[UE40H5500AW] Kalibracja

XWindowsMen

New member
Kłaniam się nisko :)

Co można zmienić/wyeliminować aby poprawić... jakość obrazu w tym telewizorze :niewiem: Kalibracja coś da? Na czym to dokładnie polega? Ewe. czy ktoś może ma taki (podobny TV) i pochwali się swoimi ustawieniami?
W domu jest jakaś osiedlowa kablówka i domyslam się, że jak mają lipny sygnał to wiele nie wskuram?

Najgorzej chyba wypada obraz z net'u. Puszczam koncert przez YT niby wszystko full/extra HD... a jakość jak w starym Wolfie na DOS'a :/
 

darus75

Member
Masz TV nowoczesny, który obsługuje wyższą rozdzielczość niż telewizory CRT więc musisz podłączyć do nie go odpowiednią antenę. Podłączyłeś mu jakąś kablówkę może jest tam jakaś jakość cyfrowa choć wątpię....
Ja natomiast na ogół w 90% oglądam kanały w jakości HD, nie chcę oglądać tych rozmyć w SD. Polecam jakąś satelitę albo UPC tylko w kablówkach są wyższe ceny i za programy HD chcą nas więcej "kroić" :)
 

ramzi84

New member
Kłaniam się nisko :)

Co można zmienić/wyeliminować aby poprawić... jakość obrazu w tym telewizorze :niewiem: Kalibracja coś da? Na czym to dokładnie polega? Ewe. czy ktoś może ma taki (podobny TV) i pochwali się swoimi ustawieniami?
W domu jest jakaś osiedlowa kablówka i domyslam się, że jak mają lipny sygnał to wiele nie wskuram?

Najgorzej chyba wypada obraz z net'u. Puszczam koncert przez YT niby wszystko full/extra HD... a jakość jak w starym Wolfie na DOS'a :/

No jak akurat mam ten model, i na youtube filmy na full hd najgorzej nie wyglądają no chyba,że nie mam tak wyrobionego oka ;). Oglądam na naturalnym - ale specjalnie żadnych zmian w obrazie nie robiłem, jak by ktoś miał ciekawe ustawienia to podbijam
 

psiaja

Member
Osiedlowa kablówka ma sygnał analogowy gorszy niż SD na NTC, więc jeżeli możesz, to kup jakąś antenę TV i korzystaj z NTC.
Jak masz kasę, na jakiś najtańszy pakiet, to bierz dostawcę TV.
Co do YT na TV, to sama aplikacja nie daje obrazu HD - by mieć HD na youtube, musisz stronkę odpalać przez przeglądarkę int w TV - nie ma innej opcji (przynajmniej u mnie na F6770).
Nawet gdy odpalam filmik na kompie i dam przesył na powiązany TV (nie pamiętam jak to się nazywa) to i tak jakość jest zmniejszana do 480p (?)
 

renes

New member
Skapitulowałem

Dziś wylądował u mnie w domu Samsung UE40H5500 i za nic nie mogę sobie poradzić z zadowalającym ustawieniem obrazu, ustawiałem różne konfiguracje, ale efekt wciąż mizerny - zwłaszcza kolorystyka.


Mam nadzieję, że komuś z forum udało się dobrze ustawić ten telewizor, będę ogromnie wdzięczny za podzielenie się swoimi najlepszymi ustawieniami, bo ja skapitulowałem :(


Pozdrawiam.
 

ramzi84

New member
Osiedlowa kablówka ma sygnał analogowy gorszy niż SD na NTC, więc jeżeli możesz, to kup jakąś antenę TV i korzystaj z NTC.
Jak masz kasę, na jakiś najtańszy pakiet, to bierz dostawcę TV.
Co do YT na TV, to sama aplikacja nie daje obrazu HD - by mieć HD na youtube, musisz stronkę odpalać przez przeglądarkę int w TV - nie ma innej opcji (przynajmniej u mnie na F6770).
Nawet gdy odpalam filmik na kompie i dam przesył na powiązany TV (nie pamiętam jak to się nazywa) to i tak jakość jest zmniejszana do 480p (?)

Dokładnie chodzi o youtube w hd z aplikacji tv lub przegladarki
 

rozentall

New member
Dziś wylądował u mnie w domu Samsung UE40H5500 i za nic nie mogę sobie poradzić z zadowalającym ustawieniem obrazu, ustawiałem różne konfiguracje, ale efekt wciąż mizerny - zwłaszcza kolorystyka.


Mam nadzieję, że komuś z forum udało się dobrze ustawić ten telewizor, będę ogromnie wdzięczny za podzielenie się swoimi najlepszymi ustawieniami, bo ja skapitulowałem :(


Pozdrawiam.

To i ja się przyłączam. TV mam od kilku dni i to jest lekki dramat. Miało być "byle jakoś grało" ale to jest jakaś masakra. Obecnie ustawione na film, wyłączony kontrast dynamiczny itd., nie używam ustawień kolorów ciepły 1 i 2 bo tego już w ogóle nie da się oglądać. Masakra. Pomocy!
 
Do góry