Uniwersalny tv 55"-65" do 3500

Bronn

New member
Poszukuję obecnie telewizora i mam mały dylemat co wybrać. Jestem laikiem w tej dziedzinie, a obecny tv Toshiba 32" użytkuję od ponad 10 lat i przydałoby się wymienić go na coś nowszego i przede wszystkim większego.

Zastosowanie tv takie typowo uniwersalne: telewizja (mam tv internetową play z przystawką Play Now TV Box z android TV), netflix/HBO Go, YouTube. W ciągu dnia to syn kreskówki ogląda, jakiś kanał informacyjny leci lub coś z YouTuba. Wieczorami jakiś film z platform streamingowych lub z tv jeżeli jest akurat coś wartego obejrzenia, czasami też mecz piłki nożnej. W przyszłości może jakaś konsola z tych nowej generacji będzie ale nie jest to priorytet przy wyborze telewizora.

Odległość telewizora od oczu osoby oglądającej z kanapy to ok. 3m, kanapa ustawiona na wprost tv. Okno z boku tv, strona zachodnia więc promienie słońca nigdy nie padają bezpośrednio na telewizor.

Miejsce na telewizor mam tak zaaranżowane, że idealnie wpasowałby się ekran 65" i taką wielkość najchętniej bym kupił. Ogranicza mnie jednak budżet więc biorę także pod uwagę tv 55" i 58".

No i przechodząc do sedna, budżet jaki przewidziałem na zakup to ok. 3000. Poczytałem trochę forum i poprzeglądałem oferty, i wiem że w tym budżecie raczej nie mogę spodziewać się jakichś fajerwerków czy dobrego hdr, dlatego uznałem, że lepszy efekt będę miał kupując większy ekran 65" o przyzwoitych parametrach niż mniejszy tv o lepszych parametrach. Dlatego w przypadku tv 65" jestem w stanie wydać 3500, w przypadku 55"-58" max 3000.

Wybrałem kilka modeli, które biorę pod uwagę:
65": TCL 65C715, Samsung 65TU71xx
58": Panasonic 58HX8xx, Philips 58PUS7805
55": Samsung 55Q6x, Samsung 55TU71xx

Co sądzicie o modelach, które wybrałem i moim toku rozumowania? Który z nich będzie najlepszy? Ja osobiście skłaniam się ku TCL 65C715. A może jest coś jeszcze wartego zakupu czego nie wziąłem pod uwagę
 

Petru23

Banned
55xh90 sony. Bardziej uniwersalnego tv nie ma. Większy lub tańszy w tym rozmiarze nie da Ci takiej jakości obrazu, utrzymania kątów, skalowania niskich rozdzielczisci, czyszczenia tła i to wszystko naraz.
Nawrt Xh95 odsyłam (mogę walczyć o nowy egz) bo jednak xh90 lepiej sprawdza się w codziennym użytkowaniu.
 
Ostatnia edycja:

Bronn

New member
Przeczytałem testy tego sony xh90 i wydaje się kozak, tylko że trochę przekracza budżet, a w dalszym ciągu to jednak 55". Bardziej skłaniam się cały czas przy czymś większym, ale postaram się zobaczyć go na żywo i sprawdzić czy jakość obrazu jest w nim warta więcej niż większa matryca
 

Petru23

Banned
Hx800 Panasonica (810/820/830) nie radzi sobie tak dobrze z niższą rozdzielczością jak sony. Do tego szybko gubi kąty za dnia w szczególności. I nie obsługuje HBO go a zostało wymienione przez autora.
Można popatrzeć za 55xh80 do 3k spokojnie się kupi oraz 65xh80, w promocjach za 3500 powinno się dostać. Jasny IPS z bdb kątami, podświetlanie direct, soczyste kolory z dobra głębią i plastyką. No i android.

Ja zamówiłem trzeciego xh90, bo Xh95 w moim przypadku okazał się niewypałem. Dwugi xh90, który miałem był kosa.
 
Ostatnia edycja:
Należy zaznaczyć E panasonic po aktualizacji nie wspiera Playera i nie da się już nic obejrzeć

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Bronn

New member
Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi. Byłem dzisiaj w sklepie zobaczyć na żywo jak grają te telewizory. Niestety nie wszystkie modele były dostępne (nie było Panasonica hx8xx, TCL c715), natomiast z tych dostępnych to w zasadzie wszystkie prezentowały akceptowalny poziom, przynajmniej na tyle ile można określić po materiałach promocyjnych które były na nich wyświetlane. Jedynie jak dla mnie philips pus8535 odstawał jakością obrazu od pozostałych, wydawał się jakiś taki nie ostry. Jedynie co, to utwierdziłem się w przekonaniu, że 65" to jest ta wielkość, którą chce, względem 55" to taki ekran naprawdę samą wielkością robi robotę. I na ten moment chyba skłaniam się najbardziej ku Samsungowi 65tu7102 z racji, że najtańszy w tym rozmiarze, a obraz jaki na nim widziałem był zupełnie przyzwoity w oczach takiego laika jak ja. Postaram się jeszcze obejrzeć na żywo tego tcl c715. A odnośnie Samsunga 65tu7102, to czy ktoś z użytkowników posiada ten model i może coś o nim więcej napisać, jak się sprawdza i w ogóle? Wiem, że ma swoje wady, m.in. niska jasność, z tym że aby mieć ten parametr dużo lepszy a nie tylko trochę lepszy to już przy 65" trzeba dużo droższy sprzęt
 

Bronn

New member
No bardzo chętnie, tylko jak miałbym sprawdzić jak dany telewizor będzie wyświetlał obraz z mojego dekodera. Chyba najlepsza opcja to po prostu zamówić przez neta z prawem zwrotu i sprawdzić dokładnie w domu. Dlatego wszelkie opinie od osób, które faktycznie dany model posiadają byłyby bardzo cenne, bo w necie opinie bardzo dobre, kwestia na ile są one wiarygodne
 

Bronn

New member
jak już tcl-a chcesz 65 cali to bierz 815

Gdybym znalazł tak do 3700 to napewno będę brał go pod uwagę, chodzi o to, że raczej chce się trzymać założonego budżetu. A widzę, że tak naprawdę to co bym nie wybrał zawsze jest za kolejne parę stówek coś jeszcze lepszego i tak chyba w nieskończoność
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Często pojawia się w ME na promocji za 3600
Myślę że za te kasę warto: 65 cali , matryca 100hz, soundbar Onkyo

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Gdybym znalazł tak do 3700 to napewno będę brał go pod uwagę, chodzi o to, że raczej chce się trzymać założonego budżetu. A widzę, że tak naprawdę to co bym nie wybrał zawsze jest za kolejne parę stówek coś jeszcze lepszego i tak chyba w nieskończoność

Uważaj z tym zamawianiem przez net i sprawdzaniem, bo mnie dziś dotarł chyba już trzynasty telewizor :D

Masz promocje ratalne z dwoma ratami gratis. Kupujesz, spłacają za Ciebie dwie raty a później możesz nawet jednorazowo spłacić pozostałą kwotę. Oczywiście 0%.
Ja tak właśnie kupiłem xh90 za 3550zł z 3800zł. Inne TV też są w tej promocji, także budżet można podnieść o te 200-300zł ;)
 

Bronn

New member
Często pojawia się w ME na promocji za 3600
Myślę że za te kasę warto: 65 cali , matryca 100hz, soundbar Onkyo

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Za tyle gdybym trafił to pewnie brałbym w ciemno. Dzisiaj akurat w media expert byłem to z tcl mieli tylko niższy model któryś i też raczej dobre wrażenie robił. A na stronie jakoś powyżej 4000 zł mają 65c815
 

Bronn

New member
Uważaj z tym zamawianiem przez net i sprawdzaniem, bo mnie dziś dotarł chyba już trzynasty telewizor :D

Masz promocje ratalne z dwoma ratami gratis. Kupujesz, spłacają za Ciebie dwie raty a później możesz nawet jednorazowo spłacić pozostałą kwotę. Oczywiście 0%.
Ja tak właśnie kupiłem xh90 za 3550zł z 3800zł. Inne TV też są w tej promocji, także budżet można podnieść o te 200-300zł ;)

Wiem, widziałem ten wątek gdzie opisywałeś kolejne sprzęty. Mi chyba nie chciałoby się tyle z tym bawić, zamówiłbym pewnie jeden i gdyby nie było jakichś wad na matrycy to bym pewnie zostawił. W tej chwili mam telewizor pond 10 lat i gdyby nie to, że jest mały 32" to co do samego obrazu nie mam większych uwag, a nie jest to żaden topowy model

A ta promocja co piszesz to w jakim sklepie?
 

Bronn

New member
expert i euroagd mają promkę na raty

Widzę, że Ty już weteran w tych sprawach to może będziesz wiedział, a ja nie mogę tej informacji znaleźć. Ta promocja na 2 raty gratis i zniżka -500 (promo -7000) przy zakupie za 4000zł to czy te promocje się łączą w ME?
 

Petru23

Banned
Tak, łączą się. Możesz użyć jednego kodu a raty gratis są bez kodu właśnie. Wrzucasz w koszyk, finakizujesz zakup wskazując na raty. Przekieruje Cię na stronę banku i tam wybierasz z listy rozwijanej rodzaj rat. Wybierasz 30 rat 2 raty gratis. Voila ;)
 
Do góry