UE40F6400 i antena "siatka" pytanie

wito30

New member
Hej. Muszę kupić antenę do TV naziemnej, problem w tym że nie wiem czy do tego TV potrzebuję antenę z zasilaczem czy bez. Antenę podłączę bezpośrednio do TV który ma wbudowany moduł DVB-t.
 

firekage

New member
Bez reklam
Kwestia odległości od nadajnika oraz przeszkód terenowych. Siatki potrafią***łapać odbicia sygnału z blokowisk, co teoretycznie może być dobrym rozwiązaniem, ale sam wolę anteny kierunkowe. Wzmacniacz? Jeśli na symertyzatorze nie da rady, to będzie konieczny. Najlepiej brać w tym momencie antenę, której wyjście pasować będzie do wzmacniaczy LNA - te są***tanie, wszędzie można je dostać i są***dość dobrze wykonane względem tego, co pakują***do niektórych anten firmowo. To, że tv ma tuner dvbt nie znaczy, że zasilacz nie będzie potrzebny.
 

wito30

New member
Ok dzięki :) Akurat żaden blok lub inny budynek nie będzie mi zasłaniał sygnału, drzewa są ale bardzo daleko od mojego osiedla więc praktycznie jest pusta przestrzeń. Nadajnik z tego co wiem to jakieś 90km ode mnie - u sąsiadów widzę anteny kierunkowe (coś jak ten znaczek < ) ;)

W taki razie kupię z zasilaczem aby nie było problemów, nie znam się na tym ale licze na szczęście - najwyzej wymienię antene na inna :)

Pozdrawiam.
 

jacekcy

New member
Jak najbardziej powinieneś kupić antenę kierunkową (będziesz łapał mniej zakłóceń niż z anteny siatkowej). Jeśli w opcjach menu telewizora możesz WŁĄCZYĆ lub WYŁĄCZYĆ ZASILANIE ANTENY (wzmacniacza), to prawdopodobnie zasilacz nie będzie Ci potrzebny.
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Poszukaj na allegro anteny Opticum AX1000. Solidna i mocna antena i bez zabawy w jakieś zasilacze.

Lol, ona ma wzmacniacz i do tego taki, którego normalnie nie dokupisz. Jeśli Ci się zwali, to będziesz musiał szukać konkretnie pod niego za sprawą montażu w puszcze i rozstawu. Zresztą, za Opticuma da około 100 zł, gdy najtańsza typu Yagi ze wzmacniaczem będzie kosztować 50. Tak wyglądają wzmacniacze do opticumów;
Wzmacniacz p
a tak te, które polecam:
http://allegro.pl/listing/listing.p...cope=category-49146&bmatch=seng-v6-p-2-e-1021

różnicę widać od razu...LNA dostanie w każdym RTV, czy nawet marketach. Do dipoli pasują LNA
Antena Dipol 44/21-69 Tri Digit wzmacniacz LNA177 (4749729598) - Allegro.pl - Wi
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
Prawdopodobnie wystarczy zwykła Yaga. Nawet nie musi być potrzebny wzmacniacz antenowy. W pierwszej kolejności próbowałbym na samym symetryzatorze. Gdy nie pójdzie dokupił wzmacniacz antenowy. W sklepie elektronicznym lub z antenami, gdy powiesz gdzie mieszkasz mogą Ci powiedzieć jaki wzmacniacz antenowy potrzebujesz. Może to również wiedzieć fachman od anten z Twojej okolicy. Wbrew pozorom sprawa nie musi być tak prosta na jaką wygląda.
 

BGpl

New member
Jakie 100zł ?? 66zł z przesyłką. Co do reszty się nie wypowiadam aczkolwiek moim zdaniem powinno się obejść bez wzmacniacza.
 

wito30

New member
Panowie, póki co dzięki (nadal mozecie się wypowiadać ;) ) = jutro przejdę sie do sklepu i zobacze co tam maja i polecają, jesli nic mnie nie zadowoli to wybiorę któreś z Waszych rozwiązan :)
 

Timekis

New member
antena

Jeśli telewizor ma dvbt nie trzeba raczej wzmaznacza do anteny ja taki mam używam tylko i wyłącznie anteny bezpośrednio podłączonej do tv. Jesli to komuś może to używam takiej davbol.pl/anteny-telewizyjne/antena-kierunkowa-q100
 
Do góry