UE43NU7192UXXH tryb gra

FullObcyk

Member
Witam!
Mam pytanie odnośne trybu gra.
TV SAMSUNG UE43NU7192UXXH podłączony kablem HDMI z karta graficzną, rozdzielczość ekranu 3840x2160 60Hz natywna.
Uruchamiając tryb gra mam w ustawieniach obrazu dostępne opcje:
podświetlanie, jasność, kontrast, ostrość. Natomiast opcja kolor jest nieaktywna?
Nie mogę zmienić nasycenia kolorów?

Dlaczego?Czy to normalne?
 

opast

New member
Ja nie mogę nic zmienić jak mam podłączonego laptopa, tak samo nie mogę włączyć HDR. Czekam na nowy kabel, może coś się rozwiąże z tym tematem.
 

adam80

Member
Uruchamiając tryb gra mam w ustawieniach obrazu dostępne opcje:
podświetlanie, jasność, kontrast, ostrość. Natomiast opcja kolor jest nieaktywna?
Nie mogę zmienić nasycenia kolorów?

Dlaczego?Czy to normalne?

Jeśli jako źródło HDMI masz PC, to w żadnym trybie nie można zmieniać nasycenia kolorów - masz regulacje w ustawieniach karty graficznej komputera.
 
Ostatnia edycja:

adam80

Member
Ja nie mogę nic zmienić jak mam podłączonego laptopa, tak samo nie mogę włączyć HDR. Czekam na nowy kabel, może coś się rozwiąże z tym tematem.

Masz pewno na myśli HDR+ z menu obrazu, to tylko ustawienie udające HDR, kabel nic tu nie da, przy źródle PC te funkcje są wyłączone (i dobrze) prawdziwe HDR telewizor wykryje sam.
 

FullObcyk

Member
Ok no to inaczej.Jesli wybiore jako zrodlo tylko hdmi bez pc,to wowczas w trybie gra moge ustawic sobie barwy.Tylko czy wtedy tryb gra dziala prawdlowo,chodzi przede wszystkim o inputlag?Ale skoro jestem w trybie gra to chyba nie ma znaczenie, ze przy zrodle hdmi nie wybiore pc tylko zostawie hdmi.Wszystko smiga ok no i opcja kolorow jest dostepna.
 

adam80

Member
Wybierz jako zrodło HDMI - konsole do gier, i powinno być OK, a i regulacja nasycenia kolorów jest dostępna (przynajmniej w moim MU6102)
 

piterrrxd

New member
W trybie PC masz obsługę chroma 4:4:4, jeśli używasz TV jako monitor to się przydaje. W trybie "konsola" telewizor obsługuje 4:2:2 i to w zupełności wystarczy do gier. Musisz tylko mieć włączoną opcję "uhd hdmi color" dla danego portu HDMI (ta sama zakładka gdzie włączasz tryb gry). Pojawi się również obsługa HDR w opcjach obrazu windowsa.

Sprawdź też ustawione próbkowanie w sterownikach karty - przy słabszym kablu na długości większej niż 3m będziesz miał obsługę max 4:2:0 co już lekko degraduje obraz, znikają też często rozdzielczości pośrednie - miałem ten problem z kablem 5m. Dopiero kabelem certyfikowanym (np firmy Goobay za 60zł) prześlemy pełny sygnał na większą odległość. Dodatkowo teraz bez problemu mogę ustawić rozdzielczość 1440p, która wygląda lepiej niż 1080p i nie zabija tak wydajności w grach jak 2160p.
 
Ostatnia edycja:

FullObcyk

Member
Czyli mam rozumiec,ze do filmow 4k odtwarzanych z playera na pc lepsze bedzie hdmipc?Gdzie znajde probkowanie?Zreszta czy to ma znaczenie jesli mam ustawione RGB pełne?W panelu nvidia przy zakladce rozdzielczosci mam format wyjsciowy koloru RGB pełne a hdmi mam ustawione na hdmi konsola do gier?
 
Ostatnia edycja:
Do góry