UE46D6750 vs UE46D7000/UE46D8000 (czy warto dopłacić)

boola

New member
OK, wydaje mi się, że jednak D6750 będzie dla mnie najlepszym wyborem. Oglądałem Sharpa, Sony i wyższe modele Samsunga i do moich potrzeb nie mogę znaleźć wyraźnych przesłanek aby wpakować w TV o 1,6k więcej kasy (może od używania kompa jestem już ślepy, ale...). Znając moje szczęście pewnie trafie najgorszą matrycę ,ale... jest ryzyko, jest zabawa. Pytanie tylko jakie są rozmiary pudła, mógłby ktoś sprawdzić i podać :)?
 

xmode

New member
witam,

także rozpatruję zakup TV 46 cale, przy czym ja się zastanawiam pomiedzy sony ex720 a samsungiem d6750, i raczej jestem nastawiony na sony, przede wszytskim ze wzgledu na matrycę sony- mat, somsung połysk. samsung ma kilka gadgetów więcej i lepszy design.

Na necie można znaleźć posty że w samsungach psuja się matryce, nie wiem na ile jest to problem jednostkowy. Z drugiej strony w samsungu dodają okulary co sprawia że sumarycznie Samsung jest tańszy.

Dużo piszecie o samsungu, będe wdzieczny za argumenty za wyborem samsunga zamiast sony, cały czas się wacham.
 

tdx

New member
Bez reklam
witam,

także rozpatruję zakup TV 46 cale, przy czym ja się zastanawiam pomiedzy sony ex720 a samsungiem d6750, i raczej jestem nastawiony na sony, przede wszytskim ze wzgledu na matrycę sony- mat, somsung połysk. samsung ma kilka gadgetów więcej i lepszy design.

Na necie można znaleźć posty że w samsungach psuja się matryce, nie wiem na ile jest to problem jednostkowy. Z drugiej strony w samsungu dodają okulary co sprawia że sumarycznie Samsung jest tańszy.

Dużo piszecie o samsungu, będe wdzieczny za argumenty za wyborem samsunga zamiast sony, cały czas się wacham.

Zapomniałeś dopisać że ma lepszy obraz i lepiej sobie radzi z multimediami.
Nie odczuwam żeby jakoś specjalnie padały matryce w samsungu w porównaniu do innych marek, natomiast w necie można znaleźć wszystko i na każdy zadany temat :)

Jedyna faktyczny - w stosunku do ex720 to brak Full HD 3D w modelach D6xxx
 

mieto132

New member
Dużo piszecie o samsungu, będe wdzieczny za argumenty za wyborem samsunga zamiast sony, cały czas się wacham.
Na korzyść sama,obraz,multimedia,3 x okulary,wbudowane wifi,tuner sat,liczba portów usb(w sonym jak podepniesz adapter wifi zostanie 1:(),wygląd(rzecz gustu) a jeśli chodzi o matryce w sonym,z tego co na tym forum wyczytałem to też loteria,najlepsza jaka może ci się trafić to samsungowa:)

ps.
właśnie zaktualizowali you tuba w smart,trzeba potestować;-)
 
Ostatnia edycja:

Michalangello

New member
witam,

także rozpatruję zakup TV 46 cale, przy czym ja się zastanawiam pomiedzy sony ex720 a samsungiem d6750, i raczej jestem nastawiony na sony, przede wszytskim ze wzgledu na matrycę sony- mat, somsung połysk. samsung ma kilka gadgetów więcej i lepszy design.

Na necie można znaleźć posty że w samsungach psuja się matryce, nie wiem na ile jest to problem jednostkowy. Z drugiej strony w samsungu dodają okulary co sprawia że sumarycznie Samsung jest tańszy.

Dużo piszecie o samsungu, będe wdzieczny za argumenty za wyborem samsunga zamiast sony, cały czas się wacham.

Jeśli telewizor kupujesz pod 3D to wystrzegaj się EX720, drugie plany w grach i większości filmów są niestety podwójne i nie da się na to patrzeć. Jedynie z Blu-ray 3D jako tak o sobie radzi choć też są momenty że z niektórymi ujęciami ma problem (i wtedy polskie napisy też są rozjechane :-/).
 

xmode

New member
Jeśli telewizor kupujesz pod 3D to wystrzegaj się EX720, drugie plany w grach i większości filmów są niestety podwójne i nie da się na to patrzeć. Jedynie z Blu-ray 3D jako tak o sobie radzi choć też są momenty że z niektórymi ujęciami ma problem (i wtedy polskie napisy też są rozjechane :-/).

jesli to co piszesz powyżej to norma to jest to argument przeciwko ex720.


Czy błyszcząca matryca w samsungu nie drażni Was przy normalnym ogladaniu?
Mam obawę że taka matryca wygląda tylko dobrze na wystawie w sklepie. Może ktoś przerzucił się z jednej matrycy na drugą.
 

angler-73

New member
Witam.Ponawiam pytanie kolegi odnośnie d6750 czy warto dopłacac 1tys.zł do d7000?Taka jest obecnie róznica w cenie w Euro agd,porównywałem te dwa modele i na pierwszy rzut oka różnica jest w hercach czy warto zatem płacic az tyle czy nie:niewiem:Bardzo was prosze o konstruktywna odpowiedz gdyż to mnie powstrzymuje przed kupnem nowego leda:roll:
 

tdx

New member
Bez reklam
angler-73 D7650 to najwyższy model serii 6 a D7000 jest jeden jedyny :)
200Hz + lepsza matryca + lepsze kąty + 2nd TV ready :)

Warto dopłacić ale różnicę zobaczysz wtedy gdy miałeś oba te modele w domu.
 

angler-73

New member
Dzieki TDX klamka zapadła po nowym roku lete po d 7000.Teraz jeszcze jedno pytanie lecz nie w temacie za co z góry przepraszam otóż kablówka proponuje mi nie brac dekodera hd tylko kasete matke w która wkładam karte sieci kablowej i razem to do dekodera w tv,twierdza że to lepsze rozwiazanie bo mniej kabli pilotów itd.co o tym sadzicie co mam wybrac dekoder czy tą matke ?
 

xmode

New member
dzisiaj byłem w sklepie sony i gość ze sklepu powiedział że wg testów smasungi serii d6... maja częstotliwość odświeżania 50 Hz a nie jak się sądzi 100Hz i że rzekomo samsung nie zaprzeczył (czy ktoś może słyszał coś takiego).
i nakręcał na sony hx720 - cena 5000pln (gwarncja sony 5 lat).

mam wrażanie że głównie kampania reklamowa euro agd propaguje samsungi, a szczególnie modele d 6...., czy to nie jest jakaś wyprzedaż staroci?

Porównując samsunga d675o do sony ex720 - faktem jest że sumarycznie samsung wychodzi znacznie taniej - mając i tak więcej gadgetów, pytanie czy to tylko kwestia marki czy też jakości, boję się że może się sprawdzić powiedzenie że chytry traci dwa razy.
 

tdx

New member
Bez reklam
@robsoniqe

większa i lepsza płynność, nawet jak trafisz na obie matryce AMLCD DIVISION to na D7000 będą lepsze kolory...
zresztą było już na forum o tym
 
Do góry