Unitra Powraca 😀

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
"Dla fanów brzmienia retro przygotowano dwa gramofony. GSH-630 Fryderyk korzysta z autorskich części opracowanych przez inżynierów Unitry, m.in. napędu czy ramienia plenarnego (10 999 zł). Zaawansowana wersją Fryderyka jest GSH-801 Edmund, który pochwalić się może jeszcze lepszymi parametrami czy talerzem z anodowanego aluminium."

Ło matko...toż to niebywała okazja. "Ramię plenarne" i talerz z "anodowanego aluminium".To chyba tylko inżynierowie Unitry byli w stanie opracować takie niebywałe podzespoły.
A swoją drogą,to czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co to jest "ramię plenarne" bo chciałbym załatwić kredyt na zakup tych cudeniek polskiej myśli technicznej. 😎
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie wiem, kibicuje... ale już jakoś tego nie czuje.
Niech się chłopakom wiedzie, ale już chyba za póżno aby wejść do gry.
Kwestia gdzie też aspirują, starszym już zaczyna to lottoć, a młodsi mają wyrąbane na "jakąś" Unitre.
Był czas 15-20 lat temu na wojowanie rynku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja w Maluchu ; )
Potem się wywaloło to badziewie i wrzucało ze zdejmowanym panelem jakiegoś Pionka czy Soniacza ; )
Wieże też miałem, nie jedną. Diora miała fajny equalizer, a wzmak co chwilę palił bezpieczniki i trzeba było na krótko.
Fajne wspominki i czasy, ale umówmy się, nigdy to nie był sprzęt klasy Sony (wówczas Sony miało fajne audio), Marantza, Pionka itd.
No i dziś też im nie wróżę świetlanej przyszłości, ale niech działają
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
No i dziś też im nie wróżę świetlanej przyszłości, ale niech działają
Jeżeli dobrze skalkulują ceny to jakaś szansa jest na wypełnienie rynku produktów budżetowych Dobrym przykładem jest Pylon Audio z Jarocina wypuścili serię tanich kolumn o przyzwoitym brzmieniu dla mniej zamożnych audiofili
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pewnie skończy się jak z Tonsilem, czyli jak zwykle w Polsce. Marka została przejęta, nowy właściciel, ale ceny premium... Altusy powróciły i nic.
A "planarne" to może być zebranie. Pewnie chodziło o "planarne" lub "planetarne". Word poprawił, Pani Zosia skopiowała i poszło. (Byle)jakość XXI wieku....
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niestety taka sytuacja nie bierze się z próżni, 98% społeczności oczekuje, że treści w Internecie są za darmo więc wszystkie redakcje muszą ciąć koszty. Kiedyś nawet mała gazeta codzienna miała co najmniej kilkunastu reporterów, redaktorów, korektę etc... Dzisiaj oczekuje się, że 5 osób ogarnie wszystko i jeszcze opublikuje za darmo w necie...

Unitra będzie miała trudno, bo dla młodych będzie to całkiem nowa nazwa na rynku. Być może zdarzą się sentymentalne zakupy ale czy będzie ich tyle aby firma mogła się rozwinąć?
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Cena już skalkulowane ma być Audiofilsko to i za to mamy zapłacić
Czy Rynek to przyjmie ?
osobiscie nie sadze ale jak już zostało napisane mam nadzieje ze się uda i będzie na rynku 😀👍
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie przy tym spozycjonowaniu , historii marki, sytuacji rynkowej, mało realna sprawa.
Ale życzę im jak najlepiej , wiara czyni cuda.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Atmosfera istnie pogrzebowa, więcej życia panowie, to nie aparatura medyczna, a elektronika która ma sprawiać radość i uśmiech.
Niemniej, życzę im sukcesów, kto wie może podbiją rynek zagraniczny niczym nasz kwiat motoryzacji pt. "Izera" :-D
 

luck76

Well-known member
Atmosfera istnie pogrzebowa, więcej życia panowie, to nie aparatura medyczna, a elektronika która ma sprawiać radość i uśmiech.
Niemniej, życzę im sukcesów, kto wie może podbiją rynek zagraniczny niczym nasz kwiat motoryzacji pt. "Izera" :-D
W cyberpunku zrobią reklamę :) kilku youtubowych audiofili zza granicy może złapać haczyk i sprawa nabierze rozgłosu :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powodzenia życzę ; )


Ceny sprzętu UNITRA
KG-25 – kable głośnikowe 2,5 mm - 799 zł
KG-40 – kable głośnikowe 4 mm - 1699 zł
WSH-805 – wzmacniacz zintegrowany dual mono - 14 999 zł
CSH-801 – Odtwarzacz CD z DAC - 6 499 zł
GSH-801 – EDMUND Gramofon dla najbardziej wymagających - 14 999 zł
GSH-630 – FRYDERYK Gramofon 100% Unitra - 10 999 zł
ZGZ-801 – Zestaw głośnikowy o konstrukcji zamkniętej - 19 999 zł


 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcę wspomnieć że ceny takie były w PRL-u i to przy mniejszych niż obecnie zarobkach. Radmor 5102 kosztował 14500 Zł (bez kolumn), Merkury 10500 zł a słaby Amator z kolumnami 5600 zł. Ceny lat 70 tych... Mimo to sprzęt rozchodził się jak świeże bułeczki i ciągle były puste półki z jakąś samotnie stojącą Lidią 2 za 1750 zł na baterie...
 

luck76

Well-known member
Chcę wspomnieć że ceny takie były w PRL-u i to przy mniejszych niż obecnie zarobkach. Radmor 5102 kosztował 14500 Zł (bez kolumn), Merkury 10500 zł a słaby Amator z kolumnami 5600 zł. Ceny lat 70 tych... Mimo to sprzęt rozchodził się jak świeże bułeczki i ciągle były puste półki z jakąś samotnie stojącą Lidią 2 za 1750 zł na baterie...
Inny byl rozkład wydatków
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trudno zrozumieć tą politykę cenową, a właściwie target w który celują.
W latach 90-tych niemal każdy mógł sobie pozwolić na ten sprzęt, więc to nigdy nie był żaden "hajend".
Z dostępnością też nie było większych problemów, szczególnie na giełdach.
A teraz co? 40-50k za... zestaw Unitry?

Gdybym chciał iść w sentymenty, to złożyłbym klasyka Marantza, Sony itd., natomiast składając coś z wyższej ligi, na pewno wybrałbym coś z innych marek.
Zobaczymy jak to się rozwinie, ale faktycznie, gdyby Cyberpunk dostał "Product placement" z Unitrą, to mogło by pyknąć globalnie.
 
Do góry