UE55H6400 czy UE55J6300

braat

New member
Hej zastanawiam się nad kupnem 55 calowego TV, mój wybór padł na Samsunga UE55H6400. Ma bardzo dobre opinie i dobry stosunek jakości do ceny. Jedyny minus, to to że to model z początku 2014 i jest już wycofywany.
Zastanawiam sie więc, czy kupować go, czy może następcę coś z serii UE55J6300 ?
W domu mam cyfrowy polsat i raczej z tego źródła sygnału korzystam, pewnie sporadycznie będę coś oglądał z youtuba, albo DVD.
 

Metrolog

New member
H6400 posiada 3D, a J6200 nie. Pytanie czy zależy ci na 3D w TV?

H6400 posiada też dodatkowy pilot smart, nadajnik podczerwieni do sterowania innych urządzeń oraz możliwość parowania urządzeń BT innych niż Samsunga oraz oczywiście 2 pary okularów do oglądania tego nieszczęsnego 3D :)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
H6400 posiada też dodatkowy pilot smart, nadajnik podczerwieni do sterowania innych urządzeń oraz możliwość parowania urządzeń BT innych niż Samsunga oraz oczywiście 2 pary okularów do oglądania tego nieszczęsnego 3D :)
Nie wiem czy takiego nieszczęsnego. Niektórzy oglądają na prawdę bardzo dużo materiałów w 3D.
Dla mnie wybór jest oczywisty - H6400 pomimo, że jest to model z 2014 roku.
 

braat

New member
Na 3D mi nie zależy. Zastanawiam się, czy model nowszy nie jest bardziej dopracowany. Widziałęm gdzieś info, że J6200 ma odświeżanie 60 Hz, a H6400 120Hz, to prawda?
Im więcej czytam, tym wiecej plusów ma H6400. Pytanie tylko czy fakt wycofania z rynku nie wpływa, np na dostępność upadatów oprogramowania i ew wsparcia dla youtube.internetu itp?

PS nie wiecie czy h6400 ma androida?
 

Metrolog

New member
Nie wiem czy takiego nieszczęsnego. Niektórzy oglądają na prawdę bardzo dużo materiałów w 3D.
Dla mnie wybór jest oczywisty - H6400 pomimo, że jest to model z 2014 roku.

Oczywiście trochę żartowałem z tym 3D, sam oglądam ale na projektorze na TV puściłem z ciekawości i muszę przyznać że naprawdę daje radę. H6400 obsługuje Flasha a 6200 chyba już niestety nie ale nie jestem pewny może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć ?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jeżeli nie zależy ci na 3D to weź nowszy model. Gdzieś już czytałem, że nie będzie wsparcia Samsunga w oprogramowanie TV nieopartych o system Tizen.
 

Irecki76

New member
Ktoś mi podopowie jak można sprawdzić oznaczenie matrycy w ue50h6400 ? Zamówiłem w media expert jedne z ostatnich sztuk i chciałbym go przeswietlić w miare mozliwości .
 

Irecki76

New member
Nie ma potrzeby sprawdzania matrycy w 50H6400 wszystkie mają matrycę CMO.

Tzn ? Można jaśniej ? Nie bardzo sie orientuje w tych oznaczeniach . Rodzima samsunga to chyba AW tak ? Tą CMO można brać czy lepiej odpuścić ?

Dobra tyle doczytałem

A = AU Optronics (AUO) A-MVA
B = Chi Lin Technology (CLT)
C = Chi Mei Optoelectronics (CMO)
I = LG Display IPS (LGD)
P = Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S = Samsung S-PVA (S-LCD)
H = Samsung S-PVA (3D)
Q = IPS Alpha Technology LTD (Hitachi & Panasonic) IPS Alpha/IPS Pro


Teraz może mi ktoś powiedziedzieć czy matryca CMO jest godna polecenia ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry