UE46D8000 - awaria matrycy?

patrykCBR

New member
Witam

Posiadam TV Samsung model UE46D8000. TV został zakupiony w 2011 r.
W dniu wczorajszym pojawiły się w różnych miejscach ekranu pionowe pasy o różnej szerokości. Są one w kolorze wyświetlanego tła z tym, że trochę ciemniejsze. Najbardziej widoczne są na jednolitym niebieskim bądź zielonym tle. Na ciemnych i jasnych tłach są niemal niewidoczne. (zdjęcia w załączeniu). Problem pojawił się nagle. Nie pomaga przewrócenie TV do ustawień fabrycznych ani odłączenie od sieci zasilającej.
Spodziewam się najgorszego, czyli walniętej matrycy. Czy problem może postępować (np. pasów będzie przybywało, będą w różnych kolorach niż tło, itp.)? Czy Waszym zdaniem warto pokusić się o naprawę?

Swoją drogą, czy są TV (niekoniecznie Samsunga), które mają żywotniejsze matryce, a nie maksymalnie 5-letnie, bo to jest jakaś farsa! Jak w tym temacie sprawują się flagowce np SONY, LG, czy PANASONIC? Pytam, bo gdybym miał zainwestować poważne pieniądze w jakiś flagowy TV i zaraz po gwarancji mieć podobny problem, to cały mija się to z celem. Jestem na etapie poszukiwania jakiegoś 65" z dobrym HDR, ale jeśli po niedługim czasie mam zostać z gustowną ramką na ścianie bez wyświetlacza, to nie ma to najmniejszego sensu...
 

berthold61

New member
Flagowce to mocne słowa ja za bardzo marką już bym się nie kierował , być może teraz kupowałbym najtańszy tv jak jest na rynku , marka by mmnie waliła w tym momencie .
a ty sory że to powiem wywal już swój tv na śmietnik bo naprawa przewyższy nowy cenowo , mnie też walnęła matryca w f6800 z 2013 roku czyli po 1,5 roku więc zrobili na gwarancji , tak teraz jest że tańsze firmy mają trwalszy towar niż markowe , przykład akumulatorów do auta kupisz wartę czy boscha to po 3 latach kaput kupisz noname będzie latał szmat czasu , tak jak mój laptop emachines 17 cale , bateria trzyma 1,5 godz już 5 lat , toshiba oraz fujitsu wytrzymały niespełna 2 lata ale pod koniec tylko 2 minuty, wredne czasy dla nas
 

patrykCBR

New member
Eee tam, trochę przesadzasz z tym hejtem na markowe produkty. Nie ma reguły, ma paść to padnie, jednemu na gwarancji (szczęściarz), innemu tuż po (większość). Przykre jest to, że sami producenci zaniżają żywotność swoich produktów. Ja wiem jedno, Samsunga już nie kupię, a obecnego wyrzucę... do sypialni, bo oglądać się da, wada widoczna jest tylko na jednolitym tle. Zobaczę jeszcze co stwierdzi serwis.
 

javelin11

New member
Hej, nie będę zakładał nowego tematu, bo widzę, że mam problem z tego wątku. W moim Samsungu UE46D8000 pojawiło się kilka pionowych pasków, które są widoczne szczególnie na zielonym tle. Na tle białym w zasadzie ich nie widać. TV jest leciwy, ma ok 7-8 lat. Będzie do wywalenia czy może spróbować posprawdzać kable, itd. ? nie był nigdy zalany ani zawilgocony, generalnie żadnych problemów. te paski idą w kilku miejscach, po lewej i prawej stronie przy krawędziach + jeden z lewej strony. nie mogę dodać fotek bo nie mam 5 postów napisanych :/
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
A mój 65" UE65D8000 smiga, aż miło. Trochę się tym martwię,bo mam jeszcze rok gwarancji i chętnie ( w ramach 4-letniej gwarancji ) wymieniłbym na nowy ;-)
 
Do góry