UE50HU6900 - opinia i pytanie o CI+

GP-T1000

New member
Witam,

od kilku dni mam właśnie ten telewizor, poprzedni był UE40ES6710. Tak jak się w poprzedni cieszyłem na 3d tak w tym na UHD. 3d obejrzałem może 4 filmy w ciągu 2 lat posiadania telewizora i więcej nie używałem więc uznałem, że czas na UHD tym bardziej, że w cenie 699 euro za 50".
Smart HUB w porównaniu do poprzednika działa rewelacyjnie, przeglądanie zdjęć z pendriva, filmy czy internet, a to pewnie dzięki 4ro rdzeniowemu procesorowi, bo w poprzedniku jego szybkość skutecznie zniechęciła mnie z korzystania z smart HUB.
Tak samo pilot Smart Control super sprawa, nie potrzeba klawiatury ani myszki.
Wygląd też uważam na plus w porównaniu z poprzednikiem.
Póki co telewizor przy dłuższym oglądaniu śmierdzi najprawdopodobniej lutami, które mam nadzieje jak się wygrzeją przestaną śmierdzieć. Tak?
Po całym podnieceniu nad UHD przeglądaniem zdjęć, podłączeniem do komputera (fajna sprawa zagrać w Starcraft'a w 4K) przyszedł czas na filmy. Jak narazie oglądaliśmy 7 dni w Tybecie i Indiana Jonesa wszyto z pendrive, ale od czasu do czasu zauważam że obraz się lekko tnie, jakby delikatnie przeskakiwał co mnie bardzo denerwuje. Na tyle, że jestem w stanie oddać tv.
I teraz pytanie do Was, ekspertów od RTV.
Jak mam ustawić tv żeby tak nie ciął?
Jak ustawie motion+ na płynny to automatycznie kolory mi się ciemniejsze robią co też jest denerwujące.
Do telewizora zamówiłem Samsung HT-FS9209 i jestem ciekaw jak na tym będą odtwarzane filmy. Może będzie lepiej. Przetestuję na gwiezdnych wojnach.
Kolejne moje pytanie. Jak nie UEHU6900 to co? Chciałbym mieć UHD ale nie za więcej niż te 700-800 euro, nie musi być koniecznie 50" najlepiej coś między 46" a 48". Te 200Hz (60 w rzeczywistości) to chyba jednak za mało, musi być przynajmniej te 400Hz jak w poprzedniku. Czy może ustawieniami zniweluję te cięcie się obrazu? Czy może lepiej wrócić do FHD 46-48" o dobrych parametrach w tej cenie?
Następna sprawa to Common Interface. Mam kablówkę z niemieckiego UPC czyli Unitymedia i niestety do mojego pakietu dostałem dekoder Horizon HD Receiver który uważam za badziewie. Włącza się bardzo długo, nie ma polskiego menu, ma dużo gorsze i mniej logiczne funkcje niż TV.
Moje pytanie. Chciabym zamwić dodatkowo z Unitymedia HD Modul na CI+, tylko że na ich stronie w rubryce kompatybilośc podają tylko samsunga 37/40C6700. Ale wydaje mi się że będzie działać na każdym samsungu z CI+ i mogę spokojnie zamówić co mnie uwolni od dekodera zewnętrznego? Czy się mylę?

Dzięki z góry wszystkim za odpowiedzi.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Nic się nie przejmuj "niekompatybilnością" , a raczej brakiem tv na liście. CI+ zadziała jak z większością tv.
 
Do góry