Upadek technologii 3D w telewizorach?

frapp

New member
Wczoraj z ciekawością przeczytałem artykuł na temat początku końca krótkiej kariery technologii 3D w telewizorach. Podobno ludzie kupując telewizor, opcję 3D traktują po prostu jako dodatek, którego i tak później nie wykorzystują. Sam zastanawiałem się nad telewizorem 3D, ale po tej lekturze zastanawiam się czy w zasadzie powolne odchodzenie o tej technologii nie spowoduje, że po prostu coraz mniej będzie filmów w 3D, a w końcu w ogóle znikną. Dla mnie wycofywanie się nawet przez Sony z tej technologii i "ostre" promowanie 4k jest zastanawiające.
Autor artykułu radzi zamiast kupować telewizor 3D, zaczekać, aż do masowej produkcji wejdą telewizory Ultra HD (4k) i będzie je można dostać w normalnej cenie. Co o tym sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Technologia 3D nie jest promowana, gdyż producenci traktują ją jako coś oczywistego. To tak jakby chwalili się portami HDMI, albo odświeżaniem 100Hz...
-poza tym w 4K mamy psaywne 3D w 1080p, więc to nie jest w kij dmuchał! ;)
Moim zdaniem jest sens czekać na 4K, ale 55-60'' za rozsądne pieniążki najwcześniej za 5 lat. Masz tyle cierpliwości?
 

rogal3

Member
3d to nie tylko filmy ale i gry, których jest zaskakująco dużo, więc osobiście w odejście 3d nie wierzę. Czekanie na 4k To strata czasu. Do lamusa miały pójść Cd i dvd a u mnie mają się dobrze. No i telewizory dzisiaj kupuje się na kilka lat a nie na pół życia tak jak kiedyś, tak więc o 3d jestem spokojny.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Ja tam zgadzam się z autorem posta. Całe to 3D to zbędny bajer. Kilka razy włączyłem i olałem sprawę ;)
Dużo przyjemniej ogląda mi się mecz ligi angielskiej w zwykłym HD niż w 3D, to samo dotyczy filmów. 3D to jest dobre na jakieś krótkie demo 3D gdzie bajery wychodzą z ekranu i to na chwilkę popatrzeć, pokazać rodzinie i znajomym i wyłączyć ;)
Też uważam, że 4k to będzie przełom a nie 3D w obecnej postaci.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przelom to moze nie, bardziej przelomowym wydarzeniem byloby wprowadzenie 3d z prawdziwego zdarzenia, nie ten zart ktory mamy obecnie.
Nie ujmujac nic 4K to jeszcze sie nie nacieszylismy HD (ktore mnie osobiscie w 100% zadawala przy dobry materiale)
 

frapp

New member
Ja niestety też podważam sens wprowadzania 4k. Uważam, że przeciętny użytkownik telewizora nie będzie w stanie zauważyć różnicy pomiędzy FullHD a 4k. Dlatego nie chcę 3D, a także nie potrzebuję 4k :)
 

kini0

New member
Bez reklam
A jak zauważy różnicę, to po roku oślepnie bo siedział 0,5 metra od ekranu ;)
- ale obraz był taaaki piękny!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Roznica jest miedzy 4k a full hd tylko ze to musi byc tv a nie popierdulka 46 cali.... czy 50 cali.... a to dlatego ze trzeba byloby niemalze siedziec przed samym tv zeby roznice zobaczyc.... w takim tv o takich calach.... przy 84 calach soniaka i materiale 4k roznica byla widoczna z odleglosci okolo 2.5 m na maxa 3 m wiec pomyslmy z jakiej odleglosci tzreba bedzie ogaldac 4k jak wejda np w 50 calach , chyba w tv wejdziemy :) ale co sie nie robi dla bajeru zeby ludzie dali wiecej myslac ze zaraz obraz bedzie mega... natomaist juz material puszczony full hd na takim tv juz jakos super wrazenia nie robil na mnie jak wlasnie film nakrecony w 4k . A z nowu z tej samej odleglosci jak puscili obarz z N jakis hd to ogladac sie nie dalo, wiec trzeba wtedy znowu sie oddalic takze zabawa jest mala z takim tv.... A co do czekania to tak jak koledzy napisali moze za 4-5 lat beda ceny normalne o ile jeszcze nie wpadna na pomysl zeby 8k od razu nie dac na szerokie wody bo juz to testuja w Japonii ... A u nas to na razie niech beda wszystkie w hd to wiekszosc z nas i tym sie zadowoli w 99,9 % . #d to kwesti agusti jeden to lubi inny nie, jedni uwazaja to za gadzet inni za cos co juz jest standartem. A propo okularow pasywnych w tych tv 4k to dlatego takie daja gdyz ogaldajac takimi okularami w takim tv i tak mamy 3d full hd. Wiec po co drozsze stosowac i mneij komfortowe okuray skoro i tak mamy to samo - oczywiscie tylko w wypadku tv 4k. Pozdrawiam.
lolek
 

Gie

Member
Bez reklam
Producenci nie po to inwestowali miliony w technologię 3D by teraz od tak sobie o niej zapomnieć. Ona musi się zwrócić. Ta wizja upadku to efekt CES. Jakiego portalu bym nie czytał wszędzie podkreślają że tematem przewodnim było 4K. I tu pytanie, bo aż tak szczegółowo nie śledziłem tych targów. Nie było tam nic z 3D?
4K to pieśń odległej przyszłości. Telewizory są ale co na nich oglądać? Jest jakiś nośnik który pomieściłby np. Avatara w 4K z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi 22.2 (w rozsądnej cenie)? Albo telewizja? Jeden kanał UHD zajmuje praktycznie cały transponder z którego można nadawać kilka kanałów 3D/HD lub kilkanaście SD. Zanim 4K trafi pod strzechy 3D będzie powszechne.
 

andreas2012

New member
Wczoraj z ciekawością przeczytałem artykuł na temat początku końca krótkiej kariery technologii 3D w telewizorach. Podobno ludzie kupując telewizor, opcję 3D traktują po prostu jako dodatek, którego i tak później nie wykorzystują. Sam zastanawiałem się nad telewizorem 3D, ale po tej lekturze zastanawiam się czy w zasadzie powolne odchodzenie o tej technologii nie spowoduje, że po prostu coraz mniej będzie filmów w 3D, a w końcu w ogóle znikną. Dla mnie wycofywanie się nawet przez Sony z tej technologii i "ostre" promowanie 4k jest zastanawiające.
Autor artykułu radzi zamiast kupować telewizor 3D, zaczekać, aż do masowej produkcji wejdą telewizory Ultra HD (4k) i będzie je można dostać w normalnej cenie. Co o tym sądzicie?


ja uwazam to tak: w 2012 metoda na zwiekszenie obrotow branzy TV ze wzgledu na brak checi wejscia w nowe ekrany a trzymaniu sie wciaz lcd (ktore wczesniej dzieki przejsciu na troche mniej pradozerne podswietlanie LED ktore juz zastapilo calkiem LCD a wiec nie bylo juz bodzccem do promocji kupna) zaczeto stosowac trik w postaci 3D jako element marketingowy popychajacy sprzedaz odbiornikow - i to byl strzal w 10 - bo rzeczywiscie ludzie sie rzucili na slowo 3D - ale wlasnie z 3D jest to co zauwazyles, ma mniej szczegolowy obraz ciemniejszy wymaga okularow oraz mamy wrazenie mniejszej rozdzielczosci - to wszystko powoduje ze w rzeczywistosci obraz 2D jest lepszy i do tego liczba materialow jest ograniczona oraz nie wprowadzono zadnych usprawnien technologii (nie wyeleiminowano zadnej z ww wad) wiec marketingowo 3D juz jest skazany na odlozenie, wiadomo bedzie to wciaz dodatek do kazdego nowego sredniej i wyzszej klasy Tv a za rok pewnie kazdego TV i to wszystko,
jako ze wciaz nie ma tanich nowych ekranow a oled wciaz na nie debiutuje na powaznie zastosowano kolejny chwyt marketingowy na rok 2013 - 2k 4k

co ci moge doradzic? szukaj TV z najlepsza jakoscia obrazu w 2d a w marketing nie wchodz bo to tylko metoda na wyciagniecie kasy...
 

RafMat

New member
ja uwazam to tak: w 2012 metoda na zwiekszenie obrotow branzy TV ze wzgledu na brak checi wejscia w nowe ekrany a trzymaniu sie wciaz lcd (ktore wczesniej dzieki przejsciu na troche mniej pradozerne podswietlanie LED ktore juz zastapilo calkiem LCD a wiec nie bylo juz bodzccem do promocji kupna) zaczeto stosowac trik w postaci 3D jako element marketingowy popychajacy sprzedaz odbiornikow - i to byl strzal w 10 - bo rzeczywiscie ludzie sie rzucili na slowo 3D - ale wlasnie z 3D jest to co zauwazyles, ma mniej szczegolowy obraz ciemniejszy wymaga okularow oraz mamy wrazenie mniejszej rozdzielczosci - to wszystko powoduje ze w rzeczywistosci obraz 2D jest lepszy i do tego liczba materialow jest ograniczona oraz nie wprowadzono zadnych usprawnien technologii (nie wyeleiminowano zadnej z ww wad) wiec marketingowo 3D juz jest skazany na odlozenie, wiadomo bedzie to wciaz dodatek do kazdego nowego sredniej i wyzszej klasy Tv a za rok pewnie kazdego TV i to wszystko,
jako ze wciaz nie ma tanich nowych ekranow a oled wciaz na nie debiutuje na powaznie zastosowano kolejny chwyt marketingowy na rok 2013 - 2k 4k

co ci moge doradzic? szukaj TV z najlepsza jakoscia obrazu w 2d a w marketing nie wchodz bo to tylko metoda na wyciagniecie kasy...

"Coś gdzieś dzwoni tylko w którym kościele" tak bym skomentował twoja wypowiedź Andreas.Piszesz o nowej technologii k2 k4, Najpierw trochę poczytaj a później się wypowiadaj, lub pisz wszystko. Technologia 2k jest już teraz nazywaną fullhd. Co do szczegółów w 3D, to aktywne jest fullhd i posiada wszystkie detale i ostrość jak w zwykłym 2D fullhd. Cała wojna polega na tym że ludzie piszą o pasywnym 3d w samych superlatywach a potem mają z tym problem bo widzą ubogą wersję.Też używam od święta aktywnego 3D, tylko do filmów które zostały zrobione pod tym kątem. Efekt jest jak dla mnie super. :) .


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

fluid

Banned
frapp - Nudzisz sie ?! Nie pojmuje jak wogole mozna startowac z tego typu postem , wspominac o tak bezzsensownym artykule, rozbijac to na atomy .... Nierealne jest aby technologia 3d miala swoj koniec, tymbardziej na rzecz wiekszej rozdzielczosci choc by tylko dlatego ze zadne 4k a nawet 8k nie da tyle frajdy z ogladania co 3d ! I tak jak RafMat wyzej wspomnial - Żadne pasywne 3d ! Jedynie active :d
 
Ostatnia edycja:

zibciu

Member
Proszę Państwa,
Tak sobie czytam Waszą dyskusję i chce mi się płakać. Powszechnie wiadomo jaki jest cel pisania artykułów o "śmierci 3D" i wprowadzaniu nowej "ekscytującej" technologii. Podam to na przykładzie.
W Państwie pomiędzy Kanadą a Meksykiem już ponad 75% mieszkań wyposażonych jest przynajmniej w jeden odbiornik TV HD. Co zrobić aby potencjalny "John Kovalsky" napędził rynek. Zmusić go do zakupu przez wypuszczanie nowej technologii. I wszystko w temacie.
Do dzisiaj 15letni telewizor CRT niejednokrotnie pięknie pokazuje obraz i da się na nim oglądać telewizję (naprawdę). Są rodziny, które mają w salonie (dużym pokoju) 14cali i są zadowolone. I oni nie kupią sobie 50 cali. Co więc zrobić aby posiadacz takiego telewizora kupił następny. Wypuścić HD Ready -> Full HD -> 3D -> 4K -> Oled ->...
Proste.
To tak jakby kilka lat temu ktoś zacytował artykuł. Śmierc kina z powodu zwiększenia rozmiarów telewizorów. Pod rozwagę...
 

andreas2012

New member
Proszę Państwa,
Tak sobie czytam Waszą dyskusję i chce mi się płakać. Powszechnie wiadomo jaki jest cel pisania artykułów o "śmierci 3D" i wprowadzaniu nowej "ekscytującej" technologii. Podam to na przykładzie.
W Państwie pomiędzy Kanadą a Meksykiem już ponad 75% mieszkań wyposażonych jest przynajmniej w jeden odbiornik TV HD. Co zrobić aby potencjalny "John Kovalsky" napędził rynek. Zmusić go do zakupu przez wypuszczanie nowej technologii. I wszystko w temacie.
Do dzisiaj 15letni telewizor CRT niejednokrotnie pięknie pokazuje obraz i da się na nim oglądać telewizję (naprawdę). Są rodziny, które mają w salonie (dużym pokoju) 14cali i są zadowolone. I oni nie kupią sobie 50 cali. Co więc zrobić aby posiadacz takiego telewizora kupił następny. Wypuścić HD Ready -> Full HD -> 3D -> 4K -> Oled ->...
Proste.
To tak jakby kilka lat temu ktoś zacytował artykuł. Śmierc kina z powodu zwiększenia rozmiarów telewizorów. Pod rozwagę...

tak masz racje ale wielu ludzi wciaz mysli ze chca ich uszczesliwic i daja im coraz wiecej dodatkow w tej samej cenie hahaha, to tylko marketingowe metody na to zeby jak najwiecej osob wymienialo dobre tv!!! co = zwiekszeniu sprzedazy nowych TV i o to i tylko o to chodzi, RafMat i inni jakby tak na prawde chcieli was uszczesliwic to juz bysmy mieli 3D bez okularow albo zaawanswane prace by trwaly nad tym i juz bysmy mieli SUPEROLED ekrany, ale mamy 3D celem wymuszenia wymiany odbiornikow bedziemy mieli 2k 4k celem wymyuszenia wymiany odbiornikow i UWAGA w momecie kiedy juz zadne triki marketingowe nie spowoduja wymuszenia wymiany odbiornika i tylko wtedy natychmiast LCD zostanie zastapiony OLEDEM!!!

a co do 3D - wciaz ludzie maja pewne problemy z pojmowaniem faktow - ostatnio wykrylem w pracy bog w oprogramowaniu - i uwaga kazdy myslal ze to tak ma dzialac dopiero jak wytlumaczylam to obrazowo na przykladzie i kazalem zrobic test przyznali mi racje widze ze tu bedzie podobny problem:

ci co mysla ze 3D to super sprawa ok
pytanie 1: ile filmow 3D ogladalem i w jakich odstepach czasu?
2. ile materialow 2D ogladasz w tygodniu?
3 przez tydzien lub 2 robisz zamiane - ogladasz przez taki sam czas jaki poswiecasz na 2D tylko w 3D (tylko zeby to bylo minimum te 3 godziny na dzien)
jesli po 1-2 tygodniach nie bedziesz chcial wyrzucic okularow w cholere i tego 3D to przyznaje Ci racje
ps. 90% tych co kupilo TV3D nie korzysta z 3D albo skorzystalo 2-3 razy
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
to tylko marketingowe metody na to zeby jak najwiecej osob wymienialo dobre tv !!! co = zwiekszeniu sprzedazy nowych TV i o to i tylko o to chodzi

... niestety.
Ale nikt nie ma za złe koncernom, że dodają coraz to nowsze bajery do swych TV.

Problem jest tylko jeden ... że nowe TV (wsio ryba czy plazma czy LCD/LED czy niedługo OLED lub inna "cudowna" technologia) nigdy nie będą działały tak długo bez awarii jak stare CRT.
A jak te "najnowsze technologie" się zepsują to ich naprawa jest nieopłacalna ... i trzeba kupić kolejny "cud stulecia".
A marka sprzętu nie ma żadnego znaczenia.
Psuje się i LED marki "Technika" z TESCO i najdroższy "markowy" TV z linii "premium" za np. 14 tys. PLN.
I nigdy nie będzie działał tak bez awarii jak 14-calowy CRT z 1997 roku (jak mój).
Wie to każdy, prócz bezrozumnych fanatyków i wynajętych klakierów objawiających gawiedzi najnowsze "cudowe technologie".
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
To jest kwestia wyboru. Nie pijesz alkoholu codziennie, ale masz wybór i przyjemność wypicia od święta i to się tyczy też oglądania 3D. Lubie mieć wybór i możliwość.Producenci zawsze chcieli wyciągnąć z danej technologii jak najwięcej za jak najmniej,ale natym polega biznes:).Już tak kiedyś było na Świecie"Średniowiecze" nic co nowe nie jest dobre:D więc nie trzymajcie się kurczowo swoich starych tv bo przez to zwiększanie bezrobocie:)
Pozdrawiam
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

andreas2012

New member
... niestety.
Ale nikt nie ma za złe koncernom, że dodają coraz to nowsze bajery do swych TV.

Problem jest tylko jeden ... że nowe TV (wsio ryba czy plazma czy LCD/LED czy niedługo OLED lub inna "cudowna" technologia) nigdy nie będą działały tak długo bez awarii jak stare CRT.
A jak te "najnowsze technologie" się zepsują to ich naprawa jest nieopłacalna ... i trzeba kupić kolejny "cud stulecia".
A marka sprzętu nie ma żadnego znaczenia.
Psuje się i LED marki "Technika" z TESCO i najdroższy "markowy" TV z linii "premium" za np. 14 tys. PLN.
I nigdy nie będzie działał tak bez awarii jak 14-calowy CRT z 1997 roku (jak mój).
Wie to każdy, prócz bezrozumnych fanatyków i wynajętych klakierów objawiających gawiedzi najnowsze "cudowe technologie".

Ale psuje sie gdyz potajemnie przyjeto metode polegajaca na zmniejszeniu zywotnosci produktow tym samym celem co ladowanie niedopracowanego.smarttv zamiast androida jak i 1-2 rocznego zastoju w3d zeby wyjsc z usprawnieniem w 3d jak i to co opisalem wczesniej ..... chodzi o wymuszenie kupna.nowego odbiornika tv

Dla niezorientowanych radze poczytac o pakcie zarowkowym bo zostal wykryty i opublikowany (celowe skracanie zywotnosci zarowek) oczywiscie w rtv dziala.to juz od jakiegos czasu.... kiedys to nie dzialalo za czasow.crc wiec dobry crc dziala do dzisiaj.... albo moj 30 letni wzmacniacz nie dosc ze przebija jakoscia nowe sredniej klasy amplitunery to nawrt pokretla.nie trzeszcza i dziala bezblednie do dzisiaj.
 

andreas2012

New member
To jest kwestia wyboru. Nie pijesz alkoholu codziennie, ale masz wybór i przyjemność wypicia od święta i to się tyczy też oglądania 3D. Lubie mieć wybór i możliwość.Producenci zawsze chcieli wyciągnąć z danej technologii jak najwięcej za jak najmniej,ale natym polega biznes:).Już tak kiedyś było na Świecie"Średniowiecze" nic co nowe nie jest dobre:D więc nie trzymajcie się kurczowo swoich starych tv bo przez to zwiększanie bezrobocie:)
Pozdrawiam
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Bezrobocie zwieksza.kapitalizm nie my... a wiec.robotyzacja i dazenie do minimalizacji kosztow wiec to ze.ty.nie kupisz nie wplynie ja bezrobocie u nas a.jedynie prezesik pare dolcow mniej na koncie zastosuje i ewentualnie wysle.na pare.bezplatnych dni urlopu albo przymusowych platnych chinczyka albo minimapnie.obnizy i tak zanizona juz na maxa wyplate i powie ze to kryzys mniej ludzi kupuje tv to tez znam bo jestem w temacie gdyz pracuje w korporacji miedzynarodowej cos jak samsung
 
Do góry