Uniwersalny zestaw stereo do ok. 12000

Prokop

New member
Bez reklam
Kolego Prokop.
Może wstawisz tu na forum, jakieś ciekawe zdjęcia, z Twoimi rozpraszaczami dźwięku? Oczywiście tak jak napisałem wcześniej, zgadzam się że akustyka jest ważna i może coś zaadaptuję z Twoich pomysłów dla siebie? :smile: I piszę to całkiem poważnie. Ale co do wartości sprzętu, to niestety nie przekonasz mnie, że dwa razy lepszy sprzęt klasowo, zagra tak samo, jak ten gorszy.
Wrzucę fotki, idzie weekend, przysiądę chwilę i dodam. Akurat bardziej potrzebne mi są ustroje pochłaniające, pokój niewielki 16m2 otwarty na aneks, korytarz, tak więc problemów akustycznych mnóstwo. Może to uwidoczni problem pisząc i upraszczając, jeśli w pokoju masz gołe ściany to moc fali odbitej, nierozproszonej jest tak duża, że łącząc się z falą biegnącą bezpośrednio z kolumn daje totalnie inna falę w brzmieniu, dynamice, zaburza stereofonię itp itd. Nawet mając najlepszą kolumnę, dźwięk który dobiega do ciebie, nie jest dźwiękiem jaki emituje kolumna tylko składową fali odbitej i płynącej z kolumny. I mało tu zmieni jakość kolumny, skoro i tak jej brzmienie zostanie zaburzone. Oczywiście zawsze jest w jakiś sposób zaburzane, ale ważne jest jak mocno, w jakim czasie itp itd. Ogólnie zagra słabo. Nie będę nikogo przekonywał, ale każdy kto lubi dobre brzmienie w końcu to sam zrozumie.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Też czekam na zdjęcia ;) i nadal sądzę, że konieczny byłby osobny dział AKUSTYKI, brakuje tu tego....

No właśnie. Jakieś ciekawe akustyczne "przeszkadzajki" też bym zamontował u siebie w domu. Tylko wiadomo... żona. Tak więc ciekawie wyglądające i w miarę przystępne cenowo ustrojstwa, warto by przedstawić. Czyli krótko i na temat, kolega Prokop nie zaśmieca już tego wątku, tylko zakłada nowy i wstawia zdjęcia. :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nowe działu nikt nie otworzy, ale można poprosić admina/moderatora o przypięcie tematu
"Akustyka pomieszczenia ma wpływ na brzmienie - nasze rady i praktyki"
i po kłopocie
 
Do góry