UE50JU6400 YouTube HD

teeveez

New member
Witam wszystkich,
od dzis jestem posiadaczem Samsunga UE50JU6400, wszystko bajka poza jedna rzeczą....
Mianowicie filmy na Youtube na pewno nie odtwarzaja się w rozdzielczości HD (ani 720p, ani 1080p, nie mówiąc już o 4K)...
Na moje oko jest to jakieś 480p.
To samo ze strumieniowaniem YouTube przez smartfona.
Nigdzie nie można zmienić jakości odtwarzanych filmów...
Czy wie ktoś czym może być to spowodowane/ jak sobie z tym poradzić?
Z góry dzieki!;-)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

mafia35

New member
Bez reklam
Youtube jest w max 720p. W ustawieniach youtube zaznacz funkcje podawania info o odtwarzanym pliku. Od razu bedziesz wiedzial jaka jest rozdzielczość.

Wysłane z mojego SM-G900F
 

teeveez

New member
Po aktualizacji softu na najnowszy- chyba 1412 (1.6GB) aplikacja automatycznie po kilku sekundach zmienia rozdzielczości nagrania na 720p.
Na takim dużym tv szału nie ma...
Przez przegladarke natomiast wszystko ok ;-)
Wole jednak aplikacje.
Zdarza sie tez, ze po obejrzeniu jednego, dwóch nagrań- kolejne nie wczytuje sie.
Na ekranie jest tylko informacja o wczytywaniu...
Może jest to spowodowane dość wolnym łączem okolo 6Mb/s?
Za miesiąc będzie to 50 w technologii światłowodowej wiec mam nadzieje ze problemy znikną.


Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

Pan_S

New member
W aplikacji zawsze będzie max 720p, bez względu na łącze internetu.

Właścicielem aplikacji yt w twoim TV nie jest Samsung.

Właścicielem przeglądarki internetowej w twoim TV jest Samsung.

Prościej już nie można, mam nadzieję że zrozumiesz :)
 

Metrolog

New member
Dlaczego tego nie wie nikt, przynajmniej tak mi się wydaje :) Osobiście tłumaczyłem to sobie tym że Samsung chcąc uniknąć skarg klientów że im się FHD na YT tnie ograniczył rozdzielczość i problem rozwiązany :)
 

teeveez

New member
Ja w przeglądarce moge wybrać spokojnie 4K- ale przy obecnej prędkości łącza za dużo nie zobaczę ;-) liczyłem że chociaż w aplikacji będzie 1080p ...

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

fabrykancik

New member
U mnie w aplikacji bez kłopotu mam 4K (UE55JU6800), ale internet mam 150Mbit. Moja mama ma podobny TV (UE48JU6410) i ten sam plik odtwarza się w aplikacji z jakością "tylko HD", ale internet to 16Mbit i w dodatku 7 metrów przez ścianę od routera wi-fi. Sadzę więc, że jest to jednak kwestia szybkości internetu,a aplikacja youtube odtwarza w jakości odpowiedniej do prędkości internetu.
 

Pan_S

New member
U mnie w aplikacji bez kłopotu mam 4K (UE55JU6800), ale internet mam 150Mbit. Moja mama ma podobny TV (UE48JU6410) i ten sam plik odtwarza się w aplikacji z jakością "tylko HD", ale internet to 16Mbit i w dodatku 7 metrów przez ścianę od routera wi-fi. Sadzę więc, że jest to jednak kwestia szybkości internetu,a aplikacja youtube odtwarza w jakości odpowiedniej do prędkości internetu.

Piszesz takie głupoty ...

W aplikacji max 720p bez różnicy jakie łącze ...
 

Pan_S

New member
Ja w przeglądarce moge wybrać spokojnie 4K- ale przy obecnej prędkości łącza za dużo nie zobaczę ;-) liczyłem że chociaż w aplikacji będzie 1080p ...

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Nie będzie w aplikacji więcej niż 720p.

Na komórkach Samsunga masz tak samo.

Na tabletach Samsunga masz tak samo.

Po prostu Google (właściciel yt) blokuje to na Samsungach.

W przeglądarce, gdzie jej twórcą jest Samsung,

masz 2160p (UHD) bo tam nikt nikogo nie blokuje :)
 

teeveez

New member
No to kiepsko miec tv 4K I oglądać marna rozdzielczości 720p;-) w takim razie pozostaje przeglądarka;-)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 

fabrykancik

New member
Nie będzie w aplikacji więcej niż 720p.

Na komórkach Samsunga masz tak samo.

Na tabletach Samsunga masz tak samo.

Po prostu Google (właściciel yt) blokuje to na Samsungach.

W przeglądarce, gdzie jej twórcą jest Samsung,

masz 2160p (UHD) bo tam nikt nikogo nie blokuje :)

Czy możesz udowodnić swoja tezę! Bo faktycznie w telefonie Samsung maksymalnie mam 720p, ale aplikacja Youtube na UE55JU6800 odtwarza 4K.
 

Pan_S

New member
Dokładnie. Nawet na smartfonie (S5) mam 1080p. I nic na nim nie tnie.

Wysłane z mojego SM-G900F

Możliwe, że na systemie Orsay (m.in 55H7000),

z przeglądarki można maksymalnie 720p z yt.

Masz najnowszy soft? Przeglądarka też najświeższa?


Na S5 piszą 1080p masz na myśli apke yt czy przeglądarkę?
 

fabrykancik

New member
Jesteś pewny, że to aplikacja yt a nie przeglądarka i strona yt?

Jestem pewien, że to aplikacja Youtube pod system Tizen w nowych Samsungach.
Jakość sprawdzałem za pomocą pliku https://www.youtube.com/watch?v=iNJdPyoqt8U&index=2&list=PLK-UfhDg0pzOdftaaoHrFybKEbTki4fRQ

... i tak jak wspomniałem u mnie aplikacja wyświetla jakość 4K, ale internet po kablu 150 Mbit, a u mamy aplikacja wyświetla jakość HD, ale internet 16 Mbit po wi-fi z routera oddalonego 7m od TV i na dodatek przez ścianę. I to widać naocznie z odległości około 1,5 m od telewizora!

Znalazłem jeszcze coś. Rozdzielczość 4k faktycznie jest dostępna w aplikacji YT na smart TV, ale tylko w TV od bieżącego roku (2015). Poczytajcie sobie.
http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1420951967
To chyba kończy całą tą dyskusję. Z telewizorów Samsung tylko najnowsze serie: J i JU odtwarzają 4k z aplikacji (o ile internet nie jest za wolny). A taki warunek spełniają oba telewizory, o których wspomniałem.
 
Ostatnia edycja:

teeveez

New member
Czyli mój UE50JU6400 powinien aplikacji wyświetlić 4K.
Zobaczymy za miesiąc po zmianie Internetu na 50Mb/s w swiatlowodzie.
Możliwe ze apka wyświetla obraz w maksymalnej rozdzielczości na jaka pozwala przepustowość łącza.
Na moim marnym 6Mb jest tylko 720...

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry