UHD-LCD KD43X80JAEP - Zakup, Czy warto ?

Ghost202

New member
Cześć,

Czy mozecie doradzić jaki TV do 43 cali warto kupić ? Myślę o KD43X80JAEP ale nie wiem czy to słuszny wybór - Prośba o opinie.

Pozdrawiam,
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moim zdaniem Samsung 43q67 nie jest gorszy, a zdecydowanie tańszy. SONY
w tym rozmiarze ma wysokie ceny. Jeśli SONY to tylko 43x85j bo ma matrycę 100Hz ale to już prawie 3400.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytania podstawowe
- ile masz max kasy ?
- jaką masz odległość od ekranu ?
- jaki sygnał podłączony ?
- jaki masz teraz telewizor ?
- Na czym Ci najbardziej zależy ?
- co Cię denerwuje ?
Łatwiej będzie doradzić - inaczej możemy jedynie zgadywać !
 

Ghost202

New member
Moim zdaniem Samsung 43q67 nie jest gorszy, a zdecydowanie tańszy. SONY
w tym rozmiarze ma wysokie ceny. Jeśli SONY to tylko 43x85j bo ma matrycę 100Hz ale to już prawie 3400.

Dzięki za odpowiedź. Generalnie bardziej się opłaca 50 cali i poniższy TV

SONY XR-50X90J - Budżet 4 koła się mieszczę. Pytanie czy warto zapłacić za ten model?
 

Ghost202

New member
Pytania podstawowe
- ile masz max kasy ? ------> Max 4 koła
- jaką masz odległość od ekranu ? -------> Od ściany w granicach 3,70
- jaki sygnał podłączony ? -------> UPC światłowód 600/600 łącze symetryczne+telewizja
- jaki masz teraz telewizor ? ------> Staroć 32 cale...
- Na czym Ci najbardziej zależy ? ----> Dobrej jakości obraz.
- co Cię denerwuje ? ----> Mam w salonie Sony 55 cali i jest wszystko ok. Potrzebuję dla córki.
Łatwiej będzie doradzić - inaczej możemy jedynie zgadywać !

Podałem odpowiedzi. Dzięki za zainteresowanie tematem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ostatnie pytanie - większy się nie mieści ?
Bo do tej odległości ta wielkość 43" jest za mała i to mając na uwadze zdrowie.
W tym bardziej ,że w klasie cenowej mieścisz się nawet na najlepsze ekrany 48"-50 "
 

Ghost202

New member
Ostatnie pytanie - większy się nie mieści ?
Bo do tej odległości ta wielkość 43" jest za mała i to mając na uwadze zdrowie.
W tym bardziej ,że w klasie cenowej mieścisz się nawet na najlepsze ekrany 48"-50 "


Myślę o

SONY XR-50X90J - Budżet 4 koła się mieszczę. Pytanie czy warto zapłacić za ten model?

Lub Telewizor SONY XR-55X90J - Ten sam model ale już 55 cali.

Co o tym myślisz?
 

Ghost202

New member
Myślę o

SONY XR-50X90J - Budżet 4 koła się mieszczę. Pytanie czy warto zapłacić za ten model?

Lub Telewizor SONY XR-55X90J - Ten sam model ale już 55 cali.

Co o tym myślisz?

W sumie pojawiła się druga opcja - Przenieść starą 55 z salonu do pokoju a kupić do salonu 75 cali.

Budżet w przedziale 7-8 koła za 75 i pytanie w co iść OLED czy zwykły ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No i teraz to będzie znacznie więcej radości :
- Sony 75XH90
- LG 75Nano 913
- TCL 75C728
- Sony 75 X90 J
- Samsung 75Q80
- Philips mini Led 75PML9506 - za dopłatą

Najtańszy Oled to LG 77A13 za 9500 zł
A więc też za dopłatą.
 

Ghost202

New member
Kiki dziękuję. Decyzja zapadła na zakup Sony 75 X90 J

W Media Markt proponują kalibrację za 100 pln. Czy to warto robić ? Kiedyś czytałem, że kalibrację się robi w domu i to ma sens. Ale w Markecie ??
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Kiki dziękuję. Decyzja zapadła na zakup Sony 75 X90 J

W Media Markt proponują kalibrację za 100 pln. Czy to warto robić ? Kiedyś czytałem, że kalibrację się robi w domu i to ma sens. Ale w Markecie ??

Kalibracja w markecie?
Dla jednych warto ,dla innych nie. Według mnie szkoda stówy .Mam dziwne wrażenie ,że taka "kalibracja "nie różni się zbytnio o tej forumowej , wysyłanej na maila.
Jak już to tylko w domu bo oświetlenie marketowe różni się zasadniczo od domowego.A to ma bardzo ważne znaczenie przy kalibracji.
 

Ghost202

New member
Kiki dziękuję. Decyzja zapadła na zakup Sony 75 X90 J

W Media Markt proponują kalibrację za 100 pln. Czy to warto robić ? Kiedyś czytałem, że kalibrację się robi w domu i to ma sens. Ale w Markecie ??

Ostatnia kwestia - Uchwyt.

Obecnie mam - ARKAS LC-Y 270T CZ

Producent podaje, że jest on przeznaczony do MAX 70 cali. Uchwyt jak dla mnie jest mega solidny i dobrze przytwierdzony do ściany - 10 Śrub. Uchwyt jest przeznaczony do 50 kg a TV ma wagę 33 kg. Jak rozstaw śrub pozwoli na założenie nowego TV na starym uchwycie to zostawić stary czy lepiej kupić nowy, który jest przeznaczony do 75 cali ?
 

Ghost202

New member
Kalibracja w markecie?
Dla jednych warto ,dla innych nie. Według mnie szkoda stówy .Mam dziwne wrażenie ,że taka "kalibracja "nie różni się zbytnio o tej forumowej , wysyłanej na maila.
Jak już to tylko w domu bo oświetlenie marketowe różni się zasadniczo od domowego.A to ma bardzo ważne znaczenie przy kalibracji.

Informacyjnie - Jest to kalibracja sprzętu i obrazu... Niby podłączają do kompa i to robią. Jak to przebiega i co daje. Nie wiem... Temat pozostawiam otwarty, jest to jakaś nowść.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Informacyjnie - Jest to kalibracja sprzętu i obrazu... Niby podłączają do kompa i to robią. Jak to przebiega i co daje. Nie wiem... Temat pozostawiam otwarty, jest to jakaś nowść.

Powiem tak...jeśli chcesz by Twój tv jakoś tam sobie grał to kup go z tą marketową "kalibracją". Wszak to tylko 100pln.Nie majątek.
Jeśli natomiast jesteś bardziej wymagającym "oglądaczem" i chcesz mieć zrobiony tv na tip-top to zamów sobie profesjonalną kalibrację we wiadomej firmie .Przyjadą do Ciebie i zrobią to u Ciebie w domu a nie w markecie.
Jest drogo ,to fakt.
Ale tv jest zrobiony jak trzeba .Cena za usługę zawiera dojazd do Ciebie, dostajesz raport z kalibracji i dodatkowo gdybyś musiał z jakiegoś powodu na gwarancji(chyba do roku czasu po zakupie) wymienić matrycę w tv to ponowną kalibrację masz gratis .Chyba nic nie pomyliłem.
Ja polecam profesjonalną kalibrację.
A wybór jest oczywiście Twój.
 

Ghost202

New member
Powiem tak...jeśli chcesz by Twój tv jakoś tam sobie grał to kup go z tą marketową "kalibracją". Wszak to tylko 100pln.Nie majątek.
Jeśli natomiast jesteś bardziej wymagającym "oglądaczem" i chcesz mieć zrobiony tv na tip-top to zamów sobie profesjonalną kalibrację we wiadomej firmie .Przyjadą do Ciebie i zrobią to u Ciebie w domu a nie w markecie.
Jest drogo ,to fakt.
Ale tv jest zrobiony jak trzeba .Cena za usługę zawiera dojazd do Ciebie, dostajesz raport z kalibracji i dodatkowo gdybyś musiał z jakiegoś powodu na gwarancji(chyba do roku czasu po zakupie) wymienić matrycę w tv to ponowną kalibrację masz gratis .Chyba nic nie pomyliłem.
Ja polecam profesjonalną kalibrację.
A wybór jest oczywiście Twój.

Dziękuję za odpowiedź. Zapytam inaczej - Czy kalibracja jest konieczna zaraz po zakupie ? TV bez tego też chyba będzie działał ?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję za odpowiedź. Zapytam inaczej - Czy kalibracja jest konieczna zaraz po zakupie ? TV bez tego też chyba będzie działał ?

Oczywiście,że kalibracja nie jest konieczna. Tv bez kalibracji też będzie działał.Samaochody bez tuningu też jeżdżą .Tyle,że po profesjonalnej kalibracji telewizor gra znacznie lepiej.
 

Ghost202

New member
Dzięki Panowie :)

Ostatnia kwestia - Uchwyt.

Obecnie mam - ARKAS LC-Y 270T CZ

Producent podaje, że jest on przeznaczony do MAX 70 cali. Uchwyt jak dla mnie jest mega solidny i dobrze przytwierdzony do ściany - 10 Śrub. Uchwyt jest przeznaczony do 50 kg a TV ma wagę 33 kg. Jak rozstaw śrub pozwoli na założenie nowego TV na starym uchwycie to zostawić stary czy lepiej kupić nowy, który jest przeznaczony do 75 cali ?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mówisz o tv 43 cale??? Dobrze rozumiem? Jeżeli tak to po co chcesz wymieniać w ogóle?? Jeżeli tylko rozstaw spasuje to zostaw.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry