Ultra HD Bluray - Logo i specyfikacja.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja chętnie zamieniłbym się na ten dom, proszę nie narzekać i nie bulwersować blokersów z sąsiadami na głowie bez krzty wyobraźni ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na konkurencyjnym forum właściciele piszą że odtwarzacze 4k Br będą droższe na początek 2-3 razy... od BR FHD...
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Co to znaczy 2-3 razy droższe? od jakiego blu-ray, tego za 200zł czy tego za 6K?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co to znaczy 2-3 razy droższe? od jakiego blu-ray, tego za 200zł czy tego za 6K?

Nie wiem - tego nie napisali .... może to jakaś średnia np. odtwarzacz BR FHD dzisiaj kosztujący powiedzmy 1 tyś. to odpowiednik jego w 4k będzie kosztował na początek 2,5-3 tys.
 

Dżoel

New member
To było do przewidzenia. Zawsze podczas startu nowych technologii pierwsze generacje miały wkalkulowany "podatek od nowości". Ot choćby oled za 40? tys.

Trzeba przeczekać, nie tylko na unormowanie cen ale też zadomowienie tych wszystkich hdmi, hdcp, etc...

Żeby nie misieć potem wysyłać sprzętów na upgrade i płacić po 200 euro za wgranie pierdółki. Jak np ostatnio marantz sobie życzy za aktualizację do hdpc 2.2. Albo 150 euro za kodek auro 3d.

Pewnie za dts x też tak będzie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odtwarzacze 4K będą kosztowały szybko (w ciągu pól roku ) poniżej 1000 zł...;)
Nie jestem przekonany że w ciągu pól roku myślę że więcej czasu zejdzie ( nawet jestem skłonny się założyć :) ale to też kwestia odtwarzacz a odtwarzacz dzisiaj też są odtwarzacze BR po 300 zł i po 3 - 4 tyś a nawet i droższe.... Więc jeśli dzisiaj są odtwarzacze po 3 tyś i nie chcą jakoś tanieć zbytnio wiec te dobre 4k też będą trzymać cenę.... a tańsze będą kiedyś poniżej 1000 zł tak jak i dzisiaj mamy odtwarzacze po 300-400 zl - tylko nie wszystkich takie odtwarzacze satysfakcjonują.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście chodziło mi o pół roku,od momentu w którym pojawi się pierwszy odtwarzacz 4K, a nie od dzisiaj...;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zrozumiałem to :) ale i tak jestem przekonany że te ze choćby sredniej półki bedą odtwarzacze 4k będą droższe droższe i będą trzymać ceny ... a nie wspomnę o tych z górnej półki ....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Spoko tylko ja mówią o BR ze średniej i wysokiej półki a nie takie wiesz co dzisiaj mamy w sklepie odtwarzacze samsunga czy Lg Br za 300 zł :)
Mi chodzi o odtwarzacz 4k który po wejściu będzie kosztował 3 - 3,5 tys zl i w przeciagu pół roku ma stanieć do 1000 -1300 zł ....Nie ma szans żeby to się stało... gdyby tak było pięknie to np odtwarzacz Br denona 3313 który dwa lata temu - kosztował ok. 3400 zl dzisiaj by kosztował powiedzmy około choćby 1500 zl a kosztuje 2995 zl...
Drugi przykład BR marantz 7007 dwa lata temu cos około 4 tys dzisiaj kosztuje 3495. Oczywiście mówię o polskiej dystrybcucji z naszą rodzimą gwarancją...
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Do przetłumaczenia...;)

4K discs and players are set for release in time for Christmas, with Ultra HD Blu-ray players set to be "two to three times the cost" of HD players, while Ultra HD discs will be broadly comparable with current Blu-ray disc prices.

The Ultra HD Blu-ray specs were confirmed yesterday by the Blu-ray Disc Association and now Ron Martin, VP of Panasonic Hollywood Laboratory, has told What Hi-Fi? that the industry is planning to reveal the first products in September.

A September launch is designed to ensure Ultra HD Blu-ray hardware and discs are in shops and available to buy in time for Christmas.

Asked about the Ultra HD Blu-ray release date, Martin said: "Certainly for Panasonic, and most manufacturers, by IFA time in September we want to have players showing content. By holiday season, we want these to be available."

IFA is the biggest consumer electronics show in Europe and gets under way on 4th September.

As for how much Ultra HD Blu-ray spinners will cost, Martin, who works closely with the BDA, manufacturers and Hollywood studios, told What Hi-Fi? he expected Ultra HD Blu-ray player prices to start high but come down quickly. No surprise there.

"It will be high to start with, relatively speaking," Martin said. "But it won't be as severe as some launches in the past, we won't be seeing thousand dollar machines. Maybe two to three times the cost of equivalent HD players. But that wil drop over time."

With Panasonic currently offering Blu-ray players from under (Funtów) 100 up to (Funtów) 400+, and with the exchange rate rarely working in the UK's favour, we'd imagine Ultra HD Blu-ray player prices will be comfortably above that bracket.(Funtów) 599 entry-level price, anyone?

