UE46C8000 - 3d - czy coś ze mną nie tak? ;)

mjj

New member
Witam szanownych forumowiczów. Jako iż od niedawna jestem użtykownikiem Samsunga UE468000 a wcześniej nie miałem jakichkolwiek doświadczeń z 3d, to sam nie wiem czy coś ze mną nie tak czy ustawieniami 3d w moim telewizorze. W związku z powyższym prosze pomóżcie...

Ano tak, wczoraj na Cyfra + HD emitowano filmik w 3d (niejaka Pirania - swoją drogą gniot jakich mało). Odpaliłem TV, Cyfrę, okulary (te na bateryjkę Samsunga) i co? I szok...

Telewizor ma 3 opcje wyboru 3d (przynajmniej takie były aktywne przy transmisji filmu w 3d na c+:
1. 2d w 3d - więc jak mniemam to w tym wypadku mnie nie powinno interesować;
2. oko lewe/oko prawe - wiem teoretycznie na czym polega transmisja 3d (przesyłanie obrazu raz na lewe raz na prawe oko, ale podcaas transmisji filmu, nie wiem jak to nazwać, po zamknięciu 1 oka widziałem tak jakby tylko to co przeznaczone dla tego oka i na odwrót, gdy oba miałem otwarte to niestety jedną postać widziałem jakby w dwóch miejscach
3. góra/dół - jw. z tym że ekran jakby podzielony nie pionowo jak wyżej a poziomo

;(

Laik ze mnie, bawiłem się również ustawianiem głębi itp, ale nic nie pomagało.
Czy ktoś z was mógłby mi choć nakreślić co schrzaniłem...:confused::-?
 

tdx

New member
Bez reklam
Musisz dobrać odpowiedni tryb do obrazu, w zależności od tego jak nadawca nadaje 3D,
jak wyglądał obraz bez włączania jakiejkolwiek opcji 3D?
 

mjj

New member
Dodam że do zestawu dołączyli mi okulary ssg3100 gb - może to w nich jest problem gdyż ktoś tu na forum pisał równiez o nakładających się obrazach w trybie 3d. Na stronie samsuna doczytałem iż ztym modelem komatybilne są okularki typu ssg2200ar lub KR...

Bez włączania trybu 3d i okularów obraz był "normalny"...

Po włączeniu trybu 3d miałe do wyboru tylko 3 opcje (2dw3d), obok siebie oraz góra i dół
 

tdx

New member
Bez reklam
he he tak :) do Twojego TV (c) tylko seria 2xxx. Do twojego tv okulary muszą być na podczerwień a nie na BT jak do serii D (zresztą na pudełku masz napisane że tylko do serii D)
 

mjj

New member
No to problem rozwiązany. Dziwie mnie jedynie fakt, iż takie okulary były dołączone do tego TV (MediaMarkt) i że po ich włączeniu na ekranu TV pojawił się komunikat iż okulary 3d włączone.
 

mjj

New member
No i znów mój błąd mam serię D a nie C jak pisałem wcześniej ehhh...
Może podłączenie dekodera cyfry nalezy zmienić na inne wejście HDMI?
 

tdx

New member
Bez reklam
:) kolego jak masz serie D to wszystko powinno śmigać...
Jeśli piszesz że bez włączania 3D obraz był normalny to tv samodzielnie powinien wykryć sygnał.... A jeśli był normalny to też źle po w 3D obraz powinien być rozmazany...

Tak mi wygląda że w ogóle nie był to żaden sygnał 3D...

W C+ najczęściej stosuje się 3D SBS (czyli obraz przedzielony na pół)
 

Irek_wawa

New member
tdx ma rację - obraz 3D bez okularów powinien mieć wyraźnie nakładające się 2 obrazy. Jeśli tego nie było, to znaczy, że z przekazem 3D coś nie halo. Ja musiałem w swoim Philipsie uaktualnić oprogramowanie, ale był pendrive dołączony do zestawu i wszystko odpaliło po 2 minutach. Z kolei mój dekoder n-ki ma w opcjach tryby 3D i można wymusić, żeby zamieniał 3D na 2D. Poszukaj w opcjach 3D dekodera. Zresztą w TV też mam opcje 3D: auto/2D/3D.
 
Do góry