ue55es6800 czy ps51E8000

fifa75

New member
Zamierzam wymienić tv, do tej pory wisi Sony Bravia KLD-40W4710.
Zastanawiam się nad dwoma w/w modelami Samsunga:
UE55es6800
PS51e8000
Nie miałem do czynienia do tej pory z plazmą. Względy poboru mocy raczej nie brane pod uwagę

Ponadto sytuacja wygląda tak :

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Spory salon 4m na 5 m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 - 3,8
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okna na wschód, tv będzie wisiał na ścinie naprzeciwko okna, spuszczana jest codziennie roleta zewnętrzna
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony Bravia KLD-40W4710
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? WIFI, Smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? N-ka, głównie oglądane kanały HD
10.Jakie urządzenia ? Kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam porównania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy, koncerty
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli już to dostępne na TV ale rzadko , Xbox będzie podłączony do starego TV
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? minimum 51
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakoś obrazu, smugi, słaba czerń, clouding
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, najszybciej po godz. 17 w tygodniu, na weekend różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D aktywne.

Proszę o poradę co wybrać.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Bylem dzis w MM aby zobaczyc w akcji model e6500. Niestety tego nie mieli, ale był e8000. I....... czar prysl. Stał między ledami Sony i Sharpa. Obraz ciemny jak diabli, fakt kolory prócz białego były ok. Biały to brudny bialy.
Duzo wieksze wrażenie zrobily na mnie ledy.
Cholera a juz myślałem ze będę mial plazme.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo źle zrobiłeś. Na sklepie zawsze będziesz miał podobne wrażenie z uwagi na inne światło. W domu jest zupełnie inaczej.
Co do wybory telewizora poszedłbym zdecydowanie w kierunku Philipsa 55PFL 6007 . Skończyłem test właśnie się wpisuje -to jest super bajkowy telewizor.
 

kini0

New member
Bez reklam
Bo źle zrobiłeś. Na sklepie zawsze będziesz miał podobne wrażenie z uwagi na inne światło. W domu jest zupełnie inaczej.
Co do wybory telewizora poszedłbym zdecydowanie w kierunku Philipsa 55PFL 6007 . Skończyłem test właśnie się wpisuje -to jest super bajkowy telewizor.
Pasywne 3D?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz zupełnie inne świtało. W większości sklepów ma światło wirujące.(świetlówki) , w domu z pewnością nikt takich nie stosuje.
W domu masz też sygnał dedykowany , to oznacza zupełnie inny bitrate.
Model 6007 ma pasywne 3D.
I jestem w podziwie.
 

przemo73

New member
Bez reklam
A my niezdecydowani nadal czekamy na obiecany kilka miesięcy temu test 55es6800... Może Kiki też byłby pod wrażeniem i nazwałby go bajkowym.
Cóż, chyba się już nie doczekamy, a właśnie takich tematów byłoby mniej.
Dużo osób myśli o 6800 bo jego cena jest już poniżej 6 tysi...
 

Xander

New member
A może dlatego nie robi testu , bo wie że na tle innych wyjdzie popelina :),
choć sam posiadam go w 32 calach nie mogę złego słowa powiedzieć. Ale w porównaniu do Panasonica serii DT , który też mam to ES6800 wypada gorzej.

pozdrawiam
 
Do góry