" Rob Martin stwierdza również, że ceny płyt Blu-ray Ultra HD będzie mniej więcej taka sama jak cena obecnego Blu-ray 1080p lub 30 €, jeśli odnoszą się do najdroższych płyt Blu-ray."
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O cenach płyt Br 4k też pisali i na tamtym forum ale tego akurat nie pisalem bo to zależy od wielu wielu rzeczy - również od samych dystrybutorów itp.. ja myślę że jak film w 2d/3d kosztuje dzisiaj nowosć 119 zł - często gęsto to taki odpowiednik filmu bedzie droższy w 4k o około 30-40 zl..

Choć mam nadzieję że tańsze się zrobią filmy zwykłe na BR - aczkwoliek o czym już pisalem pewien człowiek z branzy filmowej już mnie wyleczył z tych marzeń że w cale nie koniecznie to musi się stać w RP.. ale pożyjemy zobaczymy.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Lolek,myślisz że pomiędzy Blu-ray za 300 zł,a tym za 2000 zł,jest kolosalna różnica w obrazie ? ;)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jeszcze ciekawostka o której nie wspominano na naszym polskim forum konkurencyjnym.Nie można wymieniać nazwy forum??

Most cyfrowe


DigitalBridge1.png

Tłumaczenie oczywiście..

Szczegóły są skąpe, ale nie powiem TechRadar BDA Ultra HD, że Blu-ray może zawierać "most cyfrowej", który pozwoli ludziom oglądać treści w wielu z w-domu i urządzeń mobilnych.

"Ultra HD Blu-ray mogą zawierać również opcję cyfrowego mostu umożliwiającego konsumentowi przenieść ich własność zawartość z dysku do innych urządzeń, takich jak serwer mediów, urządzenie przenośne, karty pamięci SD itp, aby mogli cieszyć się ich zawartości w całym domu i w podróży ", powiedział rzecznik BDA.

To brzmi zupełnie jak SeeQVault , koncepcja Matsuda - także dyrektor komunikacji w firmie licencyjnej SeeQVault na NSM - nie poinformował dziennikarzy na wcześniej.

Obsługiwane przez Panasonic, Samsung, Sony i Toshiba, SeeQVault obiecuje wszechobecne HD w praktycznie każdym urządzeniem, z przesunięciem czasowym i transfer pomiędzy urządzeniami możliwe za pośrednictwem kart SD i pamięci USB - wszyscy uzbrojeni, naturalnie, z najnowszym oprogramowaniem (DRM), Digital Rights Management ,

Kontrole tech, że każdy plik ma zaufanego ID Tag od konsultacji do zdalnego serwera, zanim pozwoli odtwarzanie na nowym urządzeniu.

Czy SeeQVault jest podstawą mostu cyfrowego stanie się jasne, ale warto pamiętać, czapki przepustowości i transmisji danych pozostają problemem dla większości świata, i zrobi dla wielu lat jeszcze.

Poza tym, możliwość wymiany filmów pomiędzy urządzeniami natychmiast i bez konieczności WiFi jest naprawdę atrakcyjne dla wszystkich rodzajów użytkowników, szczególnie dla podróżnych i osób dojeżdżających do pracy.

"To otwiera nowe możliwości dla użytkowników zainteresowanych oglądanie treści HD na dowolnym ekranie - od czterech cali do 4K," powiedział TechRadar powrotem Matsuda w 2013 roku "Co więcej, jest kluczowym elementem w zakończeniu" most "pomiędzy obecnych cyfrowych urządzeń, 4K Ultra urządzeń odtwarzających, telewizory HD i wybuchające rynku telefonii komórkowej ".

Z globalnej perspektywy na prędkości szerokopasmowych, nie mają Ultra HD wrodzoną problem, że tylko w fizycznym formacie można rozwiązać? Jeśli wszystkie smartfony wkrótce będziemy mieć ekrany 4K , może to zrobić.

Warto także mając na uwadze, nie wszystkie funkcje formatu zyskać trakcję; Czy ktoś jeszcze pamięta posiadają whizzy "Dodatki" online o nazwie BD-Live ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek,myślisz że pomiędzy Blu-ray za 300 zł,a tym za 2000 zł,jest kolosalna różnica w obrazie ? ;)

"Nie ma" Kolego :) nie dyskutuje na takie tematy bo jak to napisałeś szkoda zdrowia i czasu :) każdy ma swoje do tego indywidualne podejście i nie ma co o tym dyskutować. Mi tylko chodzi o fakt że te odtwarzcacze z wysokiej półki zawsze będą kosztować swoje..Do tego nalezy pamiętać że wiele osób odtwarzcz BR również używa jako napęd do CD a wtedy już sa bardzo duże różnice pomiedzy takimi odtwarzaczami. I nic tego nie zmieni - zresztą to nie tylko chodzi o rtv ale to samo tyczy się np samochodów..
 
Ostatnia edycja:
Do góry