UE55F6770 czy Sony 55w805A - Jutrzejszy zakup

kozlos

Member
Witam

Otóż to mój drugi temat dziś. Poprzedni można usunąć, gdyż zawęziłem wybór do tych dwóch modeli (w poprzednim niestety nie doczekałem się odpowiedzi)

Bardzo prosiłbym o porównanie, polecenie która z tych dwóch propozycji będzie lepsza dla "domowego" użytkownika.

P.S: Czy można prosić o polecenie plansz/materiałów testowych? Na co zwrócić uwagę?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli nie musisz kupować teraz to zaczekaj 2 miesiące. Na stornie SONY pojawiły się nowe modele i najnowszy SONY 55W955 na 2014 rok startuje od 7500 zł netto w przedsprzedaży. Za kilka miesięcy będzie za 6 000 lub poniżej na 100%. To najwyższy model FULL HD zastępujący 55W905

POzdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
To ma zaczekać 2miesiące, czy kolejne kilka? Albo może i cały rok, bo za rok w lutym będzie najtaniej. Ale czekaj - wtedy będą wychodzić serie 2015, to lepiej tamte...
Z tych dwóch ja bym racze wziął Sony.
 

kozlos

Member
Poczekać góra 1,2 mies mógłbym, ale właśnie obawiam się, że te oczekiwanie mogłoby dość znacznie się wydłużyć.

Przede wszystkim zależy mi na jakości obrazu. (UPC, PS4, czasem film 3d)

Zastanawiam się jeszcze troszkę nad
Philips 55PFL7008K




ale nie wiem czy to "dobry jakościowe (obraz)" tv i hmm przyciąga mnie ten ambilight (czy jak to zwał)
 

SLAV7

New member
Bez reklam
W tym czasie powinny pojawić się w sklepach nowe SONY. Zadzwoń na infolinie i się dowiedz.

Model 47PFL7008 jest dobry ale SONY znacznie lepszy.
 

kozlos

Member
WItam


Czy naprawde w805a tak slabo wypada wzgledem w905a?

Jakie sa wasze przypuszczenia, o ile cena w905a i w805a (pytanie do osob, ktore sie znaja, ktore obserwuja rynek od dluzszego czasu i moga wysunac takie wnioski)
moze spasc w najblizszych 2-3miesiacach?

Czy rzeczywiscie warto wydawac na TV 8tys zł żeby powiesić na ścanie i korzystac srednio ok 3h dziennie? Czy domowy uzytkownik odczuje jakiekolwiek roznice? Chce po prostu cieszyc sie jakoscia obrazu w filmach i przy grze na ps4

Z innej strony wydajac 8k na TV nie lepiej poczekac i zaczac rozawzac zakup TV 4k?
 

kozlos

Member
Panowie albo w905a albo Samsung 8000 (jakie sa zasadnicze roznice miedzy seria 8 a 7 (7000)? Czy sa 7mki z czarna ramka?

Glownie tv ogladane wieczorami/nocami
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Te modele które wymieniłeś wszystkie są extra.
Teraz zależy w szczegółach co mają realizować ?
Jak widać wszyscy będą jedynie strzelać i to w ciemno.
Chyba że podasz dokładnie jakie masz potrzeby i warunki ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...przygotuj-odpowiedzi-na-ponizsze-pytania.html
Odpowiedz proszę na pytania.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/107643-sony-kdl55w805a-lg-55la690s-a-moze-cos-innego.html

Tutaj już podawał, wystarczyło spojrzeć :p
 

kozlos

Member
Wkleje jeszcze raz:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?***
Ciężko mi określić, jest dość przestronne ( wiem to żadna odpowiedź)

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2,5-3metry

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
Głównie 2,3 osoby

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Zazwyczaj na wprost. Bokiem tylko przy imprezach, spotkaniach, meczach.

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Będzie wisiał na ścianie

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Okna na stronę południową. TV na ścianie prostopadłej do okien w odległości ok 50cm.***
(Dobre zaciemnienie)

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Jakiś stary LG LCD (7-8lat)

8.Co chcemy aby***telewizor***posiadał ?
Chyba nie potrafię odpowiedzieć na te pytanie.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Kablówka UPC - jeśli o to chodzi

10.Jakie urządzenia ?
Amplituner, PS4, dekoder UPC, DVD etc

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
3-4h

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Bez znaczenia

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Sportowe, przyrodcznie, filmowe

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Jako dodatek może być, lecz do internetu mam komputer

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile %***dziennie?
Tak, konsola PS4, 25-40% całkowitego czasu użytkownia TV

16.Preferencje co do marki ?
Brak.

17.Preferencje co do wielkości ?
55 cali

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Przepłacanie za niewidoczne różnice (niewidoczne przez zwykłego-domowego użytkownika)

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
Chciałbym zmieścić się w budżecie 5300zł (+/- 10%)

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Może mieć. Jakiś film raz na jakiś czas fajnie obejrzeć. Nie wiem które/jakie


Panowie przede wszystkim jakosc obrazu. Pozniej 3d, nastepnie smart i inne bajery.

Dziekuje Wam bardzo za chec pomocy.

Budzet wzrosl do 7500zl, jednak z zalozeniem aby wydac jak najmniej, zachowukac najlepszy stosunek jakosci do ceny
 
Ostatnia edycja:

kozlos

Member
kiki, między f8000 a w905a wybrałbyś Samsunga?

Czy możesz powiedzieć jak najprościej DLACZEGO? :)

Oglądałem dziś oba. Kilka różnych materiałów. Początkowo bardziej wpadł mi w oko (jakość obrazu w moim odczuciu) Samsung. Jednak "pan od sony" uruchomił planszę, materiały i inne, które działały na korzyść w905a

Chcieliśmy odpalić to samo na samsungu dla porównania i... (uwaga, to nie jest żart) Przedstawiciel Samsunga zabrał pilota i UCIEKŁ! tak, uciekł. Nie pozwolił na odtworzenie materiałów testowych. Odpaliliśmy tylko planszę "z kontrastem". W moim odczuciu DUŻA PRZEWAGA SONY, ale czy będzie to widoczne przy domowym użytkowaniu?

Miałem dziś zakupić TV, jednak wstrzymałem się, zwiększyłem budżet i wybieram między tymi dwoma.

Samsung bardziej mi się podoba (wizualnie). Dziwi mnie to, że w w905 jest matryca wyciągnięta ze średniaków Samsunga, a podobno ma lepszy obraz...

Bardzo ciężka decyzja, dlatego proszę Was o pomoc, ludzi którzy mieli styczność z dwoma modelami i sami mogli wyciągnąć własne wnioski nie opierając się na testach innych
 

Karpaj

New member
Bez reklam
kiki, między f8000 a w905a wybrałbyś Samsunga?

Czy możesz powiedzieć jak najprościej DLACZEGO? :)

Oglądałem dziś oba. Kilka różnych materiałów. Początkowo bardziej wpadł mi w oko (jakość obrazu w moim odczuciu) Samsung. Jednak "pan od sony" uruchomił planszę, materiały i inne, które działały na korzyść w905a

Chcieliśmy odpalić to samo na samsungu dla porównania i... (uwaga, to nie jest żart) Przedstawiciel Samsunga zabrał pilota i UCIEKŁ! tak, uciekł. Nie pozwolił na odtworzenie materiałów testowych. Odpaliliśmy tylko planszę "z kontrastem". W moim odczuciu DUŻA PRZEWAGA SONY, ale czy będzie to widoczne przy domowym użytkowaniu?

Miałem dziś zakupić TV, jednak wstrzymałem się, zwiększyłem budżet i wybieram między tymi dwoma.

Samsung bardziej mi się podoba (wizualnie). Dziwi mnie to, że w w905 jest matryca wyciągnięta ze średniaków Samsunga, a podobno ma lepszy obraz...

Bardzo ciężka decyzja, dlatego proszę Was o pomoc, ludzi którzy mieli styczność z dwoma modelami i sami mogli wyciągnąć własne wnioski nie opierając się na testach innych

Przepraszam, ale gdzie Ty to kupowałeś? Pytam w 100% serio...

Matryca na W905 jest z najwyższej półki Samsungów, z 200hz odświeżaniem natywnym.
Ja w sumie nie wiem co bym wziął. Sony mi się osobiście bardziej podoba, jako że coś tam kalibrować potrafię to z soniacza wydobył bym ponadstandardową paletę barw (ale za zielonym i tak bym tęsknił :( ). Jeśli chodzi o skalowanie czy wygładzanie krawędzi - tutaj też soniacz góruje. Co do ruchu - upłynniacze na obydwóch są bardzo dobre, ale na Soniaczu jest mniej teatru.
Stąd samsung tak naprawdę góruje tylko pod względem wszelakopojętej multimedialności i oprogramowania + evolution kit.
 

tdx

New member
Bez reklam
Plansza to ostatnia deska ratunku :D faktycznie niekonfigurowany samsung sobie z tym nie radzi ale wystarczy 3 minuty...

No i musisz pamiętać że matryca w W905 to matryca samsunga (nie zawsze ale najczęściej)
 

kozlos

Member
Oglądałem i rozmawiałem (jeszcze nie kupiłem:)) w Saturnie w Blue City w Warszawie. Bardzo nieprofesjonalne podejście przedstawiciela Samsunga. Dodam więcej, ja wiem tyle ile wyczytałem, czyli prawie nic. Zadając pytanie Panu "od Samsunga" odnośnie konkretnych kwestii, dostawałem jakby wymiające odpowiedzi. Następnie "pan od Sony", ucieczka Pana od samsunga i tyle dobrego. Uznałem więc, że gość musiał mieć świadomość, że Sony wypada lepiej, bądź bał się... sam nie wiem czego, jednak oczekiwałem, że pewnie stanie obok i będzie wysuwał argumenty na korzyść F8000.


Więc podkreślam jeszcze raz:) Najważniejsza dla mnie jest jakość obrazu (upc dekoder, ps4) przede wszystkim płynność (mecze, mecze i jeszcze raz mecze plus inny sport). TV z reguły oglądane w całkowitej ciemności.

Później jest 3D, na samym końcu Smart. (jedyne co podoba mi się w Samsungu to kamerka - skype).

Ceny są niemal identyczne, dostępność także, dlatego tak ciężko mi się zdecydować i proszę Was o pomoc.

P.S. co to jest ten teatr?

Samsung ma niby 1000hz, Sony 800 czy to działa na niekorzyść w905a w przypadku meczy pilki noznej?

P.S. Jak mi się zachce dobrego smarta to jesdt przeciez BD polecany przez wiekszosc tutatj, jaki samsung tylko nie pamietam modelu (mozna prosic o przypomnienie)
 

tdx

New member
Bez reklam
czytasz to co piszemy?

Oba TV to 200Hz

Płyność na obu modelach jesteś w stanie wysterować w kosmos tylko pytanie czy obraz "płynny" będzie Ci odpowiadał patrz TEATR :D
 
Do góry