UE46F6400 problem z Samsung link

aj75

New member
Witam
Po wielu zmaganiach i wybieraniu kupiłem Samsunga UE46F6400 (przez przypadek bo chciałem 40F6500 lub 42ET60 ale 46 za 2500 nie mogłem sobie odmówić). Wszystko OK oprócz połączenia Samsung link między TV i PC (W7 64bit). Połączenie raz działa a raz nie. Ponadto jak już działa to po jakimś czasie rozłącza się. Urządzenia połączone przez WiFi za pomocą routera Pentagram - firewall wyłączony. Połączenie telefonu i TV nie sprawia kłopotów. Czy ktoś miał taki problem ze znikającym połączeniem?
 

tdx

New member
Bez reklam
46F6400 za 2500? :D gdzie?
Gdyby Tel nie chodził to wina ewidentnie po stronie TV jak działa to pytanie do Ciebie z jakiego serwera korzystasz
 

electro69

New member
W neo24 - po naprawie przedsprzedażnej - wymiana płyty głównej.
Tak myślałem że TV za taką cenę nie mógł być nowy :-o może za parę miesięcy w jakieś wyprzedaży "totalnej" będzie taka cena ... nie wiedziałem, że coś takiego jest możliwe żeby kupić sprzęt po naprawie serwisowej w sklepie ... na stronie internetowej była taka informacja ? czy w salonie stacjonarnym ? ... i druga kwestia gwarancja jest normalna na 2 lata od zakupu i w niej już wbita wymiana płyty głównej ?
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
electro69 duże sklepy mają outlet sprzedając na allegro itp informując klienta czy TV pochodzi z serwisu przedsprzedażnego czy np ze zwrotu :)
 

aj75

New member
electro69 duże sklepy mają outlet sprzedając na allegro itp informując klienta czy TV pochodzi z serwisu przedsprzedażnego czy np ze zwrotu :)

Dokładnie. W gwarancji nic nie ma ale mnie nie interesuje gwarancja. Jako klient indywidualny zawsze korzystam z niezgodności towaru z umową - większe prawa konsumenta - roszczenie w stosunku do sprzedawcy, a nie gwaranta/producenta.

Ale Panowie co z moim problemem :)
Jaki serwer?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Chyba masz w domu router który sprawia że na zewnątrz możesz mieć dynamiczne IP ale w sieci lokalnej już raczej nie bardzo :D
 

aj75

New member
kupiłem go 2 dni temu w neonet za 2300, był za 2500 ale mają aktualnie jakąś specjalną promocje na ten model.
Ale chyba 40".

Nadal nie mogę sobie poradzić z tym połączeniem. Po restarcie kompa widzi się z TV ale po jakiś 30-40 minutach tracą połączenie. Próbowałem kilku serwerów łącznie z media playerem i efekt ten sam.
 

tom937

New member
Dlaczego Ci aż tak zależy na tym połączeniu? Mi się udało na 40 połączyć go z kompem ale, sieć jakimś cudem wariowała, komputer był zamulony, w telewizorze nie mogłem oglądać przez wifi, na moje zbyt wymagająca aplikacja. widziałem na forum inny alternatywny program, ale niestety nie pamiętam nazwy, musiałbyś przekopać trochę forum.
 

aj75

New member
Dlaczego Ci aż tak zależy na tym połączeniu? Mi się udało na 40 połączyć go z kompem ale, sieć jakimś cudem wariowała, komputer był zamulony, w telewizorze nie mogłem oglądać przez wifi, na moje zbyt wymagająca aplikacja. widziałem na forum inny alternatywny program, ale niestety nie pamiętam nazwy, musiałbyś przekopać trochę forum.
Mam dużo zdjęć, filmów i seriali na dysku i wygodnie mi oglądać bezpośrednio z kompa. U mnie jak jest połączony to chodzi bajka - zero zacięć i mulenia kompa. Niestety nie utrzymuje się połączenie. Próbowałem wielu programów. Nie wiem czy to nie jakieś ustawienia routera albo W7.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Nie jestem ekspertem ale IP zmienia się w sieci lokalnej - tak mi się wydaje :) że ruter przydziela IP poszczególnych urządzeń.
Jeśli router na to pozawala to przypisz MAC adres urządzenia do konkretnego IP. A jeśli jest to nie możliwe, to ustaw jak największy czas dzierżawy IP. Funkcja w stylu 'DHCP Lease Time'.

Po restarcie kompa widzi się z TV ale po jakiś 30-40 minutach tracą połączenie. Próbowałem kilku serwerów łącznie z media playerem i efekt ten sam.
Sprawdź te opcje w routerze:
Group Key Update Interval: 3600
Beacon Interval: 500ms, 200ms lub 100ms
DTIM Interval: 1 lub 3
Szyfrowanie: WPA/WPA2 lub WPA2, Personal, AES, ponad 12 znakowe, nie słownikowe.
Zobacz zajętość kanałów na 2,4GHz i zmień nr. kanału. inSSIDer for Home – Discover The Wi-Fi Around You | MetaGeek
 

aj75

New member
Jeśli router na to pozawala to przypisz MAC adres urządzenia do konkretnego IP. A jeśli jest to nie możliwe, to ustaw jak największy czas dzierżawy IP. Funkcja w stylu 'DHCP Lease Time'.

Nie bardzo ogarniam ustawiłem stałe IP na TV i laptopa oraz dzierżawę ustawiłem na 2 dni.


Sprawdź te opcje w routerze:
Group Key Update Interval: 3600
Beacon Interval: 500ms, 200ms lub 100ms
DTIM Interval: 1 lub 3
Szyfrowanie: WPA/WPA2 lub WPA2, Personal, AES, ponad 12 znakowe, nie słownikowe.
Zobacz zajętość kanałów na 2,4GHz i zmień nr. kanału. inSSIDer for Home – Discover The Wi-Fi Around You | MetaGeek
Wszystko było tak ustawione oprócz DTIM Interval: 1 lub 3, którego nie mogę znaleźć. Problem pozostał. Aby PS3 media server zadziałał muszę restartować kompa, a czasem TV.
 

aj75

New member
Okazuje się, że to TV traci połączenie WiFi na moment. Po podłączeniu kablem wszystko OK. Zastanawiam się tylko czemu TV traci co jakiś czas połączenie z siecią przez WiFi.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Group Key Update Interval - Jak często router pyta podłączonych klientów, aby ponownie uwierzytelnić się przez przesłanie klucza uwierzytelniającego do routera.

Beacon Interval - Czas pomiędzy sygnałami identyfikacji sieci. Zmiana pomaga, gdy zrywanie połączeń wifi następuje, co parę minut.

DTIM Interval - komunikat o zaistnieniu ruchu do stacji, budzący kartę ze stanu oszczędzania energii. Zmiana pomaga szczególnie przy zrywaniu połączenia spowodowanym ustawieniami oszczędności energii na karcie wifi.

Szyfrowanie: WPA/WPA2 lub WPA2, Personal, AES - Żeby uzyskać na N prędkość synchronizacji większą niż 54Mbps. Ustawić najmocniejszą na dzień dzisiejszy metodę szyfrowania dla wifi. Niektóre karty wifi/oprogramowanie może mieć problemy z poprawną pracą na WPA2 więc najlepiej ustawić tryb mieszany WPA/WPA2

Zmiana kanału pomaga gdy jest wolny transfer i problemy ze zrywaniem połączenia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry