Układ audio w pomieszczeniu - pomoc w doborze i rozstawie

rswierszcz

New member
Witam wszystkich.

Jestem nowy na forum. Planuje zakup tv wraz z zestawem audio, głównie do słuchania muzyki i oglądania filmów. Jestem dość zielony w sprawach audio, a nie chciałbym popełnić błędu kupując coś z czego nie będę zadowolony.

Mój planowany zestaw:
- TV LG 47LB670V podłączony do amplitunera przewodem S/PDIF.

- amplituner Pioneer VSX-323-K

- kolumny
Myślałem o Jamo s606, jednak zauważyłem, że posiadają one głośniki boczne, które w moim przypadku byłyby tłumione przez szafkę. Więc zastanawiam się nad JAMO S 506 HCS3, poelcacie/odradzacie? Czy może poszukać kolumn przednich ustawianych na szafce lub wieszanych na ścianie?

Mój układ pokoju (powierzchnia około 17m^2):
files.tinypic.pl/i/00644/caxhaymy1pxz.png

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

yoz

New member
Nie przejmuj się bocznym głośnikiem mój jest w odległości 10 cm od ściany i nie ma to żadnego znaczenia
 

rswierszcz

New member
Budżet 1500-2000zl. Rozważam możliwość zakupy tylko frontów na początek. Odtwarzacz blu-ray tez planuje zakupić w późniejszym terminie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Budżet nie za duży. Ciężko będzie kupić coś sensownego. Jamo 606 sobie odpuść, przy Twoim ustawieniu kolumn zagrają słabo. Jamo 506 już lepiej tylko nie wiem czy są jeszcze dostępne. Jak nie to są nowsze S526HCS. Opcja 2 zakup lepszych monitorów na fronty (a resztę potem uzupełniać) np. JBL Studio 230, Monitor Audio BX2, Indiana Line Tesi 260, Dali Zensor 3 lub nieduże podłogówki. Teraz w dobrych cenach chodzi Melodika BL30. Jako alternatywę zobacz Monitor Audio MR4, Indiana Line Nota 550 lub wspomniane, ale trochę droższe Jbl Studio 270. W sprawie cen napisz do blackninja bo ma fajne oferty.
 

rswierszcz

New member
Dzięki Paweł, z wymienionych przez Ciebie propozycji najbardziej podoba mi się Monitor MR4, chodź kuszą mnie też MR6. Chyba jednak poczekam chwilę i dozbieram fundusze do JBL Studio 270.

Czy przy moim układzie nie powinienem szukać kolumn z przednim bass reflexem lub tak jak w przypadku MR4/6 z bass reflexem przednim i tylnim?

Jaki amplituner byście polecili do JBL Studio 270, umożliwiający późniejszą rozbudowę do systemu 5.0

Pozdrawiam.
 

rswierszcz

New member
Dziękuję za podpowiedź blackninja. Odwiedziłem dziś sklep ze sprzętem audio i zmieniłem swoje oczekiwania.

Zdecyduje się jednak na zestaw stereo, ponieważ będę słuchał na nim głównie muzyki i odgladal tv codzienną. Co myślicie o amplitunerze yamaha rn301? Czy można kupić coś ciekawszego w podobnej cenie? Zależy mi na wejściu koaxialnym i optycznym w celu podłączenia odtwarzacza blueray i telewizora.

Rozważam następujące kolumny podstawkowe, ustawie je na stoliku rtv:
1) monitor audio bx2
2) Indiana line tesi 260
3) klipsch Rb 61
Tutaj zależy mi na przednim bass refeksie, ponieważ kolumny będą stały jakieś 15-20cm od ściany. Fzy macie jakieś inne propozycje w podobnym zakresie cenowym?

Pod koniec tygodnia wybieram się na odsłuch.

Pozdrawiam.
 

rswierszcz

New member
Ostatecznie zdecydowałem się na zestaw:
Monitor Audio BX2 + Onkyo TX-8050
w przyszłości planuję dokupić jakiś subwoofer.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

rswierszcz

New member
Jak na moje warunki metrażowe, myślę, że dokonałem bardzo dobrego wyboru. Myślałem też nad kolumnami Klipsch RB-61, ale Monitory BX2 grały cieplej według mnie.
Amplituner bardzo fajny. Cieszę się, że zdecydowałem się na wersję z internetem. Radia internetowe, muzyka przez DLNA czy sterowanie tabletek to po prostu bajka. Choć program do sterowania na tablecie mógłby mieć mniejsze czcionki, ale na smartfonie przy mniejszym ekranie pewnie wygląda to ok.
Kilka razy włączyłem głośność na MAX i kolumny grały wyraźnie, bez zniekształceń. W chwili obecnej myślę, że nie potrzebny mi jest subwoofer, ale to w dużej mierze zależy od preferencji muzycznych.

Pozdrawiam.
 

3echo

Member
Bez reklam
Mam te monitorki i z Onkyo grają bardzo fajnie.Tylko mi w nich trochę basu brakowało i dokupiłem REL-a.Z tym,że u mnie pomieszczenie większe.Co do głośności to jeszcze nie doszedłem do 2/3 skali,chyba,że skala w Twoim Onkyo kończy się na 50.I to co napisałeś,ze podkręcając gałkę BX-y grają bez zniekształceń.Nawet wydaje mi się,ze im głośniej tym lepiej.Poza tym to Onkyo cały czas chodzi mi po głowie :)
Ogólnie trafny wybór.
 
Ostatnia edycja:
Do góry