Umieszczenie głośnika centralnego względem frontów.

mostom

New member
Mam pytanie. Ponieważ mam trochę przesuniętą kanapę - główny punkt odsłuchowy nie wypada pomiędzy głośnikami frontowymi. Czy lepiej ustawić głośnik centralny - tak jak jest na zdjęciu - czyli centralnie przed słuchaczem, czy lepiej ustawić go równo pomiędzy głośnikami frontowymi, ale za to trochę z boku względem słuchacza?

sprzet.jpg


Sorki za niewyraźne zdjęcie - ale robione na szybko telefonem.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
ja bym ustawiil go na srodku.wizualnie lepiej a ze wzgledu na to ze jest on bardziej odpowiedzialny za dialogi niz efekty duzej roznicy to nie zrobi.mialem kiedys podobny dylemat.
 

mostom

New member
Tylko wtedy będę musiał go postawić obok telewizora. W tej chwili telewizor stoi na gł. centralnym. Miejsce w sumie jest. Telewizora na środku raczej nie dam - bo słabej się ogląda.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mostom

New member
Właściwie to telewizor powinien być jeszcze bardziej przesunięty w prawo - żeby był dokładnie przed widzem - praktycznie przy prawym głośniku. To tylko na razie tak dałem nie do końca prawidłowo. I dlatego się pytałem o umiejscowienie centralnego głośnika. Żeby telewizor był centralnie przed widzem to powinien stać obok głośnika prawego - a centralny nie wiem czy pod nim umieścić (centralnie przed widzem ale nie centralnie pomiędzy głośnikami) czy centralny postawić dokładnie pomiędzy głośnikami frontowymi.
Teraz chyba dobrze to wyjaśniłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mostom

New member
Tak to wygląda:
salon.jpg

I chodziło mi o to czy dać tak jak jest na rysunku czy centralny dać pod telewizorem.
Jednym słowem: Czy głośnik centralny powinien być centralnie przed słuchaczem czy centralnie pomiędzy głośnikami frontowymi - żeby najlepiej wszystko grało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemek_PC

New member
A nie możesz po prostu poeksperymentować z ustawieniem centralnego? Nie zawsze to co książkowe ani to co innym odpowiada będzie odpowiadać tobie.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
najlepsze rozwiazanie tv na srodek stolika ale cofniety do samej sciany i center przed tv tak bym ustawil!a sub pod nogi jak bedziesz ogladal :mrgreen:zartuje ale tak bym to ustawil.
 

mostom

New member
A nie możesz po prostu poeksperymentować z ustawieniem centralnego? Nie zawsze to co książkowe ani to co innym odpowiada będzie odpowiadać tobie.

W sumie mogę - ale i tak będę potem zmieniał ustawienia (samych odcięć głośników) ze względu na to, że salon i kuchnia nie są jeszcze wykończone - i inna akustyka wszystkiego będzie. Chciałem się najpierw przed testowaniem dowiedzieć jak to powinno być w teorii.

najlepsze rozwiazanie tv na srodek stolika ale cofniety do samej sciany i center przed tv tak bym ustawil!

Center przed TV mi nie wejdzie (będzie zasłaniał obraz) - dlatego jest pod TV.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
center jak sama nazwa wskazuje musi byc umieszczony centralnie do sluchacza przy tym ukladzie mebli nie ma innego rozwiazania jak umieszczenie go na stoliku
 

mostom

New member
Zerknij na pierwszą fotkę tego wątku - centralny jest na stoliku - stoi pod telewizorem. Trochę jeszcze przesunę wszystko w prawo i chyba tak to wszystko zostawię - może mniej estetycznie to wygląda niż pośrodku głośników frontowych - ale lepiej słychać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
NIe masz komfortowego ustawienia, ale czy ten telewizorek nie ma obrotowej podstawy? Moze przekrącanie tv w kieunku widza jest rozwiązniem?
Czy zawsze oglądasz tv siedząc na środku kanapy? MOze zmienic miejsce siedzenia?
Czy zawsze ogladają na raz wszyscy domownicy zajmujac wszystkie miejsca na niej?
Wg mnie problem troche wygórowany.
 

mostom

New member
TV w kierunku widza oczywiście mogę przestawić (podstawa regulowana) - też się nad tym zastanawiałem. W sumie problemem nie jest sam telewizor tylko głośnik centralny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mostom

New member
To przesunę wszystko (znaczy się TV z centralnym) jeszcze bardziej na prawo i zobaczę jak to będzie grało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przemek_PC

New member
Centralny ma być tam gdzie emitowany przez niego dźwięk jest najbardziej spójny z dialogami na ekranie a czy to będzie pod sufitem, na podłodze, lewej strony obrazu czy z prawej zależy od wielu czynników i nie ma na to reguły.
 
Do góry