UE55f8000 System motion plus

tedi111

New member
Witam zakupiłem telewizor Samsung UE55F8000 mam taki problem po odpaleniu filmu z Blu-Ray na dynamicznych scenach obraz tak jakby się przycinał nie nadążał tak samo jest na tunerze satelitarnym na kanałach HD po włączeniu systemu MOTION PLUS na trybie standardowy problem ustępuje ale jest efekt teatru na trybie wyrażny obraz też się zacina proszę o rade czy tak ma być czy może coś jest nie tak z telewizorem mam go dopiero 4 dni, może coś jest z ustawieniami obrazu proszę o podesłanie jakiś ustawień do tego modelu.Wcześniej miałem 55f6640 i nie było tego efektu, motion plus miałem na wyłączony.
 

SDman

Banned
Witam zakupiłem telewizor Samsung UE55F8000 mam taki problem po odpaleniu filmu z Blu-Ray na dynamicznych scenach obraz tak jakby się przycinał nie nadążał tak samo jest na tunerze satelitarnym na kanałach HD po włączeniu systemu MOTION PLUS na trybie standardowy problem ustępuje ale jest efekt teatru na trybie wyrażny obraz też się zacina proszę o rade czy tak ma być czy może coś jest nie tak z telewizorem mam go dopiero 4 dni, może coś jest z ustawieniami obrazu proszę o podesłanie jakiś ustawień do tego modelu.Wcześniej miałem 55f6640 i nie było tego efektu, motion plus miałem na wyłączony.

Witam,
Sprawdź ustawienia user pierwszy na 2 lub 3 drugi na 9.

Pozdr.
 

tedi111

New member
Witem user czyli własne Motion Plus a czy jak jest wyłączony system motion plus to obraz nie powinien być płynny i brak teatru
 

SDman

Banned
Witem user czyli własne Motion Plus a czy jak jest wyłączony system motion plus to obraz nie powinien być płynny i brak teatru

Witam,
tak jak piszesz na "off" powinno być płynnie, strony z ustawieniami tez podają aby wyłączyć.
Sprawdź podane moje ustawienia wybierz user i wprowadź, daj znać .

Pozdr.
 

tedi111

New member
Witam ustawiłem jak mówiłeś motion plus użytkownik potem na 2 drugi na 9 jest ok obraz nie skacze ani drży ale jest widzialny teatr zmieniłem na 5 jest poprawa. Byłem dzisiaj u brata ma ten sam model tylko 65cali jest tak samo gdy motion plus jest wyłączony drży obraz na szybkich scenach mósi być włączony motion plus.To już sam nie wiem czy ten system musi być włączony cały czas czy jak jest wyłączony to obraz też nie powinien drżeć na szybkich scenach (dwa tv były by uszkodzone???)
 

tedi111

New member
Witam mam jeszcze jeden problem po ustawieniu motion plus obraz nie skacze nie drży ale na kanałach HD co jakiś czas delikatnie obraz sie zatrzymuję jest to mało zauważalne ale jest i to przeszkadza proszę o radę co z tym zrobić.
 

SDman

Banned
Witam mam jeszcze jeden problem po ustawieniu motion plus obraz nie skacze nie drży ale na kanałach HD co jakiś czas delikatnie obraz sie zatrzymuję jest to mało zauważalne ale jest i to przeszkadza proszę o radę co z tym zrobić.

Witam,
a bardziej precyzyjnie ?
Z jakiego źródła (programy TV, Hdmi, Usb) ?
Jaki rodzaj obrazu (film - szybkie sceny, sport) ?

Pozdr.
 

SDman

Banned
Witam jest to dekoder satelitarny po HDMI ferguson hf8900hd z kartą Cyfra+ na różnych scenach nie ma reguły

Potwierdź czy to się dzieje również USB, DVD, Blu czy co tam jeszcze masz.
Posprawdzaj ustawienia dekodera -co tam można pogrzebać z obrazem.
Oczywiście zmiana kabla HDMI również -polecam (na próbę)

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

tedi111

New member
Witam posprawdzałem występuje to na wszystkich żródłach najbardziej na obrazie HD gdy wyłączę system motion plus wszystko jest ok ale obraz na szybkich scenach nie nadążą drży
 
Do góry