UE55H6700 problem ze spliterem CLONE+

wiwiwiwi

New member
Witam serdecznie wszystkich :)
od tygodnia posiadam samsunga UE55H6700 i mam problem ze spliterem bezprzewodowym CLONE+ do NC+. W zasadzie prawie po każdym uruchomieniu telewizora muszę muszę szybkim ruchem wyjąć i włożyć kartę splitera w telewizorze aby zaczął działać. Używam modułu cam ASTON CRYPTA 2.26. Wcześniej miałem telewizor samsunga UE46ES6340 i problem był taki sam. Niestety maile do producenta i nowe aktualizacje nic nie pomogły, zgodnie z poradą producenta kupiłem miękki interfejs ale nic to nie dało. Może ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu. Być może trzeba coś zmienić w ustawieniach telewizora ?
Wysyłam też link tego tematu do producenta może włączy się do dyskusji :)
Dodatkowo zastanawiam się dlaczego nie działa canal+ na 9 kanale i to zarówno na oryginalnej karcie NC+ jak i na spliterze CLONE
 

zzabek

Member
Ja mam TV z serii ''es'' i od 3 lat mam to samo [nieraz zaskoczy] natomiast 9 C+ też nie działa, ale proponuję zrobić swoją listę [ja tak robię od dawna]
 

wiwiwiwi

New member
podbijam pytanie jeszcze raz.
Ewentualnie jakich używacie modułów cam aby działała nc+ w samsungu
niestety producent milczy
 

wiwiwiwi

New member
Kupiłem alphacrypt classic, ma zainstalowaną wersję oprogramowania 3.19, rev. 1.6, niestety nie działa z kartą cyfry ani ze spliterem clone. Samsung rozpoznaje kartę
niestety nie chce mi się zaktualizować na astrze a po instalacji w laptopie wyskakuje wykrzyknik przy tej karcie i nie można jej zaktualizować
Jaką masz wersję oprogramowania?
 

wiwiwiwi

New member
Wynik moich testów:
Aston Crypt 2.26 - działa bezproblemowo z kartą c+, są problemy z obsługiwaniem karty clone +, tzn. nie zawsze łapie dekodowanie po włączeniu.
AlphaCrypt classic - działa bezproblemowo z kartą c+ oraz clone+ pod warunkiem, że jest zainstalowane najnowsze oprogramowanie 3.28.
WAŻNE - karty alphacrypt nie można zaktualizować przez satelitę (kanał ORF na Astrze). Dwa dni się męczyłem zgodnie z instrukcją producenta, dopiero dostałem info na maila od producenta, że aktualizacja nie jest już udostępniana na satelicie. Trzeba mieć starego laptopa w wejściem PCMCIA aby zaktualizować.
Ogólnie polecam karty CI do samsunga, jest to spora wygoda w obsłudze
Jedyne co mnie jeszcze zastanawia - dlaczego nie działa canal na kanale 9, wydaje mi się, że jest to problem z TV samsung
 

nagdob

Member
Bez reklam
Wynik moich testów:
Aston Crypt 2.26 - działa bezproblemowo z kartą c+, są problemy z obsługiwaniem karty clone +, tzn. nie zawsze łapie dekodowanie po włączeniu.
AlphaCrypt classic - działa bezproblemowo z kartą c+ oraz clone+ pod warunkiem, że jest zainstalowane najnowsze oprogramowanie 3.28.
WAŻNE - karty alphacrypt nie można zaktualizować przez satelitę (kanał ORF na Astrze). Dwa dni się męczyłem zgodnie z instrukcją producenta, dopiero dostałem info na maila od producenta, że aktualizacja nie jest już udostępniana na satelicie. Trzeba mieć starego laptopa w wejściem PCMCIA aby zaktualizować.
Ogólnie polecam karty CI do samsunga, jest to spora wygoda w obsłudze
Jedyne co mnie jeszcze zastanawia - dlaczego nie działa canal na kanale 9, wydaje mi się, że jest to problem z TV samsung

Mam pytanie. Czy to oprogramowanie to na pewno jest 3,28, bo jakoś go nie mogę znaleźć w necie. Ewentualnie namiar na jakąś stronę? I czy masz specjalny programator, czy tylko wkładasz do PCIMCI? Jakim programem programujesz?
 

jag888

New member
Czym różni sie Alphacrypt Classic od light? Podobniez mam astona, clone i samsung tv i muszę zmienić moduł, dość mam zabaw z wyciąganiem splitera. Kupiłbym classica, ale light tańszy.
 
Ostatnia edycja:

michal77

New member
Mam pytanie. Czy to oprogramowanie to na pewno jest 3,28, bo jakoś go nie mogę znaleźć w necie. Ewentualnie namiar na jakąś stronę? I czy masz specjalny programator, czy tylko wkładasz do PCIMCI? Jakim programem programujesz?
Nie wiem czy aktualne, bo post już prawie rok stary, ale oprogramowanie do tego modułu jest na stronie producenta Ver.3.28
Jest tam program do aktualizacji, więc tak jak pisze wyżej, wystarczy jakiś stary laptop z wejściem PCMCIA, najlepiej z WinXP. Nie potrzeba specjalnego programatora.

Czym różni sie Alphacrypt Classic od light? Podobniez mam astona, clone i samsung tv i muszę zmienić moduł, dość mam zabaw z wyciąganiem splitera. Kupiłbym classica, ale light tańszy.
Przegląd modułów AlphaCrypt, które produkuje firma Mascom:

AlphaCrypt Classic - przeznaczony do dekodowania w systemach Irdeto 1+2, Conax i CryptoWorks, ale jest kompatybilny z Betacrypt i V-Code. Moduł został licencjonowany do odbioru programów niemieckiej Arena TV. Ten moduł najczęściej jest podrabiany z Irdeto CAM.

AlphaCrypt Light - wersja light, która ma niższą cenę. Moduł nie dekoduje systemów Irdeto 1+2, Conax i CryptoWorks. Rozszerzenie o te systemy można pozyskać dodatkowo (odpłatnie).

AlphaCrypt TC (Twin Card) - dekoduje te same systemy co AlphaCrypt Classic, ale ma czytniki kart - standardowy i typu SIM (małe karty, jak w telefonach komórkowych).

easy.TV CI - ma takie same możliwości, jak AlphaCrypt Light, ale z systemem CryptoWorks. Jest też kompatybilny z BetaCrypt. Tak jak AlphaCrypt TC ma dwa czytniki kart. Chyba najbardziej popularny w Polsce - nadaje się do oryginalnych kart Premiere.

CryptoWorks CI - moduł z jednym systemem CryptoWorks. Możliwy upgrade do wersji AlphaCrypt Classic.

źródło satkurier.pl
 

zolci

New member
Wynik moich testów:
Aston Crypt 2.26 - działa bezproblemowo z kartą c+, są problemy z obsługiwaniem karty clone +, tzn. nie zawsze łapie dekodowanie po włączeniu.
AlphaCrypt classic - działa bezproblemowo z kartą c+ oraz clone+ pod warunkiem, że jest zainstalowane najnowsze oprogramowanie 3.28.
WAŻNE - karty alphacrypt nie można zaktualizować przez satelitę (kanał ORF na Astrze). Dwa dni się męczyłem zgodnie z instrukcją producenta, dopiero dostałem info na maila od producenta, że aktualizacja nie jest już udostępniana na satelicie. Trzeba mieć starego laptopa w wejściem PCMCIA aby zaktualizować.
Ogólnie polecam karty CI do samsunga, jest to spora wygoda w obsłudze
Jedyne co mnie jeszcze zastanawia - dlaczego nie działa canal na kanale 9, wydaje mi się, że jest to problem z TV samsung

Wiem, że temat jest bardzo stary, ale nie działają str. dotyczące cam alphaCrypt, a mam problem w/w. modułem. Czy ktoś może wie jakie są prawidłowe ustawienia zaawansowane dla alphaCrypt z V3.28 do karty w conax?
Aktualnie mam ustawione tak jak w załącznikach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry