ue46f6770, 47et60e, 47kdl-w805

tdx

New member
Bez reklam
mam 40F6650 z microdimmingiem i przy trybie standardowy i naturalny czerń się ściemnia razem z obrazem. Po wyłączeniu tej funkcji wszystko chodzi jak należy .

To tak jak bym słuchał zarzutów kogoś kto rozpakował TV i na standardowych ustawieniach pograł przez 5 min...
 

adampuchal

New member
W sklepie SolPol Sony dostępny w cenie 3890 z 5 letnią gwarancją sony. Szkopuł w tym, że nie można otworzyć i sprawdzić TV. Nie ma zwrotów i podmiany po zabraniu do domu :/ Ale może warto zaryzykować?
 

tdx

New member
Bez reklam
To nie jest zły TV spokojnie możesz go łykać :D

Żebyś miał porównanie musisz mieć wszystkie obok siebie przy tym samym sygnale i każdy już ustawiony wstępnie...
 

tdx

New member
Bez reklam
W8 i ET60 ma potencjalnie mniejszy cloudning bo ma mniejszy kontrast i lepsze kąty (IPS) samsung jest na (S-PVA) gorsze kąty ale wyższy kontrast i czerń
 

pasek

New member
Witam tdx może Ty mi pomożesz. Chodzi mi o typ matrycy jaką posiada mój sony ex720p. Miałem wymienioną na gwarancji, oryginalnie miałem panel firmy AUO i był potężny banding także nie dało sie ogladać meczow piłki nożnej. Wyczytałem z naklejki taki napis Material Data-LJ96-05599A. Czy to jest oznaczenie typu panelu?
 

Traper44

New member
Wyszedłem właśnie z sony center. 9 złotych drożej niż w rtv. Gwarancja 2 lata, 5 lat 350 zł.
Tyle że sony + 5 lat to prawie tysiąc więcej od samsunga. Już sama różnica 600 złotych to dość dużo za prawie to samo :/

Sprawdziłem na stronie Sony Store ..... i promocja na 5-letnią gwarancję chyba została zakończona z nowym rokiem. Ale takich akcji (okazji) mają kilka w roku. Tak więc jak możesz czekać to sprawdzaj na ich stronie czy jest taka promocja.
W grudniu mieli 47w805 w cenie ok. 3.800zł z promocyjną gwarancją na 5 lat za 1 grosz.
Teraz ten tv jest u nich za 4.099zł , a przedłużenie gwarancji do 5 lat to dodatkowe 422zł. Jedyny plus jaki pozostał w Sony Store to możliwośc zwrotu do 30 dni od zakupu. Jak wynajdziesz wady lub nie podpasuje - odsyłasz i zwrócą kaskę lub przyślą nowy.
Natomiast w EuroAGD wychodzi 3.990 + 700 zł gwarancja.
Ja bym poczekał na kolejną ich promocję w Sony Store (może luty/marzec) .... bo tv za 3.800-3.900 z 5-letnią gwarą to niezły "deal".
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam tdx może Ty mi pomożesz. Chodzi mi o typ matrycy jaką posiada mój sony ex720p. Miałem wymienioną na gwarancji, oryginalnie miałem panel firmy AUO i był potężny banding także nie dało sie ogladać meczow piłki nożnej. Wyczytałem z naklejki taki napis Material Data-LJ96-05599A. Czy to jest oznaczenie typu panelu?

Niestety nic mi nie mówi ta naklejka może z menu serwisowego coś zczytasz
 

pasek

New member
Tylko ciekawe czy menu serwisowe pokaże mi tą wymienioną matryce? Będe musiał poszukać jak wejść do menu chyba że podrzucisz jakiś dobry link. Dzięki
 

fghjkop

New member
Odświeżę trochę temat. W związku z promocja w MM na 55f6640 warto w ogóle rozważać Sony'ego 55W805 który po uwzględnieniu rabatu na sony.pl wychodzi 600 zł drożej? Czy różnica w jakości obrazu będzie widoczna? Czy sony ma potencjalnie niższy clouding niż sam?
 

adampuchal

New member
Hej, ostatecznie wybrałem Sony. Myślę, że głównie zdecydowała gwarancja na 5 lat od sony na cały okres i może trochę mały input lag (tryb gry).

Cena faktycznie wyższa. Ja dałem 3900 w solpolu, akurat mam w mieście. Powiem szczerze, że gdyby nie ta gwarancja, wybrałbym samsunga.
Sony jest lepszy od samsunga w jakości wyświetlanych zdjęć, samsung ma o niebo lepszy smart.

Z tym smartem to myślałem, że jest trochę inaczej. Zawsze uważałem, że róznice smartów polegają na sposobie wyboru aplikacji, wyglądzie menu smarta i generalnie płynności, wydawało mi się, że same aplikacje są już dostarczane przez dane firmy: youtube, tvn, tvp. Okazuje się, że aplkacje też są (chyyba) robione przez danego producenta tv. Np.: Tvnplayer na samsungu rodziców (d6500) jest 400 razy lepszy od sony (chodzi o prostotę wybierania) You tube jest akurat (jak dla mnie) wporzo. Więcej nie sprawdzałem bo nie mam takowej potrzeby i nie wiem czy będę miał :)

Kompa mam podpiętego na stałe, więc siedzę z klawiaturą i myszką na kanapie i też mam wszystko.

Jeśli chodzi o obraz to wg. mnie są bardzo podobne. Po hdmi to samo. (dlatego brałbym samsunga)

Cloudingu nie mam (choć po włączeniu pierwszym miałem takie wrażenie ale widocznie coś tam się wygrzało i nie ma), bandingu też raczej nie (muszę się naprawdę mega przyglądać to może może ale kumplowi musiałem pokazywać gdzie bo nie widział a i tak nie zobaczył, chciałem widocznie zobaczyć :) , więc raczej ok.
Rogi nie przyciemnione.

Nie bałem się kupić samsunga tylko trzeba go w sklepie sprawdzić. Rodzaj matrycy (menu serwisowe), ja dogadałem się w razie czego w rtv że na zapleczu go włączymy żeby zgasić światło i sprawdzić resztę.

Nawet mam momentami myśli, że może niepotrzebnie dałem więcej :)

Chociaż 5 lat to nie 2 :)

Mam już i jestem zadowolony.
Pozdro.

Dziękuję Ci bardzo TDX. W bardzo dużej mierze opierałem się na Twojej wiedzy. Przeczytałem chyba z milion podstron tego forum :) Wiem, że jesteś bardzo dobrym specjalistą od samsunga ale obiektywnym i potrafisz polecić też coś innego. W odróżnieniu od typowych sprzedawców na tym forum.
 

adampuchal

New member
I problem :)

Mam kablówkę, Telewizor znalazł kanały cyfrowe, wszystko ładnie ale po zakończonej instalacji i sortowaniu jak chciałem oglądać wyskakuje komunikat na ekranie: "wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować"

co z tym zrobić?
 

tdx

New member
Bez reklam
W wzbogaconym masz

99 programów cyfrowych kablowych | 22 HD (DVB-C)
6 stacji radiowych w jakości cyfrowej (DVB-C)
Dostęp do 22 programów cyfrowych naziemnych | 2 HD (DVB-T)

Oni nie dają swojego dekodera?
 

adampuchal

New member
oznacza to że mam kurs do telewizji, czy jest to kwestia jakiegoś ustawienia w TV?
Ciekawe czy jak miałbym pakiet podstawowy to czy znalazł by resztę kanałów bo na bank znalazł ilość pakietu wzbogaconego.
 

tdx

New member
Bez reklam
STTB – Stowarzyszenie Telewizja Teofilów B

Co jest potrzebne do odbioru cyfrowego pakietu DVB-C ?
Należy korzystać z pakietu Wzbogaconego, sprzęt potrzebny do odbioru otrzymujecie Państwo od nas. W przypadku nowych odbiorników telewizyjnych wyposażonych w tuner DVB-C otrzymujecie Państwo moduł CAM, jeżeli w lokalu znajduje się stary telewizor doposażamy go w dekoder.

musisz się wybrać po moduł CAM do TV
 
Do góry