ue55ju7000 - one connect mini i wieczna pętla aktualizacji

lukasz7

New member
Cześć!

Jakoś tydzień temu mój TV (ue55ju7000, najnowszy firmware/software) zaczął szwankować, mianowicie w momencie kiedy był podłączony one connect mini i chciałem puścić jakikolwiek obraz po HDMI - telewizor wpadał w ciągłą pętlę aktualizacji oprogramowania. Próbował się aktualizować a po kilkudziesięciu sekundach wyłączał się tak by ponownie wyświetlić tą samą informację o aktualizacji. Próbowałem:
- wyłączyć autoaktualizację w menu
- zrobić reset smart tv
- wykonać reset całego tv
- wykonać factory reset z menu serwisowego

Żadna z powyższych czynności nie pomogła. Pomogło natomiast nie tykanie HDMI (tzn. po factory resecie do czasu aż nie próbowałem wyświetlić obrazu po HDMI to w/w problemu nie było). Problem natomiast pojawił się kolejny, otrzymywałem cały czas informację o tym, że OCM został odłączony i telewizor zostanie zrestartowany za 10 sek. Niezależnie czy faktycznie OCM był wpięty czy też nie. Po kilkudziesięciu sekundach od włączenia TV otrzymywałem tą wiadomość i TV się restartował.

W polskiej sieci niewiele jest wzmianek na temat tego błędu, na anglojęzycznych forach kilka osób miało powyższy problem i wymiana OCM pomogła (us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/11939/page/1). W moim przypadku jestem już po pierwszej wizycie serwisanta i po wymianie OCM - niestety nie pomogło.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jeżeli tak to jak udało się go rozwiązać?

Pzdr
 
Do góry