UE55H6400 Samsung - Niska prędkość internetu mimo dobrego WiFi

wesolyyyy

New member
Dzień dobry.
Mam starszy telewizor Samsung UE55H6400. Problem jest taki, że strasznie wolno działa na nim internet. Na komputerze (z wifi czy po kablu) mam prędkości rzędu 600/50 Mbps, na telefonie po WiFi podobnie, natomiast na telewizorze przekroczenie 1Mbps pobierania graniczy z cudem. Prędkość na TV mierzona speedtestem na fast.com, ponieważ inne nie są w stanie się załadować poprawnie. Próbowałem już wszystkiego. Połączenia TV przez WiFi, przez kabel Ethernet, przez tethering wifi na ethernet używając telefonu i karty sieciowej na usb, za każdym razem prędkości są żadne. Zagadką natomiast jest to, że Netflix ładuje się sporo szybciej niż 1Mbps, ale nie jestem w stanie zmierzyć prędkości dokładnie. Nadal jest to za wolno by odtwarzać film w FullHD bez przycięć, ale jako tako się ładuje.
Co jest problemem i jak to naprawić? Bo nie mam już pomysłów. Próbowałem przywracać ustawienia fabryczne telewizora, wisiałem pół dnia na infolinii Samsunga, kobietka powiedziała że zdalnie przeprowadzi jakieś czary-mary, faktycznie coś w telewizorze namieszała ale kompletnie nic się nie zmieniło. Jest szansa by internet w telewizorze działać z sensowniejszą prędkością? Karta ethernet ma niby 100Mbps, ale gdyby mi tego nie napisali to bym się nie domyślił.
 

wesolyyyy

New member
Zalogowałem się do routera.
Praca na przeglądarce w TV jest tragicznie wolna zarówno w przypadku telewizora z tematu jak i mojego minileda od LG. Co ciekawe włączenie Youtube i filmu w 4K sprawia, że na podglądzie prędkości widzę jak TV ciągnie po 70-80Mbps. Czyli jednak potrafi. A więc coś jest nie tak z przeglądarką wbudowaną w telewizor. Problem w tym że nie mogę zainstalować innej.
 
Do góry