Ultrabook: wszyscy razem przeciwko Apple - walka zaczyna się na poważnie

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ultrabook: wszyscy razem przeciwko Apple - walka zaczyna się na poważnie

Wiodący tajwańscy producenci Ultrabooków wkrótce spotkają się, aby opracować wspólną strategię walki z Apple.

ultrabook-brevetti_b_44521.jpeg


Tajwańscy producenci Ultrabooków w najbliższych tygodniach spotkają się, aby dyskutować o przyszłości tej kategorii.
Acer Inc, Asustek Computer Inc, Compal Electronics Inc i Hon Hai Precision Industry Co stworzą wspólny front i powołają firmę która zbada szereg hipotez w celu rozwiązania problemu. Będzie ona początkowo szukać "alternatywnego projektu" dla tego typu laptopa, a później będzie omawiać wspólną strategię prawną, która sprzeciwia się decyzjom patentowym Apple.

Problem jest poważny ponieważ opatentowane konstrukcje MacBooka Air są tak szerokie że , Apple może wkrótce domagać się zakazu przywozu wszystkich urządzeń nawet "podobnych" w projektowaniu.
dday
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie sa fakty, czy komus sie podoba czy nie i nic z fanboystwem wspolnego to nie ma - jak niektorzy lubia osadzac, macbook air zostal skopiowany - przykladem jest chociazby Zenbook ktory swoja droga jest swietny, bdb praca na bateri i generalnie cudenko designierskie - mam od jakiegos czasu i kazdemu fanowi apple polecam, zreszta to samo tyczy sie Acera i innych producentow ultrabookow, z tym ze slepy nie widzi kto kogo nasladuje. Prawda jest taka ze dzis gdyby nie apple bylibysmy w innym miejscu - jezeli chodzi o niektore produkty, ale dla nas klientow te ich "spotkania konkurencji" moga tylko wyjsc na dobre.
 
Ostatnia edycja:

kornknot

New member
Proszę Cię, jakby każdy patentował kształty telefonów, smartfonów, telewizorów i każdego użytkowego rtv to jakby to wygladało? Myślisz, że apple wymyśliło klinowy kształt laptopów? Oni go co najwyżej odchudzili. To jest ich sposób na walkę z konkurencją, nie pozwolić żeby dany produkt wszedł na rynek poprzez zasypywanie sądów tysiącami róznych pozwów. A nóż jeden się uda wygrać i będzie zakaz sprzedaży.
Iphone nie był pierwszym smartfonem, ale nie przeszkadza im to przy okazji premiery galaxy III zasypać ich pozwami patentowymi, żeby tylko opóźnić premiere. To jest zwykła próba zrobienia sobie monopolu, poprzez zablokowanie możliwości sprzedaży konkurencyjnych produktów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba sie nie zrozumielismy, ja nie pisze o patentach czy polityce firmy apple, tylko o tym co zostalo fizycznie wprowadzone i wykreowane na cos "wyjatkowego" - bez znaczenia czy cos juz podobnego bylo wczesniej czy nie, fakt jest taki ze to macbook air byl nowoscia na polkach sklepowych i tyle, to samo tyczy sie tabletu itp. Kazdy wie ze niektore produkty byly juz wczesniej, z tym ze nic z tego konkretnego nie wynikalo dla zwyczajnego usera. To ze ktos sobie kiedys cos podobnego wymyslil a nie potrafil tego wypromowac to inna bajka. Asus to niemalze kopia apple air - mam dwa wiec widze. Ja jako klient ciesze sie z takiego stanu rzeczy, mam wybor i nie musze wybierac juz tylko apple, jezeli chce cos ultra cienkiego. Tylko tyle. Temat ktory Ty poruszasz to juz calkiem inna historia.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ciekawe kiedy się ktoś w końcu obudzi i coś zrobi z tą bezsensowną i ograniczającą wcześniej czy pózniej jakikolwiek dalszy rozwój groteskową już wręcz wojną patentową wywołaną i z uporem maniaka kontynuowaną przez Apple?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie prawda leży po środku.
Wyobraź sobie że wymyśliłeś napój coco koco.
I jest super , wszyscy kupują i zaczynasz zarabiać krocie.
Nagle przychodzi "Ktoś " i produkuje to samo, bo zrobił analizę chemiczną i nazywa to "coco coko ". Twoja sprzedaż leży bo on sprzedaje połowę taniej.
Ale masz swój napój w urzędzie patentowym i co będziesz spokojnie czekał ?
A wziąłeś kredyty i właśnie pobudowałeś nową ogromną fabrykę - bo przecież szło dobrze.
Myśl , wytwór opatentowany musi być chroniony !.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
^^^
Zgadzam sie z powyzszym, gdybac sobie mozemy do woli i pisac o naszych "uczuciach", ale tam wchodza w gre prawdziwe pieniadze to sa korporacje i potezne inwestycje - dlugoterminowe, a nie rodzime firemki, nie ma zadnych sentymentow, takze przyklad trafiony.
BTW.
Z tym napojem od razu na mysl przywoluje mi sie "Polo Cola" firmy "Zbyszko" to taka ewidentna nasza Polska podroba - Coca Coli/Pepsi, (z tym ze firmy PepsiCo i CCola sa na tyle potezne ze takie "Zbyszka" dla nich to jak zeszloroczny snieg), tak na marginesie receptura Pepsi chroniona jest od 1931 roku i nikomu nie udalo sie rozpracowac dokladnego skladu. W Coca Coli natomiast do 1903r roku dodawali 9mg kokainy. To taki OT.
 

kornknot

New member
Ależ oczywiście, że ochrona patentowa jest niezbędna i podane wyżej przykłady powinny być bezsprzecznie karane, tak samo jak apple ma prawo pozywać kogoś jeśli podrabia ich programy itp. Ale patentowanie kształtu laptopa, jest idiotyczne. Bo od ilu cm jest laptop ultra a od ilu cienki? Oni wpadli na klinowy kształt czy jest może już w większych notebookach używany?
Niech jeszcze opatentuja grubszego laptopa, kwadratowego, kwadratowego smartfona i takiego z zaokraglonymi kątami. Wtedy reszta będzie musiała robić trójkątne produkty, bo jednej firmie, która wcale tego nie wymyśliła zachciało się to zastrzegać.
Nie wiem czy pamiętacie, ale apple nawet kawiarnie podało do sądu, bo miała w logo jabłko.
Patenty są niezbędne, ale nie do tego żeby ograniczać możliwości sprzedaży konkurencji, tylko żęby chronić swoje wynalazki a kształtu laptopa oni nie wymyślili. Weszły teraz bardziej energooszczędne procesory z dobrymi grafikami co wreszcie pozwoliło odchudzić laptopy a to że apple pierwsze to zrobiło to nie znaczy, że tylko oni mogą to robić.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja tam tylko czekam, aż Apple w końcu wynajdzie porządne KOŁO... i opatentuje... skończy się wreszcie to beznadziejne podrabianie, które bezczelnie trwa już parę tysięcy lat ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To raczej sarkazm nie potrzebny , wg mnie są od tego specjalne instytucje które mają lepszą wiedzę i instrumenty żeby ferować wyroki niż my.
 

kornknot

New member
Ale taki sposób rozumowania prowadzi do tego, że nie można rozmawiać o niczym, bo nigdy nie będziesz miał pewnej wiedzy i zawsze ktoś będzie lepiej doinformowany.
Wniosek patentowy jest do zobaczenia w internecie, dołączone są do niego zdjęcia. Jest on zrobiony tak ogólnikowo, że jestem przekonany że apple będzie pozywało wszystkich producentów ultrabooków. Pytanie tylko co zrobią sądy w USA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli jest coś opatentowane to są za tym warunki prawne i restrykcje.
Zawsze można wymyślić swój wzór i opatentować.
Jeśli opatentują to kłopot ma ten co chce się wzorować. Zawsze może kupić licencję.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozmawiac mozna, ale zeby poruszac pewne tematy trzeba najpierw zaczac od zapoznania sie z podstawowymi zasadami ktorymi kieruje sie biznes. W przeciwynym wypadku beda padac wypowiedzi na temat "hamowania rozwoju" i innych kwiatkow.
 

kornknot

New member
Dla Ciebie są to kwiatki, ja uważam inaczej. Tekstu o zapoznaniu się z podstawowymi zasadami biznesu nie skomentuje, bo to nie ma sensu.
Czas pokaże, jak będzie wyglądać obrona tego patentu i kto wygra w sądzie. Bo chyba nikt nie wierzy, że inni producenci przestaną produkować ultrabooki w tym kształcie.
 

pedro1

New member
Moim zdaniem inni producenci będą nadal produkować ultrabooki w zbliżonym kształcie, a Apple może ten swój "patent" wsadzić...

Kształt współczesnych lekkich przenośnych ultrabooków wymusza miniaturyzacja i ergonomia. Jest cienki bo ma zastosowane coraz mniejsze podzespoły , klawiatura w kształcie klina, to też nie wymysł ostatnich lat, lecz rozwiązanie stare i wymuszone przez ergonomie.
Ostatnio HTC wygrało bitwę na patenty w Londynie z Apple. Na cztery zastrzeżenia patentowe sąd uznał tylko jedno, funkcję organizowania zdjęć „page flipping” coś na styl przerzucania stron w książce.

Najlepsze jest to, że sąd uznał patent Apple "slide-to-unlock" a w HTC „arc unlock” jako zbyt oczywisty, a najlepsze jest to, że ta funkcja była już znana znacznie wcześniej i wykorzystana była w modelu Neonode N1 z 2005 roku.
 

kini0

New member
Bez reklam
wg mnie prawda leży po środku.
Wyobraź sobie że wymyśliłeś napój coco koco.
I jest super , wszyscy kupują i zaczynasz zarabiać krocie.
Nagle przychodzi "Ktoś " i produkuje to samo, bo zrobił analizę chemiczną i nazywa to "coco coko ". Twoja sprzedaż leży bo on sprzedaje połowę taniej.
Ale masz swój napój w urzędzie patentowym i co będziesz spokojnie czekał ?
A wziąłeś kredyty i właśnie pobudowałeś nową ogromną fabrykę - bo przecież szło dobrze.
Myśl , wytwór opatentowany musi być chroniony !.
Ok, ale jeżeli opatentuje to że jego napój jest mokry i da się go przełknąć...?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, ale jeżeli opatentuje to że jego napój jest mokry i da się go przełknąć...?

To juz jest kuriozalne porownanie.
Asus to jest niemalze kopia mackbooka air. Sony dla przykladu przynajmniej czyms sie rozni. Oczywiscie mozna sie spierac o wiele rzeczy, ale
w tym konkretnym przypadku patrzac na te 2 laptopy mozna sie tylko usmiechnac.
Temat nie jest prosty, my mozemy nie znajac wszystkich niuansow tylko pogdybac.
 
Ostatnia edycja:

pedro1

New member
Heh, Apple coraz bardziej przegina, nie było by tygodnia, żeby kogoś nie skarżył, w Stanach to nawet już do tego doszło, że w tym samym kolorze i zbliżonym kształcie nie można wypuścić smartfhona , bo już kojarzy się z nimi.
Na naszym rodzimym podwórku też już sobie upatrzyli następnego do pozwania, ale teraz chyba już przeginają:
sklep internetowy a.pl Apple walczy z konkurencyjnym znakiem w Polsce - Finanse - WP.PL

I niech mi ktoś powie, że znak towarowy jest podobny :D
 
Do góry