UHD do 4500zł-5000zł

tomaszbe

New member
Witam,
Proszę o pomoc w wyborze telewizora. Półtora roku temu kupiłem po sugestiach z tego forum SONY KDL-50W755C. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, więc szukam czegoś podobnego. Sony leci do sypialnia a tym razem do salonu coś 55-60 cali. Musi mieć minimum to co ma mój Sony więc matrycę VA, 100Hz, bardzo dobre odwzorowanie barw, płynność obrazu do sportu, system wspierający KODI. No i przydałoby się już 4k.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 27 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.6m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? netflix, 4k uhd, hdr, smarttv (najlepiej android, ale nie koniecznie)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka, internet
10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? jedynie piłka nożna, netflix i filmy z pendriva
14.Czy zamierzasz grać w gry? nie
15.Preferencje co do marki ? Jestem bardzo zadowolony z Sony, ale nie upieram się.
16.Preferencje co do wielkości ? 55"
18.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
19.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 5000zł
20.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe

Aha i jeszcze przy okazji wspomnę o HBO GO. Jest już dostępne w Polsce, a na przykład mój SONY nie ma takiej aplikacji (nie można jej też znaleźć w App Store). Ta aplikacja jest tylko na nowych telewizorach z tego roku? Aplikację Netflixa można znaleźć praktycznie na każdym smart tv, a tu jakoś jest problem.
 

janusz

New member
Bez reklam
Wgraj aplikację HBO GO na smartfona (apk), jedyny problem to wybór filmów jest obrócony, ale działa dobrze i filmy lecą dobrze, wybór języka i napisów też ( ważne: chyba działa płynnie tylko po wi-fi). Możesz też wgrać wtyczkę HBO GO do kodi, na androidzie zawsze są jakieś rozwiązania. Nie ograniczaj się tylko do App Store. Radziłbym też do tak dużego pokoju 65 cali, za 5 tys. jest sporo fajnych TV.
Wracając do HBO GO to podobno ma być niedługo aplikacja na android TV. Tu jest opis niektórych rozwiązań na dziś: https://www.fandroid.com.pl/jak-zainstalowac-hbo-go-android-tv,16781
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz bardzo dobre modele :
Philips 55PUS8602 za 4999 zł
Sony 55 XE9005 za 5299 zł
Samsung 55MU8002 za 4999 zł
LG55SK850 za 5299 zł
TCL 55X2 za 4699 zł
Philips 55PUS8303 za 4399 zł
Oled LG 55G910 za 3899 zł
 

tomaszbe

New member
Dzięki Kiki, Sony mi odpowiada, zaniepokoiło mnie jedynie w teście benchmarka zdanie "ostrość ruchu tylko średniej klasy, Pomimo matrycy LCD klasy 120Hz, ostrość obrazów ruchomych jest zaledwie dobra (600 linii)". Nie będzie mi to przeszkadzało przy intensywnym oglądaniu piłki nożnej? Jak to wypada w porównaniu do KDL-50W755C który mam obecnie?

@Janusz zasugerował też zakup większego telewizora. I w sumie zacząłem się nad tym zastanawiać, idealny dla mnie by był 60 cali ale widzę że niewielu producentów robi takie telewizory, Sony chyba wcale. Wziąłbym najchętniej 65 cali ale środek telewizora będzie u mnie na wysokości 120cm więc boję się że 65 cali to już będzie przesada bo górna krawędź będzie za wysoko i będzie to niekomfortowe.

Jak macie jeszcze jakieś propozycje 58-60cali to pewnie się skuszę, ale ciężko coś znaleźć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma rację - też bym brał 65" tym bardziej, że zakup na lata.
Docenisz po miesiącu, że wielkość ma największe znaczenie i niesie największą radość.

Ale dosypiesz coś kasy ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem warto. Pierwsza myśl to 65 cali to tylko o 10 cali więcej. Nic bardziej błędnego. Powierzchnia 65 cali jest o około 40 % większa od 55 cali!
 

Lettner123

New member
Koledzy zapomnieli wspomniec jeszcze jeden model tv którym jest panasonic 58ex780 który będzie najlepszym wyborem do oglądania piłki nożnej .Zapewne zapomnieli o istnieniu tego tv a i dodatkowe 3 całe na plus.Cena to 4999 w ME
 
Ostatnia edycja:

Lettner123

New member
Janusz Czyli na Webos kodi jest dostępny oficjalnie ?ponoewaz takie tv były polecane
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
jeszcze troszkę jeszcze chwila a projektory UKD 4k będą kosztować tyle co te tv .Benqu 6400zł UHD 4k i o wiele większy obraz
 

Lettner123

New member
Janusz Strofujesz mnie ze ex780 nie posiada kodi Dlaczego nie napisałeś tego do kikiego skoro tez poleca tv bez kodi ?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Bo wymienił kilka tv, a poza tym jest sprzedawca i mam wrażenie, że czasem szybciej pisze niż czyta. Przepraszam nie chciałem Cie strofowac i przyznaje Ci rację, niemniej kupujący chyba najbardziej skorzysta na 65 falach i androidzie, a już wybierze jak drogi tv kupi, chyba jest nastawiony na markę Sony, która średnio znam, wiec modeli nie wymieniam.
 

tomaszbe

New member
Dobra, niech będzie 65 cali :) w sumie jak chwilowo powiesiłem 50tke to jest zdecydowanie za mało. Boję się jedynie że przy 65 powieszonych na wysokości 120cm (środek) będzie słabo ale najwyżej przerobi się ścianke i powiesi niżej. Więc co polecicie z 65 calowych? Ewentualnie może jakiś uchwyt który da się regulować góra - dół w razie czego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zdecydowanie dobry pomysł:
- Philips 65 PUS7303 za 4899 zł
- TCL 65 C7006 za 4899 zł
- Hitachi 65HZ6 za 4859 zł
- Philips 65 PUS7502 za 5499 zł
- Samsung 65MU7002 za 5999 zł
- TCL 65X2 za 5499 zł
 

Lettner123

New member
philips pus8102 tyle ze to koszt w granicach 6500zł.Czy warto dopłacać tyle ?.Osobiście brał bym 58ex780 za 5k a jak już dopłacać to OLED lg 55c7
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Warto dopłacać bo to i wielkość i jakość najbardziej zbliżona do Oled TV.
A jak sięgać to po Oledy :
- Philipsa 55POS9002 za 6499 zł (i HUE za 800 zł gratis)
- LG Oled 55B7 5999 zł
 

tomaszbe

New member
@Kiki Chyba przekonałeś mnie do tego 65PUS8102. Testy na różnych stronach wypadają ciekawie. Podpowiedz jeszcze tylko czy nie znajdę nic lepszego w tym przedziale cenowym do oglądania piłki nożnej.

I odnośnie kalibracji... Szczerze mówiąc nigdy nie kalibrowałem żadnego telewizora i wydaje mi się że obraz był w porządku. Zwłaszcza na moim ulubionym Sony KDL-50W755C. Rzadko zdarza mi się być tak zadowolonym z jakiegoś produktu dlatego tak niechętnie podchodzę do zmiany producenta.
 
Do góry