UE55F7000 vs UE55F8000

toldi2123

New member
Padł wybór jednak 55 cali i na model F7000 patrząc w sklepie nie jest wielka różnica w cenie 6800 zł F7000 i 7200 F8000 telewizor będzie na kilka lat ,nie jest również tani więc chciał bym się dowiedzieć czegoś więcej i waszych opini
 

prezy

New member
Bez reklam
O co konkretnie pytasz?
Jak się domyślam chodzi ci po głowie czy warto dopłacać do f8000, ale to tylko mój domysł.
 

toldi2123

New member
Tak chodzi mi o to czy jest sens dopłacać,oglądam przez kino domowe więc głośniki mi nie są potrzebne,w codziennym użytkowaniu będzie różnica w użytkowaniu TV?Tzn w obrazie,F7000 ma CMR800 a F8000 CMR1000 no i zawsze jest to seria wyżej niby,jak mówie TV pewnie będę miał pare lat,teraz mam D6500 i chcę go dać do sypilani gdyż ma tylko 40 cali
 

SDman

Banned
Padł wybór jednak 55 cali i na model F7000 patrząc w sklepie nie jest wielka różnica w cenie 6800 zł F7000 i 7200 F8000 telewizor będzie na kilka lat ,nie jest również tani więc chciał bym się dowiedzieć czegoś więcej i waszych opini

Witam,
przy tak małej różnicy warto dopłacić.

Pozdr.
 

toldi2123

New member
W sumie jeśli różnicy w obrazie nie będzie to moim zdaniem nie warto dopłacać chyba,tym bardziej że wizualnie one się tylko podstawką i logiem różnią
 

SDman

Banned
A Matryca jest ta sama?

Witam,
nie bardzo rozumiem po co pytasz jak parę postów wyżej napisałeś, że nie warto dopłacać bo nie ma
różnic w obrazie?
Różnice są - dyskretne ale są, wytrawne oko i przyrządy pewnie je wskażą.
Matryce są te same (200hz) .
Za sam design płacimy w przypadku F8500 i F8000 i to słono, w środku różnic nie ma.

Pozdr.
 

prezy

New member
Bez reklam
A Matryca jest ta sama?

Tak matryca jest Sama 200 Hz.
1000 Hz robi różnicę z 800 Hz. Na forum są filmiki że "podkręcanie" matrycy nie jest tylko takim marketingowym bublem. Wytrawne oko z pewnością to zauważy.
Czy warto dopłacać? No własnie często są promocje i F8000 jest w cenie F7000 (no może róźnica 100 zł) i wtedy warto na 100% brać F8000.
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie ma różnicy, (dla mnie!!!!)

ze szczególnym zwróceniem uwagi na
Micro Dimming vs Micro Dimming ultimate
CMR 800vs1000 Hz
Cinema Black

Porównuje oczywiście te same wielkości TV (pisze o sofcie chyba 1106), wiadomo że porównując Cinema Black mogłem trafić na większy clouding w F8 przez co nie zauważyłem tego ale w ślepym teście nie bylibyście w stanie odróżnić F7 od F8 tak samo ustawionych
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Nie ma różnicy, (dla mnie!!!!)

ze szczególnym zwróceniem uwagi na
Micro Dimming vs Micro Dimming ultimate
CMR 800vs1000 Hz
Cinema Black
Porównuje oczywiście te same wielkości TV (pisze o sofcie chyba 1106), wiadomo że porównując Cinema Black mogłem trafić na większy clouding w F8 przez co nie zauważyłem tego ale w ślepym teście nie bylibyście w stanie odróżnić F7 od F8 tak samo ustawionych

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie wszystko jasne. Thx tdx.
 

toldi2123

New member
Dzięki za odpowiedzi kupiony F7000 różnica w cenie do F8000 była 800zł,więc sporo,jeszcze mam proźbę macie jakieś najlepsze ustawienia obrazu?
 

toldi2123

New member
Mam takie pytanie po wejściu w smart mam podświetlone tylko ipla i social TV nie mogę w nic innego wejść reszta ikonek nie jest podświetlona o co chodzi?Przy próbie wejścia np.na iple zostaje czarny ekran i nic się nie dzieje.....
 

SDman

Banned
Mam takie pytanie po wejściu w smart mam podświetlone tylko ipla i social TV nie mogę w nic innego wejść reszta ikonek nie jest podświetlona o co chodzi?Przy próbie wejścia np.na iple zostaje czarny ekran i nic się nie dzieje.....

Witam,
zaktualizuj soft do najnowszego, najlepiej zarejestruj się na samsung apps.
Samsung Smart Hub

To było gdzieś bezVacie ? Czy na fakturkę -tylko roczna gwarancja.

Pozdr,
 
Do góry