UE48J5600 vs 50LF5800 vs ???

quasimodek

Member
Bez reklam
Witam,


Szukam telewizora z natywną matrycą 100HZ dla rodziców.
3D nie jest potrzebne, TV będzie służył w większości do oglądania sportu i TV satelitarnej z nc+ lub naziemnej.
Póki co wybieram pomiędzy Samsungiem UE48J5600 a LG 50LF5800.
Czy oba te modele mają matryce natywne 100 Hz?
Który z tych dwóch wg Was lepiej się sprawdzi i dlaczego?
A może coś innego w cenie do 2300-2400 PLN?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
W takim przedziale cenowym i rozmiarach trudno będzie moim zdaniem znaleźć coś na 100 Hz matrycy. Dołóż i weź 50W755C
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Dołożenie 1000 PLN, czyli prawie 50% założonego budżetu to nie jest dla mnie rozwiązanie.
Mam rozumieć, że w obu tych TV są matryce 50-60Hz? Sprzedawca w sklepie mówił że są 100Hz ale wiemy jak jest ze sprzedawcami. Powie wszystko byle sprzedać.
Jakieś inne propozycje?
 

jonbravo

New member
Jest tak żeby telewizor miał te 100 Hz a nie oszukana 50~60 Hz podbjiane elektronicznie do 100Hz musi być to TV z 3D . Wtedy ma 100Hz i podbija je do 500Hz w moim przypadku gdy jest tryb 3D włączony . Tak jest w LG . jeśli chcesz praedzwe 100Hz tylko tv z 3D
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Akurat z tym się nie zgodzę. Jest to półprawdą.
Jest wiele telewizorów 100Hz bez obsługi 3D.
Mój LG 42LD650 też ma 100 Hz matrycę a 3D nie posiada. Jakby je jeszcze szło dostać to wiedziałbym co kupić no ale niestety teraz wiele niepotrzebnych fajerwerków ale na kiepskich matrycach...
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Czyli dochodzimy do wyboru pomiędzy 48J6200 a LG 50LF652V w podobnej cenie. W tym wypadku wybór chyba prostszy, jak sądzicie?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moim zdaniem to nie jest takie proste bo LG 50LF652V jest na natywnej matrycy 100 Hz i dla utrudnienia ten sam model na 99% ma montowane dwie różne matryce: 50LF652V LG -IPS 100 Hz, 50LF652V AUO -VA 100 Hz
 

quasimodek

Member
Bez reklam
A w jaki sposób odróżnić jaka matryca w tym samym modelu TV siedzi?
Rozumiem, że w nazwie modelu (tej dłuższej) można to zrobić po którejś literce, prawda?
No i oczywiście która matryca lepsza? IPS czy VA ?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dołożenie 1000 PLN, czyli prawie 50% założonego budżetu to nie jest dla mnie rozwiązanie.
Mam rozumieć, że w obu tych TV są matryce 50-60Hz? Sprzedawca w sklepie mówił że są 100Hz ale wiemy jak jest ze sprzedawcami. Powie wszystko byle sprzedać.
Jakieś inne propozycje?
Nie wiem jak LG, ale nie przypominam sobie aby Samsung kiedykolwiek w serii 5 montował matryce 100Hz
 

quasimodek

Member
Bez reklam
No ja też nie wiem, dlatego pytam tych co wiedzą :)
Może jakieś inne propozycje TV w rozmiarze 48-50" w podobnej cenie z matrycami 100Hz?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Akurat z tym się nie zgodzę. Jest to półprawdą.
Jest wiele telewizorów 100Hz bez obsługi 3D.
Mój LG 42LD650 też ma 100 Hz matrycę a 3D nie posiada. Jakby je jeszcze szło dostać to wiedziałbym co kupić no ale niestety teraz wiele niepotrzebnych fajerwerków ale na kiepskich matrycach...

Tak tylko, że ten tv jest z roku 2014, a wtedy wyglądało to trochę inaczej. Jedyne tv mające 100 Hz a nie posiadają 3D to sony W755C oraz Samsung J6200 jeżeli chodzi o płaskie tv. Szukaj ew 50LF652 z Lg, on miał 3D i 100 Hz.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Seria H6400 Samsunga odpada ze względu na problemy z kurzeniem się matryc od wewnątrz.
Temat szeroko opisany na tym i nie tylko forum.
Chyba skończy się faktycznie modelem 50LF652V - wychodzi najrozsądniej cenowo w stosunku do możliwości jakie oferuje.
 
Do góry