życzenie :D
 
Do góry