UE55F6770 czy Sony 55w805A - Jutrzejszy zakup

kozlos

Member
Tak, czytam. Wiem, że są to matryce 200hz, ale technolegie (czy jak to sie tam profesjonalnie zwie) pobijaja je w jednym do 1000 w drugim do 800.

Wybaczcie ale opieram sie na tym co wyczytam, uslysze itp


7500zł to dla mnie już dość znaczna kwota, dlatego chciałbym wydać ją jak najlepiej, z tego właśnie powodu tak Was męczę o objęcie stanowiska co wybrać... albo inaczej, co Wy byście wybrali (jako osoby potencjalnie znające się na temacie)
 

tdx

New member
Bez reklam
Może warto samemu zobaczyć TV i ocenić przez zakupem.
Wbrew pozorom o nie jest takie trudne.

Jeśli zależy Ci na szeroko rozumianym obrazie wybrał bym SONY
Natomiast patrząc za całokształt spokojnie SAMSUNG

Wszystko to kwestia potrzeb.

Jeśli chcesz ekranu bierz SONY
Jeśli chcesz multimedia z obrazem bierz SAMSUNGA

Były już setki wątków na ten temat
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Naprawdę w saturnie takie dziecinne zachowanie osób w hali?
Sam kiedyś dostałem na pendrive dawke materiałów robionych pod hx850 - jako jedyny telewizor na rynku na tym nie smużył - wszystko inne latało we wszystkie strony, a testowałem to na samsungach es8000, panasonicach vt50, toshibie zl1 czy sharpie le830 - czyli telewizorach w ktorych plynnosc byla jak najbardziej na wysokim poziomie. Spodziewam sie ze teraz materialy sa robione w podobny sposob, tak zeby z definicji zle prezentowaly konkurencje.

Na forum znajdziesz troche materialow, polecam tez
2D High Definition Trailers (HD) - Demo World

Glownie materialy Pioneera i JVC - sa najbardziej neutralne i obiektywne.
Jesli Cie interesuja jakies cyferki, to ja bym ocenial tak
Obraz
Sony - 9
Samsung - 8.5
Multimedia - Sony 6
Samsung - 8
 

kozlos

Member
No niestety, ale właśnie tak zachował się przedstawiciel Samsunga, bardzo dziecinnie.

Samsung przemawia do mnie za hmm dobry (bardzo dobry) całokształt i design, jednak niepokoi mnie trochę ta czerń, zwłaszcza, że uwielbiam oglądać TV przy całkowitym zaciemnieniu.

Za Sony (wg. mojej oceny) przemawia jakość obrazu (przy sklepowych ustawieniach, porównując do F8000), 4 pary okularów 3D no i ta czerń oraz zminimalizowany efekt cloudingu (to wyczytalem, bo niestety w markecie nie było warunków do sprawdzenia)

Cena obu TV jest taka sama, więc decyzja jest jeszcze cięższa. Zwyczajnie wybrałbym produkt tańszy, bo jestem przekonany, że w obu przypadkach użytkownik taki jak ja będzie mocno zadowolony.

Co do w905a troszkę przerażają mnie ( opisów, recenzji i testów) kąty widzenia. Czy nie będzie to problem przy oglądaniu z kanapy z odległości ok 2,5-3m od TV w 2-3 osoby

Jak wspomniałem na początku, obecnie mam jakiś wysłużony LG (ok 7 lat, 42cale) chciałbym dokonać najlepszego z możliwych zakupów w podanym budżecie, aby służył przez min. kolejne 5 lat.

Troszkę też obawiam się współpracy Sony z dyskami zewnętrznymi, czytaniem Divx etc, choć z drugiej strony może warto postawić właśnie na soniaka i dokupić BD (można prosić o podanie modelu tego samsunga, który jest tu głównie polecany).

Priorytetem, co podkreślam, jest dla mnie jakość obrazu. Jednak nie chciałbym być zadowolony tylko ja siedząc idealnie na wprost ekranu. Chciałbym aby nacieszyć się mogli inni użytkownicy tego tv wspólnie z niego korzystając.


Czy (i ewentualnie który gorzej) bardzo ciężko (i w ogóle możliwe) jest dokonać samodzielnie kalibarcji TV? Dodam, że kompletnie nie wiedziałem, że coś takiego należy zrobić. Raczej hmm średnio uśmiecha mi się wydawanie kolejnych 3-5 stówek na kalibracje, więc zakładając, że TV będzie działał na "swych" profilach z możliwymi ewentualnymi małymi zmianami, to który wypada lepiej?

P.S. : jak wspomniałem, oglądałem oba TV na żywo. Oba podobały mi się bardzo (jakość). Następnie posłuchałem o czerni, kątach widzenia, płynności, multimedialności i się zgubiłem. Człowiek wydaje 7500zł (dla mnie to kawał kasy jak na TV) i tka naprawdę nie może mieć wszystkiego, idealnego rozwiąznia... a może jednak może i tylko po prostu im więcej czytam tym bardziej się w tym zatracam :)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
kiki, między f8000 a w905a wybrałbyś Samsunga?

Czy możesz powiedzieć jak najprościej DLACZEGO? :)

Chcieliśmy odpalić to samo na samsungu dla porównania i... (uwaga, to nie jest żart) Przedstawiciel Samsunga zabrał pilota i UCIEKŁ! tak, uciekł. Nie pozwolił na odtworzenie materiałów testowych. Odpaliliśmy tylko planszę "z kontrastem". W moim odczuciu DUŻA PRZEWAGA SONY, ale czy będzie to widoczne przy domowym użytkowaniu?

Miałem dziś zakupić TV, jednak wstrzymałem się, zwiększyłem budżet i wybieram między tymi dwoma.

Samsung bardziej mi się podoba (wizualnie). Dziwi mnie to, że w w905 jest matryca wyciągnięta ze średniaków Samsunga, a podobno ma lepszy obraz...

Bardzo ciężka decyzja, dlatego proszę Was o pomoc, ludzi którzy mieli styczność z dwoma modelami i sami mogli wyciągnąć własne wnioski nie opierając się na testach innych

Witam,
odpowiem Ci za @kiki bo Samsung jest porównywalnym TV do Sony z lepszym dźwiękiem
i Smartem bijącym na głowę tego w Sony.
Co do jakości obrazu również wygra Samsung przy założeniu, ze użyjemy tych samych
lub nawet lekko mniejszych pieniążków.
OTÓŻ - Samsunga można skalibrować profesjonalnie i w tym momencie Sony bez szans.

Co do plansz i Panów promotorów jak bym ja był przedstawicielem Samsunga to uwierz,
że uciekł by Pan od Sony, nie raz już udowodniłem, że po 5 min. Samsung gra tak samo ich
plansze testowe jak ich TV.

P.S. : jak wspomniałem, oglądałem oba TV na żywo. Oba podobały mi się bardzo (jakość). Następnie posłuchałem o czerni, kątach widzenia, płynności, multimedialności i się zgubiłem. Człowiek wydaje 7500zł (dla mnie to kawał kasy jak na TV) i tka naprawdę nie może mieć wszystkiego, idealnego rozwiąznia... a może jednak może i tylko po prostu im więcej czytam tym bardziej się w tym zatracam :)

Chciałbyś mieć radio internetowe z dużą ilością polskich stacji radiowych ?
To będziesz miał jak kupisz Samsunga to mega przyjemny dodatek !!

Samsung daje baardzo wiele zwyczajnie wygrywa z Sony, ale jeśli dopłacisz za sam TV
dopłacisz za profesjonalną kalibracje SONY i dokupisz Blu Samsunga BD-F6500 bedziesz mieć
to samo może z micro różnicami co daje TV Samsunga ale ok. 1000 zł różnicy przeznaczyłbym
na soundbar lub inne WALENTYNKOWE prezenty :)

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

kozlos

Member
Moze jestem pierdola, ale strasznie ciezko przychodzi mi podjecie decyzji.

A co z (w obu tv) czernia, katami widzenia i cloudingiem. Podobno we wszystkich tych trzech aspektach lepiej wypada Sony. Potwierdzisz to?
 

SDman

Banned
Moze jestem pierdola, ale strasznie ciezko przychodzi mi podjecie decyzji.

A co z (w obu tv) czernia, katami widzenia i cloudingiem. Podobno we wszystkich tych trzech aspektach lepiej wypada Sony. Potwierdzisz to?

Ale to wróżysz z fusów czy jak ? Gdzie na testach tak wypada, na żywo również jest porównywalnie
Jak chcesz wyłapać ewentualną różnicę niecałe 100:1 przy prawie 3000:1 ?
Kup u @kiki skalibrowanego Sama i po kłopocie -popadniesz w zachwyt !

Pozdr.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
SDman akurat Soniacz wykalibrowany odpowiednio świeci jak żaden inny telewizor - bliżej mu(niż jakiemukolwiek innemu ledowi) już do oleda pod względem nasycenia. Samsunga nawet jak profesjonalnie wykalibrujesz, to i tak nie osiągnie tego samego poziomu, bo gradacja czerni na samsungach niestety jest przeciętna.
A co do głośników - grają podobnie, pomimo 2x większej "mocy" u samsunga, chwyt marketingowy, jak kina sonego 1000W za 699zł :D
 

desertman

New member
Naprawdę w saturnie takie dziecinne zachowanie osób w hali?

Cóż, zajrzałem do jednego z Saturnów, w celu obejrzenia Sony W805, sprzedawca najpierw próbował podłączyć dysk USB do HDMI, a później to już tylko gorzej, nie udało mu się zmienić źródła, pilota oczywiście nie udostępnił. Stwierdził, że coś nie tak musi być z dyskiem, podłączył go do Samsunga, tam znalazł dysk, ale wszedł w jakiś tryb do odtwarzania muzyki, której na dysku nie było, więc wyskakiwał napis "nieobsługiwany format plików".
Końcowe stwierdzenie mnie rozwaliło, bo napomknął, że najprawdopodobniej TV Sony odtwarzają tylko materiały zapisane na dyskach lub pendrivie Sony.
Poprosił, żebym przyszedł następnego dnia, to znajdzie pena od Sony i mi pokaże.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skup sie na obrazie, a nie na duperalach. W głowie sie nie mieści, ze ludzie dzisiaj patrzą na to co tv czyta, a nie skupiają sie na najważniejszym.
Do multimedi wystarczy dokupić zewnętrzny player i po sprawie.
Matrycy nie zmienisz.
 

kozlos

Member
Panowie dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem i olbrzymią pomoc.

Tak więc dokonałem dziś zakupu i wybór padł na... w905a (55cali).

to może troszkę offtop, ale jaki odtwarzacz BD polecacie do tego TV? Czy samsung f6500 będzie w zupełności wystarczający?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
f6500 jest jak najbardziej ok. Jeśli chcesz lepszego skalowania i mniej szumów - Yamaha BD-S473.
 

SDman

Banned
f6500 jest jak najbardziej ok. Jeśli chcesz lepszego skalowania i mniej szumów - Yamaha BD-S473.
Witam,

Podjechałem do kolegi z BD-F6500 na testy vs Onkyo BD-SP 809, duży i nieporęczny.
Na kilku płytach BD nie dostrzegliśmy różnic w obrazie! Skalowanie DVD (film Dune z 2000r. ) nie do wychwycenia różnice. Ten film to uczta dla oka bynajmniej na PDP.
Dodam tylko, że Onkyo to 1700zł. vs 450zł. Samsung.
Cała reszta na korzyść Samsunga - ZAMIENIĆ chcieli się od razu bez chwili namysłu bo żona jak i sam kumpel 90% oglądają z netu kiedy chcą i co chcą (brak czasu) TVN Player, Ipla itd.
Testy na 50VT60

Wspomniana Yamaha wygrywa jedynie rasowym wyglądem, podwójnym USB i ceną oczywiście.

Pozdr.
 

kozlos

Member
Ponownie dziękuję za rady.

Tak więc kupie BD Samsunga. Troszkę przekroczyłem budżet na TV więc tu chciałbym minimalizować koszty zachowując jednocześnie jakość sprzętu.

Niby mam PS4, jednak konsola "niech będzie" tylko do gier, a zewnętrzny player (taki jak samsung za taką cenę) na pewno się przyda.

P.S.

Czy znajdę gdzieś jakiś schemat/ściągę jak skalibrować w905a?
A może jakiś namiar na profesjonalną kalibracje w Warszawie? O ile warto i nie jest to majątek
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
Skup sie na obrazie, a nie na duperalach. W głowie sie nie mieści, ze ludzie dzisiaj patrzą na to co tv czyta, a nie skupiają sie na najważniejszym.
Do multimedi wystarczy dokupić zewnętrzny player i po sprawie.
Matrycy nie zmienisz.

sluszna racja , dla mnie wazny jest przede wszystkim jakosc obrazu bo to w koncu o telewizor chodzi, a potem ewentualnie dopiero reszta:smile:
 

djyankee

New member
Możesz zdradzić za ile i gdzie kupiłeś tego w905?
W sony center jest teraz za 7290zl w promocji eko, czy tam go może zakupiłes? Jeśli tak to prosiłbym o szczegóły, czyli czy można coś jeszcze urwać z tej ceny? Ewentualnie czy dorzucili jakiś grstis?

Mi na razie proponowali dodatkowy rok gwarancji, ale jeszcze się nie zdecydowałem i nie wiem czy jest szansa na coś więcej...?
 

Bebol

New member
Możesz zdradzić za ile i gdzie kupiłeś tego w905?
W sony center jest teraz za 7290zl w promocji eko, czy tam go może zakupiłes? Jeśli tak to prosiłbym o szczegóły, czyli czy można coś jeszcze urwać z tej ceny? Ewentualnie czy dorzucili jakiś grstis?

Mi na razie proponowali dodatkowy rok gwarancji, ale jeszcze się nie zdecydowałem i nie wiem czy jest szansa na coś więcej...?

Nie wiem czy to dobra opcja, ale ja na necie widziałem 55w905 za7600zł z 5 letnią gwarancją Sony.
 

kozlos

Member
Żadna tajemnica, jednak ja zapłaciłem standardową cenę bez żadnych gratisów, mianowicie:

7490zł w Media Markt. Dzwoniłem do SC w WWA z pytaniem o cenę i ewentualne rabaty/gratisy i kolorowo nie było. Cena jeśli dobrze pamiętam do 73xx (nie pamiętam końcówki) i żadnego dodatku, żadnej dłuższej gwarancji czy innych gratisów.

Płaciłem gotówką więc mogłem poszukać taniej gdzieś na necie, jednak z pewnych względów wolałem zakupić w konkretnym salonie/sklepie MM (mnogość znajomych na różnych stanowiskach zatrudnionych = łatwość przy ewentualnych zwrotach/wymianach/problemach, a przede wszystkim szyba i "szczera" obsługa).
 

kozlos

Member
A czy znajdę tu gdzieś na forum jakieś optymalne ustawienia (nastawy) do tego telewizorka?

Jeśli tak to poproszę o link.
 
Do góry